Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-06-05 21:47

Guasia

73081 Odsłony
944 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-04-14 09:25

A.Chalat te nowoczesne pieluszki wielorazowe nie przeciekają. No przynajmniej nie tak jak zwykła tetra. One są szyte ze specjalnej warstwy PUL, która nie przepuszczają wilgoci na zewnątrz. Oczywiście, że trzeba częściej zmieniać taką pieluszkę bo w końcu przecieknie. A to jest w zasadzie nawet zaleta, bo więcej czasu poświęcam małemu, przy zmianie pieluch zawsze bawimy się w pierdzioszki, mały to uwielbia i aż kwiczy z radości. Wydaje mi się że stosowanie wielorazówek jest szczególnie ważne w przypadku chłopców. Wiele informacji wskazuje na to, że jednorazówki przegrzewają jąderka co może prowadzić do niepłodności u chłopców. Jeszcze co do wygody, to dla mnie jakoś nie jest to problemem, prasować nie trzeba, wręcz nie wolno, a pranie, no cóż robi się samo, przecież nie piorę ich ręcznie;)

2013-04-12 18:40

Kiedy urodziła się moja córka stwierdziłam, że zaopatrzę się w pieluszki tetrowe i będę ich używać. Niestety już pierwsze podejście odciągnęło mnie od tego pomysłu. Niestety wygoda wygrała, co wcale nie oznacza, że nie zmieniałam mokrych ubrać - zmieniałam nawet kilka razy dziennie, bo jak to wiadomo zawsze się sika lepiej jak się ma ściągniętą pieluszkę. Z synem zdezerterowałam od razu postawiłam na jednorazowe i jak dotąd raz mnie osikał :)

2013-04-09 16:47

Moja Emi za 10 dni kończy pół roku do tej poru zużyłam tylko1 małe opakowanie pampersów,które zakupiłam do szpitala ja z wielorazowych jestem strasznie zadowolona:)

2013-04-09 16:30

Ja cały czas się zastanawiam nad tymi pieluszkami. W zasadzie wcześniej nawet nie myślałam o tym rozwiązaniu ale jak was teraz czytam i śledzę ten wątek to jest to interesujące. Koszty w zasadzie nie są wysokie biorąc pod uwagę konieczność ciągłego kupowania jednorazówek, nawet takich najtańszych za 30 zł to mnożąc przez ilość potrzebnych wychodzi fortuna. Cenna rada z możliwością prania chusteczek nawilżanych,nie wpadłabym na to, a z tego co słyszałam od znajomych na początku przy karmieniu piersią są często rzadkie kupki, więc i pieluch idzie sporo i chusteczek. Koleżanka mówiła, że czasem paczka starczała tylko na 2 dni.

2013-03-19 21:38

Po wielokrotnych już "testach" bibułek muszę przyznać, że sprawdzają się znakomicie. Te Baby Ono są całkiem niezłe. Mamunia, miałaś rację i jeszcze raz dzięki za info, te bibułki świetnie nadają się do wielokrotnego użytku. Do czasu aż nie znajdzie się na nich kupka można śmiało prać - u mnie niektóre były w pralce już chyba ze trzy razy. Mogę również podpowiedzieć, że śmiało można prać chusteczki nawilżane, tu świetnie sprawdzają się te z rossmana. Ja czasem podkładam je na pieluszkę jak nie mam pod ręką bibułek i też ułatwiają zdjęcie kupki. Niestety ich minusem jest to że nie zapewniają uczucia suchości - bibułki mają ten efekt suchej pieluchy, jednak przy częstej zmianie pieluszek nie jest to aż taki problem:) Ja wszystkie chusteczki, oczywiście te którymi nie wycierałam kupki, zbieram razem i piorę z ciuszkami malucha. Trzymam je w koszyczku w pokoju gdzie synek się bawi i używam ich do wycierania noska. Są znacznie delikatniejsze niż zwykłe chusteczki higieniczne, a nawilżanymi ja sama nie lubię nosa wycierać więc wychodzę z założenia że dziecku to też może przeszkadzać, więc takie suche chusteczki, które były kiedyś nawilżanymi świetnie się sprawdzają, no i jest oszczędność jakaś:)

2013-03-09 19:24

TinaNeko, powinnaś przeczytać ten wątek od początku uważnie - my nie piszemy o tetrówkach,.W tych czasach wielorazówki nie oznaczają tetrówek. Nie będę powielać tu informacji na temat charakterystyki pieluszek wielorazowych, oszczędności wypływających z korzystania z nich oraz innych korzyści zdrowotnych bo te informacje w tym temacie już się pojawiły. A pisanie postów powielających treści tylko po to żeby podskoczyć w rankingach nie interesuje mnie:)

2013-03-08 16:31

Wielorazowych nigdy nie próbowałam. Jenorazówki sa bardzo wygodne dla na. Pieluszki tetrowe sa mało praktyczne w tych czasach. Za pieluche jedna jednorazówke zapłacimy około 40 gr. A tetrowe pierw trzeba kupić. Niektórzy mówią że tetrowe sa o wiele tańsze. Ja za bardzo sie ztym nie zgadzam ponieważ tetrowe trzrba kupić, potem zóżywać wode, proszek prad wiec na to samo wychodzi co jednorazówki

2013-03-07 23:04

Olciaa, ja przeliczyłam sprawę pieluszek, a mam trochę starsze dziecko i mimo to pieluszki wielorazowe znacznie bardziej się kalkulują. Nawet przy ponad rocznym dziecku. U nas średnio paczka pieluch schodziła w 10 dni, to koszt około 30 zł, przy założeniu, że mój syn już korzysta z nocnika. Za tą kwotę masz już pieluszkę wielorazową z dwoma wkładami z mikrofibry, lub jedną bambusową. W miesiącu wychodzi minimum 100 zł na pieluszki jednorazowe, a im mniejsze dziecko tym więcej pieluch. Za 100 zł na allegro możesz już kupić porządny zestaw nowych pieluszek wielorazowych,które starczą Ci do końca okresu pieluchowania. Mało tego pieluszki możesz w późniejszym okresie używać jako majteczek treningowych przy odzwyczajaniu od pieluszek. Wkładając wkładkę na wierzch pieluchy, czyli przy pupie na materiał PUL. Maluch wtedy czuje wilgoć, a ubranka są nadal suche. Jak dla mnie to czysta oszczędność. Bo jak policzyłam wszystkie jednorazówki i jeszcze te majteczki wielorazowe to zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz kupując kieszonki. Mało tego, jeśli planujesz kolejne dziecko to już w ogóle nie ma się co zastanawiać nad ekonomią. Te pieluszki bez problemu możesz zostawić dla następnej pociechy.