Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (861 Wątki)

Nowe czy używane?

Data utworzenia : 2013-01-24 12:34 | Ostatni komentarz 2024-05-06 14:37

konto usunięte

51535 Odsłony
934 Komentarze

Jakie jest Wasze zdanie na temat kupowania nowych i używanych rzeczy dla dzieci?I nie chodzi mi tylko o ubrania.

2013-01-26 13:03

Ja jestem wielką fanką second-handów. Połowę wyprawki córki kupiłam w ciucholandzie, a w tym: piękne kocyki, ręczniczki, śpiworek, ubranka, czapeczki, ochraniacz do łóżeczka, zabawki, śliniaki i wiele, wiele innych. Kupując rzeczy używane możemy zaoszczędzić nie tylko sporo kasy, ale tez kupić rzeczy inne niż te dostępne w sklepach dla dzieci, gdzie prawie wszystko jest takie samo. Mnie np udało się trafić w ciucholandzie na nowy laktator :) W pudełko, zafoliowany z metką. Nabyłam go za całe 12 zł. Widok mojej twarzy po wyjściu ze sklepu - bezcenny. Kocham zakupy w ciucholandach. Jestem od nich mocno uzależniona:) Kombinezon na zimę kupiłam na allegro za 50zł. Stan idealny a cena nowego to 229zł. Małe dzieci nie niszczą ubranek. Wystarczy uprać i wygląda jak ze sklepu:) Z reszta ja i tak piorę wszystko zanim założę małej pierwszy raz więc bez różnicy gdzie to kupiłam:)

2013-01-25 15:07

Ja lubię ubranka używane,bo nie raz można trafić na naprawdę piękne i firmowe.Często są lepsze jakościowo niż te nowe ze sklepu.Nie raz tam kupiłam nowe ubranka z metkami.Często znajomi mówią mi,że moje dzieci są super ubrane,że wydaję pewnie na ubrania kupę kasy.Moja siostra pracowała przy segregowaniu ubrań przywiezionych z zagranicy i bardzo dużo mi poprzynosiła,pięknych firmowych ubranek dla moich dziewczyn.Przyniosła mi również nową wagę do ważenia niemowląt z paragonem w pudełku,oraz zabawki interaktywne.

2013-01-24 22:04

My mamy używane ubranka i fotelik. Ubranka, nieważne czy od koleżanki, z lumpeksu, czy może ze sklepu, i tak trzeba wyprać, jak wszystko, co ma kontakt ze skórą dziecka.

2013-01-24 19:13

Ja jestem za używanymi ale zadbanymi, wiadomo ze nie jakies ścierki. Dziecko szybko wyrasta i nie ze względów czysto ekonomicznych nie ma sensu kupować co miesiąc nowej paki ubranek. Jestem za używanymi, częśc rzeczy po prostu dostałam i to co się nie nadało wyrzuciłam. Mała ma super ubranka za które nie popłynęłam niewiadomo ile.

2013-01-24 13:29

Część rzeczy kupiłam nowych, część używanych. Z używanych było nosidełko (było nam potrzebne wcześniej niż planowaliśmy), ciuszki w większości kupuje na allegro w dużych paczkach, lampka nocna i parę innych drobnych rzeczy. Nigdy nie kupiłabym używanego laktatora i nocnika a wiem że i takie przypadki się zdarzają bo mój laktator ktoś kupił ;)

2013-01-24 12:40

Bo wiadomo kupowanie używanych rzeczy bardzo chroni budżet domowy. Ja z rzeczy uzywanych dla dziecka kupuję ubranka bo wiadomo dziecko szybko wyrasta z ubrań,a chcąc kupic nowe w sklepie to nie jeden by zbankrutował.Ale nie kupiłabym używanej bielizny! Na pewno nie kupię butów używanych.Każde dziecko chodzi inaczej.To samo dotyczy gryzaków,butelek,kubków niakapków itp,a znam mamy które kupują uzywane i dają to swoim pociechom.