Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (276 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-07-03 12:28

Guasia

74127 Odsłony
949 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2014-05-30 20:09

Wiele rzeczy szkodzi ale po co dokładać więcej chemii małemu dziecku. Pasztet bez mięsa i samymi chemicznymi dodatkami też jest w sprzedaży..papierosy i alkohol też..biznes jest biznes. Też czytałam o bezpłodności u chłopców po pieluchowaniu pampersami jednorazowymi. Czy któraś z mam wie co jest w tych pampersach? Ropa, substancje rakotwórcze a to wszystko bielone chlorem! Pieluchy wielorazowe są ekonomiczne i zdecydowanie bezpieczniejsze. Warto zakupić kilka modeli i wypróbować.

2014-05-30 13:09

Dziewczyny jaka jestem Wam wdzięczna ze te wpisy dotyczące pieluch wielorazowych. Ostatnio jak byłam w szkole rodzenia to położna mówiła mi, ze w przypadku chłopca lepiej zastanowić się na tymi pieluchami. Po prawdzie trwają nadal badania, które mają rozwiać wątpliwości czy faktycznie jednorazówki mają wpływ na płodność chłopców. Mam jednak pytanie: Czy Waszym zdaniem lepiej jest zakupić pieluszkę z kieszonka na wkład chłonny czy też może otulacz z pieluszką formowana i wkład chłonny? Czy może to zależy od długości zycia maluszka? Czytałam dzisiaj, że na pierwsze dni dobry jest otulacz + wkład. Mam rozumieć, że później sprawdza się bardziej pieluszka z kieszonką? Pozdrawiam

2014-05-29 22:34

K.Czerska co w dzisiejszych czasach jest zdrowe, chyba nic a co do pampersów jednorazowych, przecież przechodzą testy i są dopuszczane do sprzedaż to chyba nie jest z nimi tak źle

2014-05-29 19:22

Wielorazowe są cudowne! Kiedy zainteresowałam się składem pampersów to szczęka mi opadła..szkoda dziecka. Pampersy jednorazowe można zakupić bez szkodliwych substancji które są rakotwórcze! Polecam pieluszki jednorazowe muumi.

2014-04-04 22:47

Mraczek na 2 stronie w tym wątku wstawiłam kiedyś 2 zdjęcia,niedawno kupiłam piękną pieluszkę w sowy:)Nie mogłam się oprzeć:)

2014-04-04 22:22

mamunia właśnie moja mam dzisiaj gdzieś słyszała czy czytała ile pieluch zużywa dziecko. I pokrywa się to z artykułem, może akurat na ten sam wpadła. I w sumie to wam powiem, że u mnie paczka 54 pieluchy starcza na 5 dni, to w miesiącu mam 6 paczek, po 29,90 (DADA), to mi daje 180 zł na same pieluchy. Wcześniej była większa ilość pieluch w paczce, więc uśrednijmy, że przez 10 miesięcy wydaję po 150zł/mc, co mi w prostym rachunku daje 1500 zł już. Licząc że dziecko używa pieluch (średnio) 18-30 mcy, można wydać 2700-4500 zł. Do tego oczywiście chusteczki, kremy i inne. Niemała kasa, fakt.

2014-04-04 22:14

Mamunia a masz jakies fotki tych pieluszek :)

2014-04-04 19:13

Nie chcę nikogo na siłę przekonywać jednak wiem,że wielorazowe pieluchowanie wychodzi dużo,dużo taniej.Moje wydatki związane z energią elektryczną porównując rok z pieluchowaniem i bez nie zmieniły się.No może zmieniły się o 20zł na pół roku bo taką zawsze miałam nadpłatę przy okresach rozliczeniowych ,a teraz po prostu jej nie ma.Miesięcznie płacę już któryś rok tak samo oczywiście od czasu do czasu cena prądu idzie w górę,ale to jest normalne:)Ostatnio natknęłam się na pewien artykuł w którym przeliczył pan wydatki związane z okresem pieluchowania swoich dzieci.Nie wiem czy te kwoty się u Was pokrywają,ja sama nie mam pojęcia bo mając 2 córki używałam tylko jednorazówki w szpitalu i na wczasach,no przy pierwszej jeszcze do szpitala,wtedy jeszcze nie wiedziałam co to są pieluszki kieszonki.Ale po kalkulacji tego Pana jestem w szoku ile wydał na pieluchy http://jakoszczedzacpieniadze.pl/wydatki-na-dziecko-ile-kosztuja-pieluchy#comment-71352