Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (276 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-07-03 12:28

Guasia

74124 Odsłony
949 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-09-07 14:30

Patuszka ma rację! Nocnik nie powinien kojarzyć się dziecku z zabawą bo wtedy trudno będzie je nauczyć z niego prawidłowo korzystać. Są teraz nocniki - trony albo mini kibelki, które grają jak dziecko się załatwi. Dla mnie to bzdura! Synek jeszcze nie miał styczności z nocnikiem, myślę, że treningi zaczniemy późną wiosną jak już zrobi się ciepło. Akurat będzie blisko dwóch latek.

2013-09-02 21:02

mamunia masz całkowitą rację. Ja też gdzieś czytałam opinię, że nie należy wręcz wysadzać dziecka wcześnie na nocnik, bo ze stresu może to spowodować, że jeszcze później będzie wołało. Moim zdaniem to czysty absurd. Podobnie jak opinie, że należy oswajać dziecko dając mu nocnik do zabawy. Jak dla mnie kolejna bzdura. Bo jeśli nocnik stanie się ulubioną zabawką - kapeluszem, garażem czy pojemnikiem na drobiazgi to jak przekonywać malucha, żeby sikał do ulubionej zabawki? Dla mnie to bez sensu. Myślę, że faktycznie duże znaczenie w tej kwestii mają koncerny produkujące pieluchy - przecież to ogromny biznes. Im dłużej dziecko ich używa, tym więcej firma ich sprzeda. My wysadzaliśmy malucha jak tylko stabilnie siedział i w sumie dosyć gładko poszło ale dopiero około 2 roku życia, może dlatego, że mój synek późno zaczął mówić więc trudno było mu to zakomunikować. Ale w sumie gdzieś około 1,5 roku widziałam kiedy siusia, bo chwilę wcześniej łapał się za siusiaka. Słyszałam, że chłopcy później odzwyczajają się od pieluszki niż dziewczynki, jakie macie w tej kwestii doświadczenia?

2013-08-25 19:36

My używamy pampersów, bo pupka się oparza! jak jesteśmy w domu to pupkę przemywam zmoczoną watą bella zamiast chusteczkami nawilżonymi -mamy bardzo wrażliwą pupę! do tego tylko sudocrem się sprawdza!pozdrawiam

2013-08-25 12:01

Właśnie ostatnio czytałam,że ok 2 roku życia,a najczęściej po 3 dziecko jest w stanie interpretować uczucie nacisku na pęcherz jako potrzebę wysiusiania tak samo z kupką i że dopiero 90%dzieci w wieku 3 lat potrafi kontrolować wypróżnienie i że wcześniej nie ma co uczyć.Jak szła bym tym torem i dopiero uczyła dziecko sikać na nocnik w wieku 3 lat to ile by mi to zajęło to nie wiem.Właśnie moja kuzynka bardzo oczytana nie chciała dziecka wysadzać bo gdzieć czytała,że ją to bedzie stresować i że wcześniej niż 2 lata to jest całkowicie bez sensu no i dziewczynka sikała w pampersa do 4,5 roku w nocy chyba nawet dłużej.Ja naprawdę polecam by dziecko przyzwyczajać do nocniczka wcześniej i nie czekać do 2 lat,oczywiście nie można zmuszać by dziecko siedziało bo to przyniesie odwrotny skutek,moje dziewczyny szybko zakodowały że nocnik jest czymś naturalnym:)

2013-08-25 11:28

do4 roku zycia???!! gdzie ty to wyczytałaś? ja słyszałam tylko, że nie ma co się spieszyć i od 7 miesiąca sadzać dzieciaczka bo póki sam nie siedzi to nie ma co się wygłupiać z nocniczkami. ale znam mamy które sadzają dziecko już od pierwszych tygodni życia. koleżanka nauczyła synka, który mial poł roczku i sikał na nocnik. nie wiem jak ona to zrobiła ale w pieluszkę nigdy nie narobił. a od 9 miesiaca sadzała go juz na wc

