Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15620 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2019-03-13 21:02

Pati- my juz jestesmy na tym etapie, że ja juz porownuje to jak ruszała nóżkami po urodzeniu a teraz już chodzi samodzielnie kilka kroków;) i staje na paluszkach jak baletnica:) ten czas tak zasuwa, że trzeba dokumentowac aby pozniej nie zapomnieć;) musze zostawić opiekunce aparat fotograficzny aby wszystko uwieczniła jak będę w pracy;) na kamerach też bedzie ale to inna perspektywa, zatem inna widocznosc szczegółów, itd. A takie zdjecie z bliska to zupełnie inaczej;)

2019-03-13 20:28

Eresz Ty tych chwil masz dużo więcej do wspominania . Ja uwielbiam patrzeć jak mały śpi chyba każda mama tak ma patrzeć jak się zmienia, ostatnio nawet oglądam filmiki jaki on był malutki normalnie nie to dziecko :) porównuje sobie zdjęcia to wcześniejsze i te teraźniejsze to zupełnie inne dzieci :D filmików nagrywam sporo żeby za jakiś czas było co wspominać. ;) Cieszę się że mam dziecko ale boję się że ten czas zdecydowanie za szybko leci więc trzeba ta chwila uwiecznić

2019-03-11 13:46

Pati- zgadzam sie z Tobą- tych wspaniałych chwil nie da sie kupic za żadne pieniądze ani do czegokolwiek porównać. Dlatego staram sie czesto je wspominac aby nie zatracic ich w pamieci:) szczegolnie nastrajam sie na takie wspominanie jak Mała śpi;) i wtedy porownuje sobie jakim była maluszkiem i jakim jest teraz. Dieta cukrzycowa to dla mnie jakiś hard core;) znajac zycie jakby trzeba było to by sie trzymało, niemniej chyle czoła mamom ktore codziennie bilansują swoje posiłki pod tym kątem. Pamietam jak bardzo sie bałam abym nie miała tej cukrzycy ciążowej, bo to kontrola każdego kęsa. Ja jestem za stopniowym wprowadzaniem treści i uświadamianiem względem mozliwoaci intelektualnych dziecka. Nic nad wyrost;) Masz racje na temat porodu naturalnego tez przyjdzie czas :)

2019-03-07 10:36

Mamameg to super że dzidziuś dobrze rośnie i się rozwija :) nie ukrywam trochę zazdroszczę tego pięknego czasu , ale chyba najważniejszym wydarzeniem co mnie spotkało było to jak zobaczyłam po raz pierwszy swojego synka i go przytuliłam wylało się morze łez i chyba zadne pieniądze nie byłyby mnie wstanie tak uszczęśliwić jak tamtego dnia :) A i chciałam Cię pochwalić że tak super trzymasz dietę i dzidziuś w normie wagowej wiem jak to potrafi być trudne żeby pilnować diety aby dziecko za dużo nie przybierało :) Eresz ja też potrafię rozmawiać na takie tematy ale już nie mogę powiedzieć że do zasługa rodziców . O tak będziemy miały ułatwione zadanie hehehe ale jak będzie większe dziecko tak czy inaczej trzeba będzie powiedzieć jak to wszystko wygląda bo będą myśleli że dzieci rodzą się tylko przez cięcia . Super filmik oglądałam jak wytłumaczyć poród naturalny na balonie znajdę to dodam . Moja mama ze mną nie rozmawiała ani o sexie ani o okresie ten czas kiedy dorastałam nie był łatwy że względu na moją sytuację w rodzinie . Także. Nie mialam też źródła internetu żeby się dowiedzieć takich rzeczy i pamiętam że miałam 11lat i strasznie bolał mnie brzuch byłam na dodatek na. Wakacjach u cioci . Byłam zdziwiona że leci mi krew myślałam że coś się dzieje ale wtedy ciotka mi wszystko wytlumaczyla. I nie wiem czy ma to jakiś związek ale wydaje mi się że tak że ludzie którzy w tamtym okresie mieszkali w mieście byli bardziej obyci komunikatywni a na wsi trochę tacy wycofani takie tematy tabu. Jakbym miała córkę na pewno bym jej to inaczej wszystko wytlumaczyla z synem to pewnie będzie rozmawiał partner bo raczej dorastający syn nie będzie chciał z mamą rozmawiać o sexie chyba że nie będzie go to krępować to wtedy na pewno mu to powiem . Udało się znaleźć filmik https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=963844283823209&id=539811316226510

2019-03-06 11:25

Mamameg- moja znajoma jak też była na diecie cukrzycowej to ledwie ciąże u niej było widac;) a to super maluszek sie rozwija;) brawo! U mnie jak ważył i mierzył lekarz Małą to błędy pomiarowe były bardzo malutkie i jak robił pod koniec ciąży to wyliczył praktycznie idealnie chyba tam 100 gram było różnicy jak sie urodziła;) Pati- temat trudny i wymagajacy rozmowy systematycznej przez wiele lat- zaczyna sie od "skad sie wziąłem?", a dlaczego w brzuchu? , itd a kończy sie na poważniejszych tematach. Także trzeba dziecku okazywac zrozumienie i nie uciekac od trudnych tenatow. My Pati mamy plus, bo jak nas zapyta dziecko o to jak wychodzi dzidziuś z brzuszka to możemy powiedziec że pan doktor naciął brzuszek mamie i wyciągnął- z porodem naturalnym to trudniejsza rozmowa:P Ja też duzo czytałam i zanim zadałam naprawde niewygodne pytanie mamie, co nieco sie dowiedziałam. Mysle że powazne tematy o seksie samym w sobie sie zaczęły jak pojawił sie pierwszy okres. Ja lubiłam rozmawiac z moja mamą, bo to była osoba bardzo wyrozumiała i z szacunkiem odnosiła sie do każdego mojego pytania. Tata również;)Nigdy mnie nie zbyli w trakcie rozmowy i dla nas nie było trudnych rozmow. To dzieki nim potrafię dyskutowac o wszystkim;) Klaudia- u nas prawie rok i nie mam pojęcia kiedy minął. Ciąża jakoś szła mi wolniej , ale odkad Mała jest na świecie to czas zasuwa jak szalony;)

2019-03-06 11:14

mamameg Gratulacje ! jej jak ten czas leci ..pamiętam jak po wizycie nie mogłam się doczekać kolejnej wizyty ..kiedy posłucham bicie serduszka , zobaczę dzidzię na monitorku ..a teraz moja córcia za 3 dni kończy 8 miesięcy . Okropnie leci ten czas .

2019-03-06 08:45

Pati dziekuje że pytasz ;) Maluch wazy 318g, ten dr mówi że waga jest jak najbardziej w normie. Za tydzień połówkowe i maluchy ważą w tym czasie 300-400g wiec wyglada na to że rozwija się i rośnie dobrze w stosunku do wieku ciąży.

2019-03-06 01:22

Eresz temat sexu zawsze jest trudny jak trzeba o tym rozmawiać ze swoim dzieckiem krępujący jest dla obydwu stron. Ja nie pamiętam żebym odbyła taka rozmowę z moja mama że tak powiem wszystkiego się sama dowiedziałam . Mamameg i jak tam maluszek ile waży ??