Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67263 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-11-23 18:15

Ja się trochę boje tych kolek nasz namuszek ma już prawie 6tyg i żadnej kolki ... odpukać oczywiście. Moja córka jak była mała tomi ala w okresie niemowlęcy 2x kolke . Boje się trochę jak to może być u chłopca

2015-11-18 14:06

Artan nie prowadzę żadnych statystyk ;) i osobiście powiedziałam, że tylko słyszałam ;-)

2015-11-18 11:30

Pewnie macie rację. Ja tez jetem za tym, że winowajcą kolek jest niedojrzały układ pokarmowy dziecka. No i przecież tak może być zarówno u chłopców jak i u dziewczynek. Też nie wiedziałam o jakichkolwiek badaniach, statystykach na temat występowania kolki u chłopców i dziewczynek.

2015-11-18 00:31

nietolerancje laktozy też trzeba brać pod uwagę bo co dziecko to inne powody kolek moga być,nawet przy alergii moga wystapić. Jednak u większości zdecydowanie jest to niedojrzałość układu pokarmowego i kolki w 3-4 miesiącu zazwyczaj wtedy miją(choć są dzieci co mają znacznie dłużej te kolki)

2015-11-17 21:43

Fakt, kolki to głównie wina słabo rozwiniętego układu pokarmowego, albo podrażnienie tego układu. U nas kolki wynikały ze skazy białkowej. Ale wśród znajomych częściej jednak dziewczynki miały kolki. U jednej z koleżanek kolki trwały do końca 3 miesiąca, okazało się później że przyczyną mogła być nietolerancja laktozy. U nich nic nie pomagało. Żadne leki, nawet niemiecki sab simplex.

2015-11-17 21:33

Te 25 osób to za mała grupa o statystycznych badań :-)))))

2015-11-17 21:13

Ja też uważam, że to tylko mit z kolkami, ale też tak słyszałam. U mnie w miasteczku się tak trochę roznosi. Bo teraz ze 20-25 znajomych urodziło od 2014 roku do tamtego miesiąca dziecko i co któraś się pochwali to dziecko ma kolkę i zazwyczaj chłopiec. Ale też jak już wspominałam we wcześniejszych wypowiedziach to wina niedojrzałego układu pokarmowego

2015-11-17 17:07

no ja osobiście znam każdą małą dziewczynkę co miała kolki i zaledwie 2 chłopców bodajże co je miało :) to nie ma nic do rzeczy,bo to tak samo jakby powiedzieć że wyładniałam w ciąży więc to na pewno na chłopca :) po prostu zbieg okoliczności