Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67299 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-11-24 16:24

Tak jak stoi w treści artykułu kolka może pojawić się nawet do 16 tyg. Więc przełom 3-4miesiąca jest jeszcze czasem kiedy może ona wystąpić. Potem mogą zdarzyć się bóle brzuszka które objawami kolkę niemowlęcą przypominają, ale są wynikiem innych porblemów przewodu pokarmowego dzieciaczka. U mojej małej taki jeden napad zdarzył się właśnie później, kiedy popełniłam błąd dietetyczny. A tak w sumie moja mała miała może 3-4 napady kolki w pierwszym i drugim miesiącu. Oj nie wspominam tego dobrze. Więc chylę czoła przed mamusiami, które z tym problemem zmagają się na codzień.

2015-11-24 12:47

Co do tych kolek to trzeba być czujnym bo moja córka miała 3 miesiące jak dostała jedna z pierwszych kolek . Każde dziecko jest inne .

2015-11-24 12:23

Kolki najczesciej wystepuja do 3 miesiaca. Espumisan mam ale w razie komiecznosci zaopatrze sie w cos innego.

2015-11-23 21:07

E.Machulak jeśli Twoje dziecko w ciągu 6 tygodni nie miało żadnej kolki to raczej nie będzie mieć :) Oczywiście możesz zaopatrzyć się w kropelki, ale myślę, że Delicol czy SabSimplex nie będą Ci potrzebne. Powinien wystarczyć sam Espumisan, jeśli Twoj maluszek miał gazy czy coś :)

2015-11-23 21:01

Dokładnie jak by miały być to już by były, mi też położna mówiła że pojawiać się mogą jak już po ok 3 tyg to może akurat to szczęście macie że was miną. A jeśli wierzyć tej męskiej teorii ich braku u tej płci to może podniesie statystyki w tym kierunku. Może na początek próbować metody domowe naturalne na kolki jak już się pojawią a nie od razu stosować kroplę wcale nie sa koniecznością u niektórych dzieci.

2015-11-23 20:29

Może wcale nie mieć :) ja myślę że kolki by wystąpiły juz dawno gdyby miały być :) chociaż w 2 tygodniu życia. Nie wiem ile w tym prawdy ale gdy sugerowałam lekarzowi na oiomie jak młody leżał że ma może kolki to powiedział że 3 dniowe dziecko nie powinno miec kolek ze zazwyczaj zaczynają się w 1 tygodniu życia,w drugim,trzecim.

2015-11-23 20:08

Lenka to trzeba się już zabezpieczyć. .. w jakieś kropelki ja jutro lecę do apteki

2015-11-23 19:44

Tez sie boje bo z pirwszym dzieckiem nie mialam problemow z kolka