Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Nowe czy używane?

Data utworzenia : 2013-01-24 12:34 | Ostatni komentarz 2024-05-02 12:54

konto usunięte

51466 Odsłony
931 Komentarze

Jakie jest Wasze zdanie na temat kupowania nowych i używanych rzeczy dla dzieci?I nie chodzi mi tylko o ubrania.

2013-01-28 15:09

Proud Mommy widzę, że razem byśmy poszalały po ciucholandach:) Fajnie, że masz u siebie w mieście dobry. Ja muszę jechać do takiego 40km, ale jak tam już jestem w dniu dostawy to szaleństwo :)

2013-01-28 12:45

ooo, dla mnie lumpeksy to temat rzeka, pół mojej garderoby to lumpeks, szafa małej to 99% lumpeks i inne rzeczy typu butelki nowiutkie zafoliowane, gryzaki, śliniaki, itp itd też z lumpka :D Niestety w moim mieście szaleństwo lumpków wpłynęło na cenę towaru za kg i niestety nie jest najtaniej (55zł/1kg). Niektóre rzeczy wychodzą cenowo prawie jak nówka sztuka w sklepach, ale zawsze można coś trafić taniej i z tego trzeba korzystac :D

2013-01-27 15:33

ja również część rzeczy dostałam, trochę pokupowałam w ciucholandzie, no i systematycznie raz na msc lub dwa młoda jest obdarowana jakimś fajnym ciuszkiem od ciotki ;) za niewielkie pieniądze kupilismy używany wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy,krzesełko do karmienia i łóżeczko turystyczne. Na nowe, fabryczne, sklepowe zdecydowalismy się właśnie zainwestować w kołyskę, laktator i w ten juz większy fotelik do auta. Myślę że z jakimis gryzakami czy butelkami nie ma co świrować, tylko należy kupic nowe ze względów higienicznych.

2013-01-26 21:54

Ja kupiłam używane zabawki-szczeniaczek uczniaczek i garnuszek na klocuszek .Za nowe zapłaciłabym ok 200 zl a tak 70. a nie są zniszczone,w 100% sprawne.Córce bez różnicy czy nowe czy nie,tak samo sie bawi.A po co wydawać kupe kasy,na zabawke która nie wiadomo czy sie wogóle spodoba. Głównie z tego wzgledu,zdecydowałam sie na uzywane.Nie lubie wydac kasy,na cos co po 5 min,rzuci w kat. Tymi zabawkami akurat lubi sie bawic :)

2013-01-26 17:59

Kupuję uzywane w większości , nowe tez . Uwielbiam ciucholandy w środe kupiłam dla Bąbla w moim ulubionym ciuchosklepie koc 160 na 200 cm z Tomkiem za 6 zł jak nówka, W komisie natomiast kupiłam nową zapakowana butelke avent z dwoma a jakże nowymi fabrycznie zapakowanymi smoczkami do butelki za 9zł.Mam szczęście do oryginalnych ubrań: kurtek, spodni, bluz, bodziaków za malutkie pieniadze. A ktoś jak popatrzy to pomysli że matka oszalała i kupuje nie wiadomo co .

2013-01-26 13:03

Ja jestem wielką fanką second-handów. Połowę wyprawki córki kupiłam w ciucholandzie, a w tym: piękne kocyki, ręczniczki, śpiworek, ubranka, czapeczki, ochraniacz do łóżeczka, zabawki, śliniaki i wiele, wiele innych. Kupując rzeczy używane możemy zaoszczędzić nie tylko sporo kasy, ale tez kupić rzeczy inne niż te dostępne w sklepach dla dzieci, gdzie prawie wszystko jest takie samo. Mnie np udało się trafić w ciucholandzie na nowy laktator :) W pudełko, zafoliowany z metką. Nabyłam go za całe 12 zł. Widok mojej twarzy po wyjściu ze sklepu - bezcenny. Kocham zakupy w ciucholandach. Jestem od nich mocno uzależniona:) Kombinezon na zimę kupiłam na allegro za 50zł. Stan idealny a cena nowego to 229zł. Małe dzieci nie niszczą ubranek. Wystarczy uprać i wygląda jak ze sklepu:) Z reszta ja i tak piorę wszystko zanim założę małej pierwszy raz więc bez różnicy gdzie to kupiłam:)

2013-01-25 15:07

Ja lubię ubranka używane,bo nie raz można trafić na naprawdę piękne i firmowe.Często są lepsze jakościowo niż te nowe ze sklepu.Nie raz tam kupiłam nowe ubranka z metkami.Często znajomi mówią mi,że moje dzieci są super ubrane,że wydaję pewnie na ubrania kupę kasy.Moja siostra pracowała przy segregowaniu ubrań przywiezionych z zagranicy i bardzo dużo mi poprzynosiła,pięknych firmowych ubranek dla moich dziewczyn.Przyniosła mi również nową wagę do ważenia niemowląt z paragonem w pudełku,oraz zabawki interaktywne.

2013-01-24 22:04

My mamy używane ubranka i fotelik. Ubranka, nieważne czy od koleżanki, z lumpeksu, czy może ze sklepu, i tak trzeba wyprać, jak wszystko, co ma kontakt ze skórą dziecka.