Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-05-10 12:38

Guasia

72697 Odsłony
941 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-01-18 16:40

Guasia ja stosuję te pieluszki trochę inaczej,gdyż na poczatku dziecko robi dużo kupek i wkładając wkład do środka za każdym razem musiałabym kieszonkę zmieniać, co za tym idzie trzeba by było mieć ich duzo więcej no albo prać codziennie.Tak,że ja przez dzień stosuje je najczęściej z tetra.którą kładę na górze kieszonki,dla mnie nie jest problemem częste przebieranie dziecka tym bardziej,że przy pierwszym również musiałam dziecko często przewijać i stosować tetrę z uwagi na zalecenia lekarza.Na noc wkładam w kieszonkę 2 wkłady z mikrofibry,no i przed karmieniem pieluszkę zawsze sprawdzam jak trzeba to zmieniam,tak samo na wyjście wkładam w kieszonkę 2 wkłady i zawsze mam zapasową kieszonkę z wkładami w torebce no ale pampersy też zapasowe się ze sobą zabiera.My mamy 15 kieszonek,28wkładów i 30 tetrowych.Ja 10 kieszonek i 20 wkładów odkupiłam okazyjnie od jednej pani,która je dostała ale ani razu nie użyła zapłaciłam za nie 150 zł.Po narodzinach siostry pytały co by mi się przydało,ubranka miałam po córce dokupiłam nowych niewiele więc zaproponowałam żeby zakupiły nam kieszonki,tak,że kolejne 5 dostałam od sióstr.Właśnie przyszedł rachunek za prąd z wyrównaniem,zawsze miałam przewaznie 30 zł nadpłacone,teraz za styczeń płacę całość tak,że za 3 mies wyszło tylko ok 30 zł więcej za prąd tyle,że światło też teraz sie wcześniej załącza.Kieszonki spinam na najmniejsze i używałam je od ok2 tyg życia wtedy skończyły mi się pampersy,które kupiłam na początek,tak że ja nie kupowałam tych zestawów specjalnych dla noworodków.Te inne wielorazowe są niestety drogie więc chcąc używać je tylko z wkładami trzeba na początku dużo zainwestować. Jak dla mnie-mamy która pierwsze dziecko pieluchowała tetrą to te kieszonki są rewelacyjne i są wielkim udogodnieniem, jestem z nich strasznie zadowolona:)Pozdrawiam!

2013-01-18 09:43

ProudMommy no niestety tetra to zupelnei co innego niż wielorazówki. Material doskonale wchłania mocz i pupa dziecka nie ma kontaktu z nim no chyba że naleje duzo ale to wiadomo wtedy nawet pampersa trzeba przebrac :). Nie da sie ukryć ze pampersy oprócz wygody to np również chemia :( . Mamunia dziekuje za posta :) Mozesz pzredstawic jak wyglada to finansowo w Twoim wypadku ? Co potrzebowałaś na poczatek ?

2013-01-17 21:54

ja używam jednorazowych, pewnie dla wygody bo nie trzeba prac itp. nie ktore firmy maja beznadziejne powoduja odparzenia a w jednych znalazlam jakis brud a fuuuj !

2013-01-17 21:00

Pieluszki jednorazowe, super wygoda, używamy Pampersa bo inne żle działaja na skóre córki

2013-01-17 20:47

Ja przy pierwszej córce używałam tetry córka po urodzeniu miała infekcję moczową i urolog powiedziała,ze dla niej najlepsza będzie często zmieniana tetra i w późniejszym okresie wysadzanie na nocnik,kupiłam ceratki i leciałyśmy na tetrze.Pampersy były tylko na wyjście.W ogóle to córka bardzo szybko przestała nosić pieluchy.Teraz ktoś mądry wymyślił wielorazówki trochę poczytałam i postanowiłam spróbować.Ja wybrałam kieszonki,przez dzień stosuję do nich również tetrę i zmieniam częściej,a tak to te wkłady na prawdę są chłonne,majteczki super się ubiera a dzidzia wygląda w nich ślicznie.Jutro córeczka kończy 3 miesiące a ja miałam tylko 1 paczkę pampersów do szpitala,tak to tylko caly czas lecimy na wielorazowych piorę co 2-3 dzień tzn pralka pierze.Ja np jestem nimi zachwycona.

2013-01-17 20:30

Guasia, nie używałam tych wielorazowych, ale słyszałam, że są niezłe. Przyznam, że niezłą reklamę zrobiłaś i mam ochotę się skusić. Jakis czas byliśmy na tetrze, bo moja córcia miała odparzoną pupę od Pampersów, ale na dłuższą metę, nie zdało to egzaminu (nie wyrabiałam się ze wszystkim ;p). Co do jednorazówek, to tylko Dada.

2013-01-17 18:45

Monika.Dziuma ale z nimi wcale nie ma duzo pracy, to mit który pozostał po pieluszkach tetrowych :) Dzisiejsze wielorazowe sa zupełnei inne. Nie trzeba ich prasować, nie musisz prac dziennie ( choć przy małym dziecku i tak pranie robi sie codziennie czy co dwa dni ). Byc może poczatkowo odstaraszają bo jest ich sporo rodzajów itd ale jesli zagłebić sie w temat to nie ma żle . Pierze sie je w 40 stopniach ze srodkiem odkazającym, zanim sie je wypierze wrzucamy je no do wiaderka z przykryciem z odrobinka aromatu herbacianego .Na pierwsze 3 miesiace kupuje sie zestawik a pozniej kolejny juz do konca pieluchowania. Ogolny koszt pieluchowania jest duzo nizszy niz zakup pieluszek typu pampers ,nie ma problemu ze uczulaja i do tego sa mega kolorowe :) zatem dla mam ktore lubia "cos innego " i mają checi moze byc to swietny pomysl :)

2013-01-17 17:20

Ja używałam naprawdę wielu i tych market-owych ale i tych droższych markowych, najlepsze i cenowo super okazały się Dady z Biedronki, ciągle ich używamy i może z 2 razy córka przesikała a tak żadnych problemów, są cienkie i wydają się oddychjące