Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-06-23 23:53

Guasia

73140 Odsłony
945 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-04-30 21:33

Kaajkaa pranie dla mnie to kwestia kilku minut, przecież nie piorę w rękach więc nie widzę problemu;) schną bardzo szybko - w zasadzie moment i gotowe bo prasować nie trzeba, a cenowo - oj jest różnica. Mamunia robiła gdzieś tu kalkulację.

2013-04-28 17:29

P.Janik ja używałam Huggisa od poczatku, mialam go na wyprawdke i jestem brdzo zadowolona szczegolnie ze wzgledu na pasek pomiaru wilgotnosci. niby niepotrzebne ale synek ale siusiał w szpitalu i gdyby nie to to bym nie wiedziala czy w ogole coś popuścił. no i teraz też wiem czy zrobił troszkę siusiu czy czas już na wymianę pampersa. zglądam do niego co okolo godzinkę czy nie ma większej niespodzianki , a dzięki pomiarowi nie muszę dotykać pieluszki tylko widzę co i jak :) co do wielorazowych - dla mnie to taka kolorowa pielucha tetrowa. prać trzeba, a to czasochlonne a ja mam malo czasu przy małym zeby miec dwie rece wolne bo placze bardzo jak nie jest na rekach. suszyc trzeba a ja mam w domu nie za dobre warunki do suszenia. no i w ogóle... jakoś nie widzę siebie piorącej kupki ręcznie. to nie dla mnie :) wole jednorazowe. a wg mnie to cenowo na jedno wychodzi bo plyny i woda + prąd to chyba tyle co kupić pampersy. szczególnie z rossmana z babydream bo mają dobre za 14 zł 32 szt :)

2013-04-25 00:07

My używamy tylko jednorazowych. Przez pierwsze pół roku kupowaliśmy pieluchy z firmy "Pampers", a obecnie jestem bardzo zadowolona z pieluszek "Dada".

2013-04-20 21:48

Widzę, że mamunia już szczegółowo odpowiedziała:) mogę tylko dodać, a w zasadzie potwierdzić, że bibułki są rewelacyjne i ułatwiają życie z tymi pieluszkami:) Ponadto jeśli chodzi o różne firmy pieluszek typu kieszonka, bo ja również tylko tych używam to wydaje mi się, że lepsze są pieluszki na napy ja mam część właśnie na napy (różnych firm)i część na rzepy. Te na rzepy mam wrażenie, że częściej przeciekają. U nas na noc niestety wielorazówka nie wystarcza, młody przesypia całą noc w jednorazówce, nie budzi się już na mleko więc stosuję jednorazówkę w nocy. Pieluszki bambusowe są znacznie chłonniejsze, kupiłam ostatnio jedną + 2 takie wkłady (węglowo - bambusowe) i chyba gdybym miała jeszcze raz startować z zakupami to przynajmniej w połowie zainwestowałabym właśnie w te. Ponadto są antyalergiczne i nie uczulają, polar czasem uczula (mój maluch miał z tym problemy przez pierwsze 6 miesięcy). Jeśli chodzi o pranie to ja dodaję specjalnego środka antybakteryjnego więc piorę pieluchy razem z ubrankami. Do prania nie należy dodawać płynów zmiękczających ponieważ sklejają włókna i zmniejszają chłonność. Również suszenie nie powinno się odbywać na kaloryferze. Suszarka bębnowa też nie jest wskazana, nicy niektórzy sprzedawcy piszą, że można ale ja w ten sposób obniżyłam chłonność niektórych pieluch. Jeśli chodzi o kupowanie używanych to należy mieć na uwadze, że ktoś przed nami mógł w niewłaściwy sposób prać i suszyć pieluchy więc kupując je może się okazać, że przeciekają.