2013-08-25 11:22

Mamuśka Emilka jest już starsza i dalej jedziemy na wielorazówkach i powiem Ci ,że u nas w nocy super jest bo jak Emilkę wysadzę na nocniczek przed spaniem,a w nocy nie obudzi się na jedzenie to pieluszka jest sucha praktycznie zawsze całą noc.Rano jak nie pije w nocy to przebudzi się ok 6 wtedy szybko siku na nocniczek, poje i śpi dalej.Jak zdarzy się,że w nocy zechce jeść to sadzam ją na nocniczek i mówię sisi ona z zamkniętymi oczkami od razu siusia potem je i śpi dalej jak się rano obudzi to pieluszka sucha ,a Emilcia sika na nocniczek. Tak jak sobie postanowiłam robię tak samo jak robiłam ze starszą czyli wcześnie zaczęłam przyzwyczajać do nocniczka z Emilką zaczęłam również jak dobrze siedziała.Oczywiście nic na siłę,ale widzę że ona już nocnik traktuje naturalnie.Jak ją posadzę ,a jej sie chce to sika od razu i bije sobie sama brawo jest to dla mnie sygnał ,że siku juz jest w nocniku.Jeżeli jej się nie chce to w momencie gdy ją posadzę od razu wstaje ,wiec ją zabieram.W dzień sadzam ją co jakiś czas na nocnik przez co prania mam znacznie mniej,a Emilka strasznie się cieszy jak sobie w nocnik nasiusia i dumna bije brawo bym i ja jej biła.Może zacznie wołać sama w podobnym wieku jak jej starsza siostra bo już ok 14- 15 mies nie nosiła pieluch w dzień wołała "mama sisi",a gdy miała 2 lata to sama się budziła i sikała w nocy na nocnik. Ostatnio znalazłam taką starą książkę o pielegnacji dziecka i właśnie tam pisze by wcześnie przyzwyczajać na nocnik,nie wiem czemu to się tak zmieniło.Z czasem kiedy wymyślono pampersy zaczęto wmawiać rodzicom,że dziecko nie jest świadome tego,że chce siku po 2 roku życia a nawet do 3-4 roku życia z czym nie zgadzam się bo patrząc na moje dzieci,na dzieci moich sióstr i znajomych,którzy wysadzali wcześnie swoje dzieci nie widzę potwierdzenia tej opinii w sumie nas w domu było ośmioro,mama nas wysadzała tak samo czyli jak dobrze siedzieliśmy i wszyscy w wieku 2 lat nie nosiliśmy pieluch w dzień.Każdy robi jak uważa,ale moim zdaniem warto zacząć zabawę z nocniczkiem wcześnie nie dam sobie wmówić ,że unieszczęśliwiam tym swoje dziecko,tym bardziej jak widzę jak sama się cieszy z każdego siku.....

2013-08-24 08:06

a.orzech my właśnie tak stosujemy pieluszki i zgadzam się, że to jest świetne rozwiązanie. Wielorazówki nie sprawdziły się u nas w nocy bo mały je przesikiwał i budził się z płaczem zmoczony. Faktycznie latem znacznie lepsze są wielorazowe, bo naturalne i tyłeczek się nie kisi w ty,m sztucznym pampersie. Zresztą my już jesteśmy na tym etapie, że przy większych upałach mały biegał bez pieluszki i nawet nie było tak źle z zabrudzeniami:) Jednorazówki zakładam też na dalsze podróże bo faktycznie one starczają na dłuższy czas.

2013-08-22 06:30

Oczekuję mojego Maleństwa i uważam, że połączenie tradycji z nowoczesnością będzie najodpowiedniejsze tj. zakup pieluszek jednorazowych, przy czym na początek będą to Pampersy, a później w zależności od reakcji skóry przejdę na inne (te będą odpowiednie na spacery, do spania) oraz zakup pieluch tetrowych - takich na jakich ja się wychowałam - ponieważ mają one wiele zalet, mimo, iż są trudniejsze w utrzymaniu. Czytałam rankingi i sądzę, że takie połączenie będzie najodpowiedniejsze. Przy tetrach prawidłowo rozwija się miednica i nie zniekształcają się bioderka dziecka. Ponadto maluszek szybciej uniezależnia się od ich używania i siusia do nocnika. Zobaczę w praktyce. :-)