Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (276 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-07-03 12:28

Guasia

74128 Odsłony
949 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2014-04-04 11:31

Tylko i wyłącznie jednorazowe. Nie jestem przekonana do wielorazówek, licząc pranie itd taniej wychodzą jednorazówki a nie trzeba się dodatkowo obciążać praniem, suszeniem ;).

2014-04-03 23:27

niestety teraz nie wiem jaka to firma :( w każdym razie ja niestety z grzejnikiem mam tak, ze cokolwiek bym położyła mój pomiernik zużycia wariuje i mam już tak przekroczone zużycie, że nie kładłam pieluch. Moja siostra tez bardzo sobie chwaliła wielorazowe pieluchy, ale mnie jakos sie nie sprawdziły, może jestem zbyt leniwa. Nie wiem ale bardzo mi się podobają i na lato to jest super sprawa, zwykły pampers często odparza a taka materiałowa pieluszka już nie.

2014-04-03 19:06

Kikacu nie wiem jakie dokładnie pieluszki używałaś ale te kieszonki Minky,domyślam się ze o nich piszesz schną strasznie szybko.Wkłady schną wolniej,ale w zimie nie ma żadnego problemu dawałam na grzejnik i raz dwa były suche.Wiosna lato gdy jest piękna pogoda na dworze bardzo szybko schnie.Emila ma 17 miesięcy i do tej pory zużyłam tylko te pieluszki ze szpitala,czyli przez ten okres kupiłam tylko jedną małą paczkę pampersów.Jestem strasznie zadowolona z wielorazówek i nie zmieniła bym ich na żadne inne pieluszki,dodatkowo oszczędziłam masę pieniędzy.Teraz w ogóle mam mało prania bo Emi sika na nocnik tylko czasami ma mokrą pieluchę.

2014-04-03 16:20

Kikacy flanelowe może? Ja mam kilka (20) tetrówek i zostawię je na czas odpieluchowania. Flanelowe też mam, ale ich używałam jako prześcieradełka do wózka czy przykrycia jak było bardzo gorąco.

2014-04-03 15:28

ja próbowałam wielorazówki i kurde czasu brak, tu małe dziecko a tu drugie siku czy kupę w taką pieluchę zrobiło. Znów jestem na jednorazowych bo ciężko było w okresie zimowym z ich schnięciem, do tego wszystko zależy jakie wybierzemy te pieluszki bo są z różnych materiałów, ja miałam od siostry pożyczyłam i ona miała różne, ale najwolniej schły takie z misiem, polarowe jakby (niestety nie wiem z czego one były tak naprawdę wykonane). W kazdym razie nieraz musiałam prać dwa razy bo w pośpiechu do noworodka zapominałam o środku dezynfekującym pieluszki. To jest świetny pomysł jak oduczyć dziecka sikania w majtki i ja chyba sobie teraz kupię, bo młody jest już większy i nie musze tak biegać do niego i w sumie idzie ciepło na balkonie raz dwa wyschną.Jedyny ich minus ja nie znalazłam niestety większych niż do 15 kg, a biorąc pod uwagę także syna nie mam co liczyć, że się w nie zmieści.

2014-04-03 14:47

maalgorzataa ludzie mówią że te wielorazówki są fajne w użyciu i że szybko schną, ale są bardzo drogie ja bym przy dwójce dzieci nie zdecydowała się na to

2014-04-02 21:33

Ja planowałam spróbować pieluszek wielorazowych przy nauce załatwiania się na nocniczku, jednak nie wiem, czy zdołam z noworodkiem i chodzącym szkrabem co chwila prać wielorazówki.

2014-04-02 18:41

Ja na próbę kupiłam Bambino Miosolo, all in one, ale po paru użyciach stwierdziłam, że jednak na razie nie potrafię stosować tych wielorazowych :) Najgorzej jest przy kupkach - nie chce mi sie ich jakoś czyścić z tych pieluch, a z jednorazowymi nie ma problemu. Poza tym nie wiem które są zdrowsze. Jak nie miałam wielorazowych to myślałam, ze wielorazowe, ale teraz po przetestowaniu widze, że wcale nie są delikatniejsze od jednorazowych. Używamy Pampers Premium i mała jeszcze nigdy nie miała odparzeń, a po tej wielorazowej miała na ciele takie odciśnięte znaki, a to znowu przeciekała kiedy zakładałam luźniej. Zapewne spróbujemy później, może po 1szym roku.