Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-06-23 23:53

Guasia

73139 Odsłony
945 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-03-07 23:04

Olciaa, ja przeliczyłam sprawę pieluszek, a mam trochę starsze dziecko i mimo to pieluszki wielorazowe znacznie bardziej się kalkulują. Nawet przy ponad rocznym dziecku. U nas średnio paczka pieluch schodziła w 10 dni, to koszt około 30 zł, przy założeniu, że mój syn już korzysta z nocnika. Za tą kwotę masz już pieluszkę wielorazową z dwoma wkładami z mikrofibry, lub jedną bambusową. W miesiącu wychodzi minimum 100 zł na pieluszki jednorazowe, a im mniejsze dziecko tym więcej pieluch. Za 100 zł na allegro możesz już kupić porządny zestaw nowych pieluszek wielorazowych,które starczą Ci do końca okresu pieluchowania. Mało tego pieluszki możesz w późniejszym okresie używać jako majteczek treningowych przy odzwyczajaniu od pieluszek. Wkładając wkładkę na wierzch pieluchy, czyli przy pupie na materiał PUL. Maluch wtedy czuje wilgoć, a ubranka są nadal suche. Jak dla mnie to czysta oszczędność. Bo jak policzyłam wszystkie jednorazówki i jeszcze te majteczki wielorazowe to zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz kupując kieszonki. Mało tego, jeśli planujesz kolejne dziecko to już w ogóle nie ma się co zastanawiać nad ekonomią. Te pieluszki bez problemu możesz zostawić dla następnej pociechy.

2013-03-07 20:54

Też słyszałam o dzieciach, które po skończeniu roczku "gubią" pieluchę, to pewnie też kwestia indywidualna. U nas jest tak, że mały odkąd zaczął siadać w miarę samodzielnie sadzałam go na nocnik. Nie protestował, zazwyczaj dał radę się wysikać w krótkim czasie, również z kupą od początku nie było problemów. Obecnie mały za chwilę skończy 14 miesięcy również jest wysadzany. Bardzo często kupkę robi o tej samej porze, ponadto zanim zrobi kupę postękuje sobie więc łatwo wyczaić kiedy będzie kupka. Niestety od stycznia wróciłam do pracy no i nie jest już tak różowo. Wiadomo w żłobku wysadzają, kiedy mają czas, moja mama też oprotestowała wysadzanie go na nocnik bo nie daje sobie rady z zapinaniem pieluch no i wychodzi na to, że wysadzam go kiedy mogę, a że pracuje na dwa etaty, jeden pełny drugi 1/4 to nie wiele czasu mi zostaje. W nocy nie ma szans na wysadzanie, bo mały się nie budzi, jedynie na popicie wody ale nie ma sensu go rozbudzać, bo obawiam się, że za którymś razem mogą się pojawić problemy z zaśnięciem. Z wielorazowymi na noc na razie się wstrzymam i spróbuję za jakiś czas. Mam nadzieje, że wtedy jak już będzie bardziej "ogarnięty" wyczuje sprawę i po kilku mokrych nocach sam zorientuje się, że lepiej nie siusiać zbyt dużo:)

2013-03-05 10:15

Mamuśka nie jestem pewna czy bambus całą noc Wam również wytrzyma jakby nie było mocz w tych wkładkach nie krystalizuje się tylko się tam zbiera.Nie mogę sie doszukać ile ma Twój mały,ale nie myślałaś o wysadzaniu go w nocy na nocniczek?Wiesz ja moją starszą szybko przyzwyczajałam na nocnik kupkę sygnalizowała bardzo szybko bo od 10 mies pokazywała na nocnk i mówiła"o" czytałam wyżej,że również już wysadzasz w dzień:) Po skończeniu roku zauważyłam ,że sika dopiero jak się przebudza a na twardym śnie nie więc jak się przebudzała na mleko szybko sadzałam ją na nocnik i zawsze robiła tam siku.Pokupowałam dwuczęściowe piżamki by było łatwo je ściągać,ona nigdy mi się nie rozbudzała i zazwyczaj po całej nocy pielucha była sucha,a nocniczek pełny.Później jak zaczęła wołać sama że chce siku w dzień,zaczęła budzić się sama w nocy na siusiu,wychodziła z kojca i mnie budziła.Jak miała 2 lata to w nocy już sama się załatwiała na nocnik,zsuwała spodenki i sikała,na 2 lata już spała bez pieluchy,a w dzień bez chodziła bez pieluchy dużo wcześniej.Mam to wszystko zapisane w pamiętniku dokładnie z miesiącami:)Tym razem będę robić tak samo jak tylko Emi będzie sama siedzieć zaczynamy naukę.Wszystko będe zapisywać by potem niedowiarkom pokazywać bo do tej pory mało kto chce mi uwierzyć,że moja starsza tak szybko sama sikała:)

