Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Cesarskie cięcie - prawdy i mity

Data utworzenia : 2013-06-22 16:47 | Ostatni komentarz 2019-08-19 11:19

Redakcja LOVI

46499 Odsłony
839 Komentarze

Przygotowujesz się do porodu? Zamierzasz rodzić naturalnie, ale z doświadczenia innych kobiet wiesz, że nie zawsze jest to możliwe? A może ze względu na wskazania położnicze lub pozapołożnicze masz już zaplanowany termin rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie? Bez względu na to jaki rodzaj porodu planujesz, dowiedz się więcej na temat cesarskiego cięcia.

2019-08-19 11:19

dziękujemy za reklamę.... 

Wszyscy marzą, aby załatwiać sobie zaświadczenie o tokofobii online.

2019-08-19 09:48

Bardzo często cc jest jedynym wyjściem dla mam, dzieje się tak w przypadku tokofobii. 

Jeśli potrzebujesz konsultacji i zaświadczenia o tokofobii to polecam skorzystać z video konsultacji psychomedic.online , z dowolnego miejsca (zamieszkania czy szpitala) możesz uzyskać poradę od najlepszych psychiatrów z Warszawy.

2017-06-22 13:49

E.Siwek, jeśli nie byłaś u lekarza to polecam się skonsultować. Niech zrobi usg, sprawdzi bliznę itd. Czucia dość długo nie miałam, ból też był dość długo, no ale nie 5 miesięcy... Dora, życzę Ci ogromnie porodu naturalnego :)

2017-06-20 10:38

Ja rodziłam dwoje dzieci naturalnie i nie zdecydowałabym się na cesarkę bez wskazań medycznych.Cesarskie cięcie to operacja,(która wiąże się z możliwością wystąpienia komplikacji) i nikt mi nie powie że jest lepsze niż naturalny poród.Podziwiam kobiety które chcą cesarkę na życzenie bez żadnych wskazań medycznych tylko dlatego że boją się bólu porodowego.Teraz mamy dużo dostępnych metod łagodzenia bólu porodowego, uważam że to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety.Za kilka dni rodzę swoje trzecie dziecko i mam nadzieję że i tym razem uda mi się urodzić naturalnie i nie wystąpią żadne komplikacje które będą wskazaniem do cc.

2017-06-20 09:46

Ę. Siwak a byłaś u lekarza? 5 miesięcy po porodzie nie powinnaś czuć już bólu. Może warto to sprawdzić?

2017-06-19 17:49

Mój poród niestety zakończył się cc po 12 godzinnym porodzie sn. Ból po cc jest po prostu straszny. Nie można się ruszyć. A tu trzeba zająć się dzieckiem. Widząc kobiety po porodzie sn było mi żal że nie udało mi się urodzić naturalnie, ale dobro dziecka jest najważniejsze. Teraz 5 miesięcy po porodzie nadal odczuwam ból od rany do pepka. I czucie nie jest takie jak być powinno.

2017-03-31 21:37

Ja nie miałam tak jak wy konieczności jakby przyzwyczajenia się, brakuje mi słowa.... oswojenia się z wizją cc, bo na pierwszej wizycie po pierwszym porodzie usłyszałam, że jeśli druga ciąża to tylko poród cc..... Uważam też, że osoby, które nie rodziły cc, nie powinny umniejszać tego porodu

2017-03-31 21:32

Kasiu, jak czytam to co napisałaś, to jakbym czytała o sobie. ja też się popłakałam, jak ujrzałam wizję cc, a potem długo psychicznie sobie nie mogłam sobie poradzić, że nie udało mi się urodzić sn. Na szczęście po czasie mogę powiedzieć, że ostatecznie nie było tak źle, wszystko dobrze się skończyło. A karmienie piersią? Córa za 5 dni skończy 17 miesięcy, a ja karmię i karmię :) A jak słyszę, że mi ktoś mówi, że nie wiem co to poród, bo miałam cc to nawet nie dyskutuję już, bo nie warto się denerwować i zniżać do pewnego poziomu. Dla mnie to jest ograniczenie, ale nie moje tylko tej osoby.