Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-06-23 23:53

Guasia

73138 Odsłony
945 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-05-12 20:33

Najwygodniej jest z jednorazowymi, ale czasem przydają się tetrowe, żeby skóra miała szansę oddychać

2013-05-06 11:55

Oj kaaja z tymi pieluchami to już próbowałam zakładać na różne sposoby i niestety huggies u nas przeciekał pamiętam jak zawsze co promocja je brałam i co paczka to klełam, ze przeciekają, ale tak jak piszesz moja mała jest bardzo ruchliwym dzieckiem i być moze ześlizgiwały sie z pupy;( a szkoda bo faktycznie często są na nie promocje, Teraz mała jest na najtańszych najzwyklejszych celem nauki załatwiania potrzeb na nocniczku jak pójdzie zobaczymy

2013-05-06 10:01

wg mnie żadne pieluszki nie przeciekają , a jedynie są źle założone. wiele razy maluszek miał plamę moczu az po pachę bo babcia źle zapięła mu pampersa i miał między nóżkami luźno. ja jeśli kupuje droższe pampersy to zazszyczah huggies bo na nie najczęściej są promocje w mojej okolicy i używam ich i na dzień i na noc. jeśli nie pozostawie luzu pod nóżką i pupą to nie przeciekają. rano są dość ciężkie ale nie ma mokro na ciuszkach. myślę, że w tym jest problem :) nikogo nie przekonuje do nich bo to kwestia gustu a szczególnie kwestia skóry maluszka bo wiem, że niektóre mają uczulenia czy podrażnienia i np w ogóle nie moga używać mamy pampersów a jedynie pieluchy tetrowe. ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak przeciekający pampers :) dzieci dużo machają nóżkami i to jest głównie przyczyną przeciekania moczu bo zsuwa się z pupy (z plecków) pamper :) no albo wlasnie zle zapiecie

2013-05-04 21:12

Nie używałam pieluch wielorazowych i nie planuję, jakoś mnie nie przekonują... Wolę jednorazowe. Pampers ma według mnie najlepsze. Teraz mamy Active Baby, ale bardzo mnie zaskoczyły Sleep&Play o których słyszałam niezbyt pochlebne opinie - dla mnie są super. Dobrze chłoną i ani razu nie przeciekły. Ostatnio kupiłam Huggies - więcej nie wezmę. Zużyję tę paczkę i na tym koniec naszej współpracy. Są sztywne i niestety odpadają na noc - przeciekają :/ Dady z Biedronki i Babydream (te zwykłe, bo seria Fun&Fit to kompletna porażka...) są ok.

2013-05-01 13:06

zapomniałam, ze twój maluszek jeszcze w dwójkach, ja pamperki używam tylko na noc i na wyjścia kupuje jedna paczkę na miesiąc na dzień kupuje najtańsze, zależy od promocji gaga dada helen harper i inne też 22-25zł od 54-62szt A pytanko do dziewczyn które sa na wielorazówkach do jakiego wieku siusiają wasze maluszki w tego typu pieluszki?chodzi mi o to czy szybciej uczą się siusiać na nocniczku?

2013-05-01 12:52

anita - m.in. w rossmanie czy schleckerze :) ostatnio były za 9 zł 32 szt (dzienne) oraz za 14 zł 52 szt (nocne) te i te rozmiar 2 :) maluszek juz potrzebuje 3 wiec sa droższe, ale nadal to 20 zł za 46 szt :) jak ktos kupuje Pampers bo markowe to i cena duza. Ja firmy pampers nie znosze. wg mnie sa beznadziejnie cienkie , maluszkowi siuski przeciekaja koło ud w nich. i ogólnie szkoda mi pieniedzy na firme :) a nawet jak ktos nie ma w miescie rossmana czy schleckera to mozna w necie kupic tanie pieluszki. nawet firmy pampers na noc widziałam za 20 zł. poza tym w rossmanie pampersy firmy pampers rozm 2 sa za 21 zł bodajze 42 szt. zalezy jakie kto ma dzieco duze ale w rossmanie do rozm 5 sa za 20 zł. pomijam juz znizki z karta rossne , do 10%

2013-05-01 12:37

Kaja o jakim pasku wigotności piszesz? czyżby huggies cos takiego miał a ja nie zauważyłam? krótko je używałam wiec może dlatego, kolejna sprawa 14 zł za paczkę pieluszek? gdzie masz taka cenę? co do 5 sztuk na dobę to i tak mało;) ja używam dużo wiecej, uczę małą sadzać na nocniczek i czasami taka podsikaną juz pieluszkę wyrzucam, nie mam sumienia małej zakładać nawet z taką nie wielką ilością moczu. Używam wielorazówek podobnie jak Kaja nie mam miejsca na suszenie a piorę co dziennie;( poza weekendami;) Zapas pieluszek tetrowych mam bo na poczatek kupiłam 20 szt i w sumie bardzo sie przydały poczatkowo mała starsznie ulewał, teraz przydają się jako śliniaczki przy nauce jedzenia. Czekam z utęsknieniem na lato, gdyż planuję małą puszczać w samych gatkach i wówczas moze szybciej się nauczy siusiać tam gdzie potrzeba;) Majtasy wielorazowe... myslę ze nie sa złe o ile masz miejsce gdzie trzymać zasiusiane podkłady (w moim mieszkaniu nawet śmiecie kilka razy dziennie wyrzucamy, aby nie śmierdziało) wiem zapewne sa specjalne pojemniki ale one tez zajmują trochę miejsca i sa kosztowne;)

2013-04-30 21:57

patrzyłam na te przeliczenia, przynajmniej na te związane z liczeniem, że na dziecko na miesiąc schodzi minimum 100 zł na pieluszki i nie zgadzam się z tym. to zalezy od dziecka to raz, a dwa - maluszek potrzebuje wymiany pieluszki co okolo 4 godzinki , jak zrobi kupkę to częściej ale kupki robi rzadko. raz na dwa-trzy dni, w nocy ma pieluszki na noc i całą noc przesypia w jednej. także wychodzi mi okolo 5 pieluszek na dobę. paczkę pieluszek sztuk 52 mam za 14 zł a to starcza na 10 dni. miesiąc ma 30 dni więc wydaje okolo 40 zł za miesiąc. za tą cene mam jedną pieluszkę wielorazową a to o wiele za mało dla dziecka. więc potrzebuje kolo hmm 10 ? nawet piorąc od razu nie wyschną mi w 4 godziny więc potrzebuje więcej. skoro nie pierzesz ręczne to nie oplaca się pralki włączać na 1 pieluszkę więc conajmniej te parę sztuk potrzeba na pranie, czyli trzeba więcej jak 10. pralka pierze 2,5 godz (przynajmniej moja, jest stara , może nowsze mają krótszy czas , ale moja nie.) dodatkowo mam w ciagu dnia prąd droższy niż norma, a w nocy bardzo tani ( zanim pojawił się synek było to dla nas bardzo wygodne) wiec pralke puszczam tylko nocą, co za tym idzie przez cały dzień plus kolejny na schnięcie nie mogę używać tych pieluszek. kolejna sprawa suszenie - co dnia trzeba mieć rozwaloną suszarkę a mam małe mieszkanie i ona naprawde bardzo przeszkadza. pranie dziecięcych ciuszków robię raz w tyg na week bo ani nie mam potrzeby czesciej, ani miejsca zeby je suszyc. także krótko mówiąc nijak mi się to nie opłaca - oto moje wyliczenia :)