Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania dotyczące produktów marki LOVI? 

Skorzystaj z naszego poradnika, w którym prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Karmienie piersią

Wkładki laktacyjne LOVI Discreet Elegance 

Czy wkładki można przymocować do bielizny?

Tak, wkładki laktacyjne LOVI posiadają pasek samoprzylepny na całej długości, który sprawia, że wkładka nie przesuwa się w biustonoszu.

Czym wkładki LOVI Discreet Elegance różnią się od standardowych wkładek? 

Wysokochłonne wkładki laktacyjne Discreet Elegance posiadają wkład żelujący, który sprawia, że wilgoć jest wiązana w żel, co daje poczucie suchości na długi czas. Są niezwykle cienkie, miękkie i delikatne, dzięki czemu nie powodują podrażnień. Posiadają pasek samoprzylepny na całej długości, dzięki czemu nie przesuwają się w biustonoszu. Mają na tyle dużą średnicę, że dobrze chronią bieliznę przed zabrudzeniem.

Jak często należy zmieniać wkładki? 

Na początku, gdy piersi są wrażliwe a brodawki podrażnione lub poranione, warto zmieniać wkładki po każdym karmieniu, by zminimalizować ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Podczas codziennego stosowania powinno się zmieniać wkładki, gdy robią się wilgotne - gdy wkład żelowy wypełnia się i przestaje wchłaniać wilgoć. Podstawą higieny jest zmienianie wkładek 2 razy dziennie - rano i wieczorem, po umyciu piersi.

Silikonowe osłonki piersi LOVI

Kiedy stosować osłonki piersi? 

Osłonki LOVI zalecane są głównie przy występowaniu problemu płaskich i wklęsłych brodawek - imitują brodawkę sutkową. Przy poranionych brodawkach, gdy bezpośrednie karmienie jest niemożliwe z powodu silnego bólu, można się okresowo wspomóc osłonkami podczas karmienia, po uprzedniej konsultacji z doradcą laktacyjnym.

Jak dobrać rozmiar osłonek?

Rozmiar osłonki powinien pasować do rozmiaru średnicy brodawki (długość nie ma większego znaczenia - produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla mam z wklęsłymi i płaskimi brodawkami) jak i do buzi dziecka. W przypadku małej średnicy brodawki lub gdy dziecko jest wcześniakiem zalecamy zakup osłonek w rozmiarze S. W przypadku standardowej i dużej średnicy brodawki zalecamy zakup osłonek w rozmiarze M/L (standardowym). Brodawka powinna być objęta w całości osłonką, nie powinna być zbyt wąska i ściśnięta, a ułożona w osłonce tak, by pokarm wypływał swobodnie. Zbyt wąskiego dzióbka nie założymy na dużą brodawkę. Najlepiej by w dobraniu rozmiaru osłonki pomógł konsultant laktacyjny lub doświadczona położna.

Laktatory LOVI

Czy można dokupić do laktatorów LOVI części zamienne?

Tak, części zamienne do laktatora LOVI Expert 3D Pro i Prolactis 3D Soft dostępne są w dobrych sklepach z artykułami dziecięcymi oraz aptekach. Dodatkowo części ulegające najszybszemu zużyciu podczas pracy naszych laktatorów zostały dołączone do zestawu jako zapasowe.

Czym się różni laktator ręczny LOVI Protect od pozostałych ręcznych laktatorów dostępnych na rynku?

Większość ręcznych laktatorów dostępnych na rynku to laktatory jednofazowe z brakiem regulacji siły ssania. Laktator LOVI Protect posiada 2 fazy - fazę pobudzenia wypływu pokarmu (płytkie, szybkie odciąganie) oraz fazę głębokiego odciągania (mocniejsze odciąganie w wolniejszym tempie) - dzięki czemu odciąga więcej mleka w krótszym czasie. Posiada regulację siły ssania, co jest bardzo ważne na początku laktacji, gdy piersi są obolałe i wrażliwe - indywidualne ustawienie siły ssania zmniejsza wtedy dyskomfort odciągania pokarmu. Rączka laktatora LOVI Protect chodzi bardzo lekko, dzięki czemu odciąganie odbywa się bez wysiłku - potwierdzone przez 80% mam w badaniu koordynowanym przez personel szpitalny.

