Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15566 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2019-03-28 22:33

Jejku ja jak sobie przypomnę ten czas jak byłam w ciąży to aż cudownie się czuje . Te wylegiwanie do południa , zachcianki spełniane no poprostu cudownie hahaha . Ja w ciąży czytałam książki i głównie to spałam i wymiotowałam hahaha . Eresz no z tą luteina to też jest tak że jak ciąża zagrożona i nie można za bardzo ingerować do luteinę pod język dają nawet w późniejszym okresie . W szpitalu lezala koło mnie kobieta co miała właśnie luteinę pod język a byla w 29tc jakoś tak więc to już nie taka młoda ciaza . Eresz ja miałam wlasnie plamienia także mi lekarz powiedział że żurawiną :/ Aneta ja też miałam mnóstwo czasu bo od 4tc na zwolnieniu i postanowiłam chodzić do lekarza na NFZ i prywatne ale po 2 wizycie zrezygnowałam . A to dobrze że masz sporo czasu . Odpoczywaj przyda się na pewno odpoczynek zwłaszcza że ciąża zagrożona. To teraz mąż zajmuje się częściej córeczka ?? Powiedz mi jak sobie poradziłas z sennością w pierwszym trymestrze ?? Ja pamiętam że spałam czasami cały dzień i noc a jak ma się dziecko to ciezko się zorganizować zwłaszcza jak mąż pracuje

2019-03-28 20:27

Pati- tak, agencje nań to raczej wieksze miasta, gdzie jest zapotrzebowanie spore. Co do luteiny, to jest podjęzykowa, ktorą sie stosuje we wczesnych etapach ciąży a później jest dopochwowa. Przy skracajacej sie szyjce to standarsowa praktycznie procedura - podawanie luteiny oraz zwiekszone spożywanie omega 3 i magnezu. A żurawina..... to raczej na problemy natury dróg moczowych:D Mamameg- są też farby ponoć zupełnie nietoksyczne, gdzie mozna przebywac w pomieszczeniu mimo, że farba schnie. Tak jest w teorii, jak w praktyce ciężko stwierdzic. Producent farby zastrzega że jest eko i nieszodliwa zupełnie. Co do wzornikow o ktorych wspomina Pati- to super sprawa. Bo w sklepach jest inne świarło niz w domu i farba ma naprawde zupelnie inny kolor niz w sklepie. Ja kupilam kiedys farbe i w domu była ze dwa a moze nawet trzy odcienie ciemniejsza niz w sklepie. Takze warto skorzystac z próbnika i pomalowac na scianie lub na przygotowanej ku temu jakiejs desce pokrytej białą farbą. A to ja w ciąży to miałam mase rzeczy do zrobienia, załatwienia itd. Dlatego nonstop siedziałam z nosem e papierach lub na telefonie, załatwiajac różne sprawy nie pozamykane wczesniej- a sie nazbierało:D

2019-03-28 17:04

Powiem ci, że teraz to mam dużo czasu. Jeszcze więcej mam wolnego niż za nim w ciąży byłam. Teraz jak już wracam do sił to wszystko zrobię na wszystko prawie mam czas. Robie to samo co przed ciążą. Tylko się oszczędzam bo ciąża dalej zagrożona.

2019-03-27 11:14

Aneta no nie kazdy mi lekarz na NFZ kazał pić żurawinę a lekarz prywatnie powiedział że ciąża jest zagrożona wiec zdaje sobie sprawę że każdy lekarz inaczej podchodzi do różnych spraw . Mi się wydaje że przy kolejnej ciąży szybciej czas leci jak musimy się zajmować też dziecmi a jak to pierwsza ciąża to za bardzo nie ma co robić jak się siedzi ja L4 ;)

2019-03-25 14:18

Pati jak widać nie każdy lekarz. Każdy lekarz jest inny. Ale w piątek mam wizytę prywatną. Więc będę wiedzieć coś więcej. Mamameg czas szybko leci. Czasami patrzę w kartę ciąży bo już sama nie pamiętam który to tydzień. Ja powoli wracam do sił.

2019-03-24 08:52

Eresz a to ciekawe z tymi agencjami ale wydaje mi się że to raczej w dużych miastach , nie słyszałam wcześniej o tym więc pewnie u nas nie ma małe miasto . Aneta Meg oszczędzajcie się już nie wiele wam zostało :) Aneta to dziwne że nic na podtrzymanie ciąży nie dostałaś duphaston to prawie każdy lekarz przepisuje jak coś się dzieje. Ja też brałam luteinę , ale jak na dole nie można ingerować to jest też do buzi luteina podobno bardzo nie smaczna . Mamameg jeżeli chodzi o farbę do remontu to polecam magnata teraz malowaliśmy kuchnie i fakt śmierdziała ale nie długo bo z godzinę może po malowaniu okno otwarte i nie było aż tak czuć jak przy innych farbach. A też mają dużą paletę kolorów . Zanim się wybierzesz na zakupy możesz oglądać wzorniki na internecie a żeby się nie przemęczać mąż może kupić próbkę około 3zl i sprawdzisz sobie w domu jak wygląda kolor na ścianie . Super rozwiązanie bo czasami kolor na puszce jest zupełnie inny niż na ścianie. A praktycznie większość firm posiada takie próbki :)

2019-03-23 09:42

Aneta jakoś wydawało mi się jesteś 2tyg za mną, a jednak mnie wyprzedzasz ;) Mnie tez bardzo szybko mija czas. A najgorsze to że remont jeszcze przed nami, mąż ma teraz ciężki okres w pracy wiec musimy przeczekać. Potem mam nadzieje będę miała „siły” i możliwości żeby pojechać wybrać farbę. Resztą się nie martwię bo wiem że sam ogarnie w razie czego. Pozatym na początku i tak Maluch będzie z nami w sypialni, wiec spiny nie ma, ale nie chciałabym żeby umówił się zapach farby. A jak u Was? Macie pokoik przygotowany czy będzie wspólny dla rodzeństwa?

2019-03-22 23:27

Mamameg u mnie 24 tydzień ciąży już. Szybko czas leci. Mi ta ciąża szybko leci za szybko.