Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15561 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2019-03-22 16:48

Mamameg, Anetka- dbajcie o siebie, bo skracanie szyjki w 22, czy 23 tygodniu to bardzo wcześnie, oby tylko nie skracała sie bardziej:) trzymam za Was kciuki;)

2019-03-22 15:47

Aneta to dosyć wcześnie na takie "atrakcje", jeśli dobrze pamiętam to u Ciebie teraz 22tc? Ja jutro zaczynam 23, ciut skróciła mi się szyjka, ale ja już biorę 400mg progesteronu na dobę. A lekarz sprawdzał jaką długość ma szyjka?

2019-03-22 13:55

Chodzę jeszcze prywatnie. Ale teraz jest na urlopie.

2019-03-22 00:44

Anetka- o kurcze. A nie ma czegos na uelastycznienie tego rejonu ciała? Jakiś leków? A i jak z tym lekarzem? Udało Ci sie dostać do innego niż tego co chodziłaś na początku tej ciąży?

2019-03-21 13:59

Lekarz mi nic nie przepisał. Kazał na siebie uważać. Powiedział tylko tyle, że jak rodzilam córkę to peklam i mnie zszyli i teraz to puszcza dodatwowo pojawilo się pęknięcie przy czopie. Z córką szybko mi się szyjka skracala. Bardzo szybko mialam rozwarcie. Z córką od 8 miesiąca byłam na luteinie. Teraz nic po za oszczedzaniem się. Ale wtedy chodziłam do innego lekarza.

2019-03-20 23:51

Anetka- wierz mi, że jakbym mogła to bym została z Małą albo dała ją do kogoś z rodziny. Niestety takiej mozliwosci nie mam:( W każdej branży można spotkać kogoś kto bedzie sie wyżywał na innych psychicznie lub fizycznie. Ludzie bywają naprawdę nieraz zaburzeni. Ale nigdy nie zrozumiem męczenia czy znęcania sie nad dziećmi. Takim to ręce już potrzebne byc nie powinny;/ jestem za najostrzejszym wymiarwm kary dla ludzi ktorzy nawet maluszkom krzywde robią;/ Stad ja byle kogo bym pod swoj dach nie wpusciła, aby zajmował sie moją Iskierką- dlatego pani została przeswietlona w prawo i lewo. Ja bardzo skrupulatbie zebrałam wszelkie informacje o niej ze wszelakich dostepnych zrodeł. Anetko...ale co sie stało? Skąd te plamienia? Wiadomo cos? Kurcze oby to nie skracanie szyjki... a co z córeczką? Kto Ci sie nią zajmie? Trzymaj sie dzielnie!;) Pati- to fajne rozwiazanie te agencje:) bo normalnie zatruniają nianie i klienci poporstu je "wynajmują" jakkolwiek to brzmi przedmiotowo:/

2019-03-20 23:28

Eresz nie widziałam że są agencje niań :O Dobrze wiedzieć :) Aneta oby to nic poważnego te plamienia , a lekarz prowadzący przepisal Ci jakieś tabletki na podtrzymanie ciąży ?? Ja brałam duphaston od początku ciąży do prawie samego końca bo też miałam plamienia ale na początku później przeszło być może zasluga tabletek .

2019-03-20 17:18

Eresz dobrze, że zawsze bedziesz mogła sprawdzić co się dzieję z dzieckiem. Pewnie jest ci trudno zostawić malucha z obcą osoba. Dobrze, że córka złapała dobry kontakt. Ja wczoraj w tv słuchałam jak to pani neurologopeda znecala się nad dzieckiem. Poczułam wielką ulgę, że ja zawsze uczestnicze w zajęciach córki nigdzie nie wychodze tylko sobie siadam z boku. Muszę sobie spakować torbę do szpitala. Z niedzieli na poniedziałek plamilam. Byłam u lekarza. Jeszcze wczoraj ze mnie schodziła krew co nie zeszła. W razie czego będę już torbę miała przygotowaną.