Karmienie piersią a butelka LOVI

Czy butelka LOVI jest bezpieczna dla karmienia piersią?

Butelka LOVI jest wyposażona w unikalny dynamiczny smoczek z niejednorodnych warstw silikonu, dzięki czemu nie zaburza odruchu ssania* i nie zniechęca do ssania piersi. Bezpieczeństwo dla karmienia piersią zostało potwierdzone w badaniu użyteczności. Dlatego w sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba podania mleka mamy w inny bezpieczny sposób, można to zrobić za pomocą butelki LOVI.  

 *Badanie użyteczności na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym przeprowadzonym w 2007 r.  w trybie ambulatoryjnym na grupie 607 niemowląt przy udziale lekarzy, położnych i rodziców.

Karmienie alternatywne

Butelki LOVI

Czy po każdorazowym użyciu i umyciu butelki LOVI można ją gotować? 

Butelkę LOVI Medical+ zaleca się gotować przed jej pierwszym użyciem. Podczas codziennego użytkowania wystarczy zalewać umytą butelkę wrzątkiem lub sterylizować w sterylizatorze parowym lub mikrofalowym.

Czy kapsel z butelki samosterylizującej LOVI może również służyć do sterylizacji butelki LOVI Medical+?

Kapsel butelki samosterylizującej pasuje do pozostałych wersji butelek LOVI.

Czy butelkę samosterylizującą można sterylizować jedynie w kuchence mikrofalowej?

Butelka samosterylizująca, dzięki dołączonemu w zestawie kapslowi, jest przygotowana do szybkiej i wygodnej sterylizacji przy użyciu kuchenki mikrofalowej. Nie wyklucza to jednak możliwości sterylizacji butelki w klasyczny sposób.

Czy pokarmy w silikonowej butelce wielofunkcyjnej można podgrzewać w kuchence mikrofalowej?

W butelce wielofunkcyjnej można podgrzewać pokarmy stałe, ale po podgrzaniu należy pokarm dokładnie wymieszać i sprawdzić jego temperaturę przed podaniem dziecku - kuchenka grzeje nierównomiernie i istnieje ryzyko poparzenia nierównomiernie podgrzanym daniem. Mleko mamy podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej traci swoje cenne wartości, dlatego nie zalecamy podgrzewania go w kuchence w żadnej z butelek. 

Dynamiczny smoczek do karmienia LOVI ®

Dlaczego czasami się zasysa? 

Częstym powodem zasysania się smoczka jest zbyt mocne dokręcenie nakrętki. W przypadku gdy nakrętka jest za mocno zakręcona, zamykamy znajdujący się na smoczku zaworek doprowadzający powietrze, powodując tym samym zassanie się smoczka. Aby uniknąć tego problemu należy delikatnie poluzować nakrętkę, aby odblokować odpowietrzanie smoczka. Najbardziej narażone na zasysanie są smoczki o przepływie mini. Najmniejszy przepływ może stanowić dodatkowy czynnik powodujący zasysanie. Dlatego zalecane jest niedokręcanie zbyt mocno nakrętki, by nie blokować zaworka doprowadzającego powietrze.

Jakie są dostępne przepływy w smoczkach?

Smoczki LOVI są dostępne w następujących przepływach: mini (0+), wolny (3m+), średni (6m+), szybki (9m+), kaszka (6m+) oraz trójprzepływowy (3m+). Ostatnie dwa z wymienionych mogą być stosowane do pokarmów o różnej gęstości, np. kaszka, oraz przez dzieci w różnym wieku.

Termoopakowanie LOVI

Jak długo utrzymuje temperaturę pokarmu?

Termoopakowanie LOVI utrzymuje temperaturę ciepłego pokarmu w butelce przez około 1,5 - 2 godziny w chłodniejsze dni, a do 3 godzin w dni ciepłe. Ponadto zapobiega przedwczesnemu ogrzaniu się butelki z chłodną wodą na spacerze lub w podróży. Termoopakowanie nie jest termosem.

