Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15563 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

Konto usunięte

2018-09-11 19:46

Icam, na Twoim miejscu zupełnie bym sie tym nie martwiła. Teraz w dobie internetu cała wyprawke mozesz zakupic online. Ja tak w wiekszosci potrzebnych rzeczy zrobiłam, bo tez nie mialam specjalnie sily chodzic po sklepach i szukac. W internecie jest ogromny wybor wszystkiego. Wiele rzeczy mozna kupic u jednego dostawcy, placac za przesyłke tylko raz. Naprawde polecam taki sposob. A dla siebie zostaw jedynie jakies małe zakupy ubrankowe, bo to mile wspomnienie kiedy mozna troche poszperac w tych malutkich, słodkich ubrankach :-)

2018-09-11 17:19

Jak uważam tak jak Agnieszka :) warto też pomyslec dobrze nad wyprawką co wam będzie potrzebne, a co nie zbyt, bo każdy ma inne potrzeby co do wyprawki, wiec można sobie przemyslec, żeby nie wydawać zbędnie pieniędzy. Co do wózka to warto wcześniej bo jest różny czas oczekiwania. My czekaliśmy ponad miesiąc na wózek. Pranie ubranek robiłam na początku 8 miesiaca, ale nie mam miałam problemów z ciążą. Jeśli się źle czujesz i dojdzie szkoła warto zrobić to wczeniej chyba że możesz liczyć na jakąś pomocną dłoń np mamę :)

2018-09-11 17:03

Ja proponowałabym utworzyć sobie listę tego co potrzebujesz i zacząć od tego co uważasz za priorytet bo jeśli mówimy o całkowitej wyprawce to naraz to jest spory koszt i ja wolałam to sobie porozdzielać, jako jeden z pierwszych to chyba był wózek. Moim zdaniem to nawet już powinnaś zacząć kompletować wyprawkę bo zawsze jest ryzyko, że dziecko urodzi się wcześniej a przy nauce złym samopoczuciu to tak jak piszesz możesz nie mieć na to siły albo po prostu zapomnisz

Konto usunięte

2018-09-11 16:10

Uważam, że spokojnie możesz kompletować wyprawkę. Jeśli chodzi o potrzebne rzeczy, to temat już jest na forum :) Meble/łóżeczko możesz już zamówić, ale nie musicie jeszcze składać. Ubranka możesz już kupować/załatwiać i korzystać z różnych promocji posezonowych, których ostatnio było sporo. Pamiętaj, że najczęściej nowe ubranka trzeba wyprać i wyprasować. Ja z praniem i prasowaniem czekałam na koniec 7 miesiąca (bo wszyscy kazali czekac) i uważam, że to był błąd. Nie miałam siły stać i prasować przez co prasowanie trwało cały miesiąc zamiast np. 2 dni. Spokojnie możesz wcześniej wyprać i wyprasować ischować do szafki. Jeśli chodzi o kosmetyki to tak jak mama_gratki pisała: apteki internetowe są super :) Jak z zakupowami musisz tylko n siebie liczyć to radziłabym je robić internetowo :)

Konto usunięte

2018-09-11 12:14

Ja też wyprawkę robiłam Ok 7-8, ale ubranka miałam już dużo wcześniej. W Twojej sytuacji powoli zaczęłabym ją już kompletować. Na pewno zdecydowałabym z partnerem co do wizka, nosidełka i łóżeczka. Jeśli nie macie miejsca to możecie zamówić te produkty w hurtowni już i odebrać je bliżej listopada/grudnia. Warto też zamówić większość rzeczy w jednej hurtowni, wtedy miże dostaniecie korzystny rabat na całe zakupy. Przybory kosmetyczny i pampersy możesz zostawić na grudzień i zamówić je w aptece internetowej. Z ubrankami bym poczekała bo w grudniu będzie pewnie wiele promocji i rabatów. P.s: jaki kierunek studiujesz? Jaki masz plan na kontynuowanie studiów, przechodzisz na zaoczne na przykład?

2018-09-11 11:04

Poszukaj w lupce bo chyba były podobne tematy już. Ja wyprawkę robiłam pod koniec ciąży ok 8 mc