2013-03-04 22:06

pisałam o pieluszkach bambusowych gdzieś wcześniej. Kolezanka stosuje. Są drogie ale podobno rewelacyjne. Bardzo sobie chwali tym bardziej że jej corka ma atopowe zapalenie skóry i przesypia całe noce też z jedna przerwą na karmienie ale nie wiem czy wtedy tez ją przebiera. Wiem że są antyalergiczne i antybakteryjne. Niestety dla mnie za drogie i uzywam jednorazówek. Na noc oryginalne pampersy a w dzień dada i teraz kolejna znajoma poleciła mi z dino jakieś gugu. Pod koniec tygodnia podjadę i kupię z ciekawości bo podobno są nie gorsze od oryginalnych pampersów

2013-03-04 21:35

W weekend sprawdzałam zastosowanie wielorazówki w nocy. Niestety u nas to nie zdało egzaminu:( O trzeciej w nocy mały obudził nas płaczem. Był totalnie przemoczony. Trzeba było wszystko przebierać, przewijać małego. Mocno się bałam, że się rozbudzi i nie będzie chciał zasnąć, na szczęście obyło się bez problemów:) U nas nocki od 6 miesiąca są przesypiane w całości, bez nocnego przewijania, a niestety pielucha wielorazowa z wkładem z mikrofibry nie wchłania takiej ilości moczu. Jestem ciekawa jak się sprawdzają wkłady z włóknem bambusowym, nikt tego nie próbował??

2013-02-25 10:37

Bardzo cenna uwaga. Faktycznie można dzięki zastosowaniu takiej pieluchy przeprowadzić szybsze rozstanie się z pieluchami jednorazowymi.

2013-02-24 22:57

Patuszka, nie wiem ile Twoje dziecko ma ale jeśli jeszcze jest pieluchowane to wydaje mi się, że mimo wszystko się jeszcze opłaca:) Widziałam u znajomych jak długo potrafi trwać okres odchodzenia od pieluszek, szczególnie na noc. Kumpela mi się żaliła, że jej synek ma w tym roku prawie pięć lat i w zasadzie od dwóch lat nie używa pieluszek ale na noc ma zakładane bo mu się zdarza siusiu zrobić. Mało tego sama zauważyła, że budzi się i jak ona to nazwała dostaje błogiego wyrazu twarzy, co ewidentnie wskazuje na to, że z lenistwa robi siku w założoną pieluchę zamiast wstać i iść do toalety. Wiele razy jej mówiłam, żeby kupiła majteczki treningowe, wtedy maluch czuje wilgoć i nie jest już przyjemnie jeśli sobie nasiusia, a nic nie wycieka. Ona twierdzi, że jej się nie opłaca, a skutek taki, że kolejny rok jedzie z pampersami i wydaje na nie 30 zł miesięcznie, gdzie majtki treningowe kosztują około 20 zł. Tak samo możesz zrobić z wielorazowymi pieluszkami wkładając wkład na wierzch pieluchy. Jeśli więc jeszcze korzystacie z pieluszek to możesz wielorazówek używać jak pampersa, a gdy przyjdzie czas zamienić ja na coś w rodzaju majteczek treningowych.

2013-02-24 20:52

Rany, naprawdę ciekawy temat przy kolejnym dziecku poważnie się nad tym zastanowię, bo przy tym to chyba już mi się nie opłaca inwestować w takie pieluszki.