Czy pasuje do innych butelek niż LOVI?

Termoopakowanie LOVI pasuje do większości butelek dostępnych na rynku.

Podgrzewacz żelowy LOVI

Uspokajanie

Dynamiczny smoczek uspokajający LOVI ®:

Czy trzeba stosować rozmiar smoczka tylko zgodnie z przedziałem wiekowym podanym na opakowaniu?

"Informacja na opakowaniu smoczka jest sugestią, której podstawę stanowią przeciętne parametry gabarytowe aparatu oralnego w określonej grupie wiekowej. Często zdarza się jednak, że dzieci, niemowlęta zgłaszają dyskomfort, gdy zmieniamy smoczek na większy. Dzieci rodzą się z różną masą urodzeniową i wpisują się rozwojowo na różne poziomy siatki centylowej. Trudno zatem oczekiwać, by jeden rozmiar smoczka był właściwy dla wszystkich dzieci w danym przedziale wiekowym. Należy obserwować reakcję dziecka i nie bać się pozostawić mniejszego smoczka na dłużej; nie wiąże się to z jakimś podwyższonym ryzykiem wtórnych deformacji aparatu oralnego - zwłaszcza, że praktyka pokazuje, iż prolongata czasowa zwykle nie przekracza miesiąca lub dwóch." - dr Aleksadnra Łada, neurologopeda kliniczny.

Które kolekcje mają uchwyt świecący w ciemności?

Smoczki z kolekcji My little love, Pride&Joy, Buddy Bear oraz Night&Day posiadają uchwyt świecący w ciemności. Jeśli uchwyt nie świeci, wystarczy potrzymać go pod światłem sztucznym przez kilka minut.

Picie z kubka

Kubki treningowe i niekapki LOVI

Czy w kubkach treningowych i niekapkach LOVI można zamieniać ustniki i czy są kompatybilne z butelkami LOVI?

Standardowe kubki niekapki, kubki treningowe i butelki LOVI mają tę samą szerokość gwintu, dzięki czemu są kompatybilne i pozwalają na wymienianie ustników i smoczków. Uchwyty od kubków pasują do butelek LOVI.

Kubki 360° 

Czy kubek 360° jest kubkiem niekapkiem?

Kubek LOVI 360° nie jest kubkiem niekapkiem. Został stworzony z myślą o maluszkach przygotowujących się do nauki picia ze szklanki. Jest to kolejny krok po opanowaniu ssania płynu z kubka treningowego oraz kubka niekapka z twardym ustnikiem. Innowacyjny system uszczelniania umożliwia picie, zapobiegając rozlewaniu płynów. Jednakże celem wyrobienia w dziecku nawyku kontrolowania ruchów i zapewnienia mu warunków jak najbliższych piciu ze szklanki, przy silnym potrząsaniu lub upadaniu, płyn może przeciekać przez uszczelkę, dlatego kubka 360° nie można nazwać niekapkiem.

Czy istnieje możliwość dokupienia uszczelki do kubka LOVI 360°?

Tak. Uszczelka do kubka LOVI 360° jest dostępna w osobnej sprzedaży.

Dlaczego kapsel ochronny kubka LOVI 360° jest ciasny, bardzo przylega do ścianek i trudno się go zdejmuje?

Ponieważ kubek 360° nie jest kubkiem niekapkiem, jego kapsel ochronny został skonstruowany tak, by ściśle przylegał do ścianek, uniemożliwiając przez to wylanie płynu w trakcie podróży, gdy dziecko nie korzysta z kubka.

Ochrona karmienia 

piersią i odruchu ssania 

W trosce o ochronę karmienia piersią i aktywny rozwój dziecka od pierwszych dni życia wspólnie z ekspertami tworzymy produkty do karmienia i uspokajania spełniające najsurowsze normy bezpieczeństwa. Są one poddawane badaniom przeprowadzanym pod nadzorem medycznym. 

Poznaj nasze badania
Data publikacji: 18-05-2018 Data modyfikacji: 18-08-2021