Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

68341 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2016-11-25 14:07

Anna.Zelasko, A jak stwierdzili kolkę w badaniu USG? Są wtedy jakieś zmiany w układzie pokarmowym, czy odwrotnie - brak zmian oznacza kolkę?

2016-11-25 14:05

Gudrun, jak wyglądało zdiagnozowanie skazy białkowej? Robiliście jakieś badania czy tylko dietę eliminacyjną? Czy oprócz bólu brzuszka były inne objawy?

2016-11-24 21:36

Silver na kolkę bardzo dobrze robią okłady na brzuszek z ciepłej pieluchy tetrowej albo tak jak ja robiłam metoda szybsza- włączalam suszarkę do włosów i puszczalam ciepły strumień powietrza na brzuszek, oczywiście tak żeby nie oparzyć maluszka.

2016-11-23 22:58

Życzę Ci Silver, oby udało się bez kolki. Synek kilka razy miał ataki bólu brzuszka pewnie coś zjadłam nie tak, całonocne noszenie, pamiętam jak dziś jak płakał i patrzył na mnie a ja nie mogłam nic zrobić więcej: espimisan dany, masaże brzuszka, noszenie.. na szczęście zdarzyło się to tylko kilka razy.

2016-11-23 22:56

Silver90, nie obawiaj się, martw się dopiero jak się pojawią. Bo może wcale nie będzie. Przy synku myśleliśmy, że ma kolki, okazało się, że w sumie to tylko kwestia skazy białkowej i po wyeliminowaniu tego problemu nie było. Córka w ogóle nie miała kolek, nawet mimo tego, że skaza białkowa jest u niej i moja dieta mleczna jej nie służyła. Jak się kolki pojawią, to wiesz jak działać. I tyle ważne, starać się ulżyć maluszkowi.

2016-11-23 22:52

Trochę się obawiam u malucha kolki:/ ze znanych mi sposobów na złagodzenie kolki są masaże opisane w artykule, dodatkowo podczas szkolenia polecano leżenie dziecka na brzuchu, aby dziecko przyzwyczajać jak najczęściej. Przy kolce sprawdzamy czy prawidłowo ssie, czy nie łyka za dużo powietrza. Może też pomóc lekki owijaczek z pieluszki, fajnie też działa suszarka, kładzie się wtedy dłoń na brzuszku dziecka i dmucha ciepłym powietrzem suszarki. Osobiście mam miśka MR B, który ma wkład żelowy. Jego ciepło uwalnia się po chwili i wtedy kładzie się go na brzuszek. Położna polecała również delicol. który trawi laktozę i inne probiotyki. Najlepiej jednak obyć się bez żadnych lekarstw.

2016-11-15 12:57

My stosujemy Delicol, Espumisan, w skrajnym przypadku, gdy już małego nie można uspokoić przez dłuższy czas pomagamy mu się odgazować kataterem Windi (my masujemy brzuszek oliwą z oliwek i tak samo kateter plus odbyt malucha, .żeby nie podrażniać przy wprowadzaniu). Pierwsze użycie było dla nas straszne, balismy się, że zrobimy mu krzywdę, ale przecież gdyby to było tak niebezpieczne, to nie byłoby zalecane przez lekarza do samodzielnego użycia. Poza tym karmię butelką Lovi Medical +, żeby połykał mniej powietrza przy jedzeniu i obowiązkowo odbekuję po jedzeniu. Inaczej do kolki dochodziło ulewanie :-( Na złagodzenie bólu pomaga trochę masaż pleców, delikatny brzuszka, ciepło potrafi rozluźnić jelitko (po kąpieli mamy często brudny ręcznik od kupki). Suszarka dla mnie daje zbyt gorące powietrze, raz próbowaliśmy. Ale oddech mamy albo taty już lepiej, ogrzewamy tak brzuszek syna. I chyba trochę ulgi daje noszenie dziecka prawie w pionie, żeby pupka była dużo niżej niż głowa, tak też układamy małego do spania (na boku na twardej niskiej poduszce, pupa poniżej poduszki). A tak szczerze, to myślę, że to tylko pomaga ulżyć trochę, a kolka musi przejść sama, o ile nie jest objawem jakiejś choroby.

2015-12-27 16:46

Moja córka miała straszne kolki przez 3,5 miesiaca. Kupowalimy jej sab simplex, biogaje, kreteter Windi cuda wianki. Co noc płakała do późnych godzin wraz z zanoszeniem sie aż w końcu przeszło. Samo.... Syn praktycznie żadnych dolegliwości żołądkowych.