2013-04-17 15:52

M.Lachowicz mniej wiecej już napisałam jak wygląda stosowanie tych pieluszek u nas musiałabyś poczytać troszkę wstecz:) postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytania z mojego punktu widzenia -Pytasz o tą zewnętrzną część ja nie stosuje typowych otulaczy i pieluch formowanych stosuję pieluszki "kieszonki" Gdy wkładasz wkład do środka kieszonki materiał z góry pozostaje suchy jednak ma kontakt z moczem i drugi raz używam jej ale z nowym wkładem u góry ,gdy jest kupka to wiadomo kieszonka od razu nadaje się do prania i nie założysz jej drugi raz. -Wkładów nie piorę od razu piorę gdy mi się uzbiera więcej,wkłady piorę razem z tetrą którą również używam do kieszonek - -Kieszonki piorę oddzielnie dlatego,że pierze się je w temp 40stopni, -Są pojemniki na pieluszki z przykrywką,ale czy go kupisz to zależy od Ciebie:)Jak jest wiaderko z przykrywą można pokropić olejkiem,który hamuje rozwój bakterii no i ma zapach -Ja piore te pieluszki w proszku dla dzieci kieszonki normalnie ,wkłady w połowie proszku co drugie pranie piorę z dodatkiem kilku kropli olejku z drzewa herbacianego2-3,który ma działanie antybakteryjne -Kupki-można używać specjalnych papierków o których pisała mamuśka papierki te łapią grubszą zawartość,jak nie to po zrobieniu kupki ja ją od razu zapieram z kieszonki i bardzo łatwo wszystko schodzi to z tego mikropolaru,teraz gdy moja zaczęła jeść zupkę to widzę kiedy robi kupkę bo zaczyna się słodko puczyć:),tak,ze ją rozbieram podkładam papier i kupka ląduje na nim a całość do kibelka tak,że już mi ich kupkami nie brudzi. Gdy robiła kilka kupek dziennie kieszonki przez dzień stosowałam jako "ceratki"na górę kładłam tetrę i często przebierałam,w sumie to do tej pory przez dzień często kładę tetrę i jak tylko zmoczy to przebieram na wyjście 2 wkłady do środka kieszonki na noc tak samo:) -.My mamy 15 kieszonek,28wkładów i 30 tetrowych -najtaniej chyba allegro,bądź sklepy internetowe danych firm ja mam z firmy Nappy i jestem zadowolona widziałam na allegro ,że czasami kobiety wysprzedają pieluszki używane w okazyjnych cenach,ale nie każdy chce używane.Ja np kupiłam okazyjnie od pani,która je dostała ale nie chciała się bawić w wielorazowe pieluchowanie więc czasem warto popatrzeć w dziale używane bo na takim dziale moje nowe kupiłam:)

2013-04-17 13:33

Witam. Mamy 2-miesięczną córcię. Na początku używaliśmy Pampersów Premium Care na zminę z Dadą 1(są praktycznie takie same), jednak od rozmiaru 2 Dady wyglądają już jak Pampersy "zielone", a po nich niestety u małej od razu pojawiają się odparzenia. Pampersy "białe" sprawdzają się świetnie, niestety dużą wadą jest ich cena... Tym bardziej, że schodzi ich dziennie duuużo... :/ Zaciekawił mnie wątek dot. pieluch wielorazowych, bo mogłyby być dla nas świetnym rozwiązaniem. Trochę o nich słyszałam, ale wydawało mi się, że po pierwsze ich stosowanie jest bardzo pracochłonne, po drugie są drogie - w sklepach cena 1 pieluszki nie schodzi poniżej 40zł, a do tego koszty prania itp. Ale piszecie tu że wcale nie jest tak źle. W związku z tym mam kilka pytań : Przede wszystkim jak dokładnie wygląda ich stosowanie? Ta zewnętrzna część (otulacz?) jest do wielokrotnego użycia bez prania, a w środku jest jakiś wkład który się pierze, tak? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy też są różne rodzaje? A jak często pierzecie całą pieluchę? Ile na początek trzeba takich pieluch i wkładów przy dziecku które pieluch jednorazowych zużywa dziennie 10-15? Czy takie zużyte wkłady trzeba prać od razu, czy mogą poczekać, aż trochę się ich zbierze, i czy nie "pachną" nieładnie, kiedy tak czekają na pranie? Czy trzeba mieć na nie osobny pojemnik? I w czym je pierzecie? Zwłaszcza martwią mnie kupki, moja ćora robi takie intensywnie zółte, prawie fluorescencyjne :) i jeśli zdarzy się, że coś poplami, to przy praniu w proszkach dla niemowląt nie udaje mi się tego sprać... Gdzie najlepiej kupować takie pieluchy i jakie (firma? rodzaj?)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :) Pozdrawiam!

2013-04-16 22:18

Dzięki za radę. A powiedz mi ile pieluszek docelowo to jest tak ok, jak to u was wychodzi. Powiem szczerze, że zaczynam się coraz bardziej przekonywać i chciałabym wiedzieć jak się zabezpieczyć na różne ewentualności :)

2013-04-14 20:57

Ja też się długo zastanawiałam nad przejściem na wielorazowe bo mnie cena odstraszała i nie wiedziałam jak to działa. Najpierw kupiłam dwie, żeby sprawdzić co i jak. Okazało się, że koszty wcale nie są aż tak kosmiczne, standardowa kieszonka, bo na takie się zdecydowałam, kosztuje 20 - 30 zł to tyle co paczka pieluch marketowych, jeśli zainwestujesz 100 zł jednorazowo kupując ok 4 pieluch z dodatkowymi wkładami to już możesz startować i dokupić później stopniowo, wkłady można też uszyć samodzielnie z froty. Można też poprosić o taki prezent na jakieś okazje typu imieniny czy urodziny.