Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-05-10 12:38

Guasia

72698 Odsłony
941 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-02-19 19:04

Jejku nie zauważyłam :P Dziekuje za pomocny post :) Powiedz mi jeszcze: - czasem Malutka potrafi zrobić kupę maxi, czy w takim przypadku mogą zabrudzić się te wielorazowe majteczki? Najgorzej to tak zacząć od zera z tymi pieluszkami... :(

2013-02-19 12:00

Ja pisałam o pieluszkach wielorazowych na 1 stronie ale teraz mogę wkleić zdjęcie mojej małej kolekcji:)Na zdjęciu Emilcia ma 1,5 mies:)

2013-02-19 11:40

A.Bednarska napisz mi proszę : - co potrzebuje na "zestaw startowy" - jaki jest całkowity koszt - czasem Malutka potrafi zrobić kupę maxi, czy w takim przypadku mogą zabrudzić się te wielorazowe majteczki? - czy całą noc dzidziuś też da radę w takiej pieluszce? - jak to prać? Rozważam zakup tych pieluszek wielorazowych, tylko mam jeszcze wątpliwości :)

2013-02-15 22:57

Ja używałam pieluszek jednorazowych przy dwójce dzieci jednak za namową koleżanki przy trzecim dziecku nastawiłam się na wielorazowe - są zdecydowanie lepsze od tetrowych bo nie trzeba prasować a i pranie nie sprawia problemu bo piorę z innymi ubrankami dziecka, raz na 2 tygodnie dodaję specjalnego proszku antybakteryjnego - niektórzy używają też sody oczyszczonej. Z pieluszek jestem zadowolona gdyż dają uczucie suchości jak w pampersach i dziecko może w nich pochodzić 3 godziny - mowa o pieluszkach kieszonkach. NIe potrzeba używać kremów ani pudrów a skóra dziecka jest na prawde zdrowa i świerza jakby wcale nie używało pieluch. Są chłonne a przy tym piękne - kolorowe i proste w zapięciu jak pampersy. Przy tym są świetne na bioderka gdyż spełniają wymogi szerokiego pieluchowania. Osobiście polecam!

2013-02-11 21:57

Używałam pieluszek jednorazowych ze względu na wygode jednak mój synek mial alergie Najgorsze okazały sie orginalne Pampersy za każdym razem gdy ją nakładalam synkowi kończyło sie okropnymi odparzeniami.... Niby najdroższe najlepsze a jednak tak nie jest Przeczytalam gdzies na forum że najlepsze są pieluszki z Biedronki kupiłam i faktycznie sa to najlepsze pieluszki -nie wywołuja podraznien i uczuleń u mojego synka - również jak orginalne pampersy maja ergonomiczny kształt i dopasowują się do pupci dziecka - nie przeciekają - pieluszki są bardziej przewiewne niz kazde inne pampersy - i cena jest praktycznie o polówke niższa Jesli chodzi o pieluszki wielorazowe to zamiast tetry która faktycznie stracila dużo na jakośći polecam pieluszki bambusowe, sa one milsze w dotyku, naturalniejsze i przede wszytskim lepsze jakościowo od tetry

2013-01-31 18:06

była u mnie dziś koleżanka zupełnie z zaskoczenia z córeczką i dowiedziałam się o nowym rodzaju pieluch. Ponoć na rynku są od paru lat. Pieluszki bambusowe. Jej córka ma AZS więc twierdzi że nie ma lepszych pieluch i są dla dzieci które duuużo siusiają. Mają wlaściwości antybakteryjne i są absolutnie ekologiczne i mają wysoką przepuszczalność powietrza. Jak zapytałam o cenę to niestety drogie, ale twierdzi że dawno jeje się zakup zwrócił jak przelicza na jednorazówki ile musialaby kupić.

2013-01-28 22:01

Ja testowałam wiele jednorazówek różnych firm i różnie to bywało ale marketowe moim zdaniem są czasem lepsze niż np pampers, ja chwalę sobie Gagi z Tesco. Są takie bardziej papierowe i przewiewne, bardzo chłonne i nic dotąd nie przepuściły. Cieszę się, że poruszyłyście temat wielorazówek. Ja też zaopatrzyłam się w kieszonki ale mam tylko dwie + cztery wkłady więc to tak bardziej okazjonalnie, np. jak zostaje godzinka do kąpieli a jednorazówka jest już do wymiany. My dosyć szybko zaczęliśmy sadzać małego na nocnik i w zasadzie już przed rokiem wszystkie kupy lądowały w nocniku, czasem tylko coś się przytrafiło i myślę, żeby zacząć częściej używać wielorazówek. Może coś dokupię, a może poproszę, żeby goście małemu na imieninki w ramach prezentu kupili właśnie takie pieluszki - szczerze mówiąc to zabawek ni ma już gdzie mieścić więc taki wybór jest nawet rozsądniejszy. W przyszłości chciałabym też zainwestować w majteczki treningowe ale mój maluch jest trochę drobny a majteczki zaczynają się od 11 kg.

2013-01-24 10:24

Ja w okresie letnim korzystałam trochę z tetry. Nie chciałam, żeby córeczka leżała długo z siuśkami koło pupy w upalny dzień. Skutek był taki, ze prałam codziennie;) Ale warto było, bo wiedziałam, ze mała ma komfortowe warunki. Oczywiście używałam ich tylko w domu. Często kładłam córę na bawełnianym prześcieradle, podkładałam podkład do przewijania pod samą pupę (żeby nie było jej gorąco od niego), na to pieluszkę i przykrywałam pieluszką. Miała wygodę, ale gorzej było gdy zrobiła kupę:) Wtedy cały zestaw wypoczynkowy lądował w pralce:) A co do pieluszek wielorazowych to na początek używaliśmy białych pampersów. Byliśmy z nich bardzo zadowoleni, dobrze chłonęły i były delikatne. Minusem była ich cena. Ale często dostawaliśmy je w prezencie od rodziny zamiast kolejnego ciuszka. Potem przeszliśmy na zielone pampersy (tak mniej więcej od rozmiaru 3). Teraz na zmianę używamy dady z biedronki i pampersów zielonych. Na dzień dada na noc pampers:) Kiedyś kupiliśmy też huggiesy ale przesiąkały, także nie polecam. Mieliśmy też jedną sztukę happy, ale siuśki wylały się z nich bokiem... A do tego były grube jak podpaska. Zdecydowanie nie polecam. Dada jest super, szczególnie świąteczna wersja z reniferami:) Ciekawe czy na Wielkanoc będzie wersja z zajączkami albo kurczaczkami:)