Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67260 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-11-17 16:19

To nie wiedziałam że sa jakieś statystyki co do płci że częściej chłopców czy dziewczynki łapie kolka... Jakoś to mało przekonujące a zbieg okoliczności ze akurat Ci chłopcy mieli kolki. Dalej winą obarczam nie dojrzałość układu pokarmowego...

2015-11-17 14:44

Enka jeżeli chodzi o biodra to masz rację, dysplazja stawów biodrowych dotyka częściej dziewczynki ( ja osobiście jestem tego przykładem), natomiast w kwestii kolki przewaga płci mieści się w granicy błędu statystycznego i nie ma jednoznacznych wniosków jakoby częściej ta dolegliwość dotykała chłopców.

2015-11-17 09:05

Też tak słyszałam chociaż mój synek nie doświadczył bolesnych kolek, ale być może dla tego że pił nutramigen

2015-11-16 21:46

Tak, niby chłopcy mają częściej problemy z kolkami,a dziewczynki z bioderkami,

2015-11-15 15:44

Też słyszałam właśnie, że kolki częściej dotykają chlopców, niż dziewczynki. Moja szwgierka ma problemy z kolkami u swojego synka, dwie moje koleżanki też przy synkach miały problem z uporczywymi kolkami, moja mama mi opowiadała, że dwóch z moim braci też miało kolki do 4 miesiąca

2015-11-15 13:46

mojemu starszemu synkowi pomagało przyłożenie ciepłej pieluszki na brzuszek, ułożenie w pozycji pionowej i wtulenie się we mnie bądź tatusia :) podawałam także pierś, albo herbatkę ciepłą, no i kropelki przeciw wzdęciom. teraz dziewczynki mają półtorej miesiąca i jak na razie ani śladu kolek, mimo, że są wcześniaczkami i ten układ pokarmowy może lekko niedomagać to jest wszystko w porządku. ja słyszałam, że kolki częściej dopadają chłopców niż dziewczynki, co u nas by się sprawdziło

2015-11-15 13:41

Artan hmm no w sumie nie wiem,wielu ludzi musi przyjmować dodatkowo witamine K z różnych powodów więc zużycie aż tak małe na pewno nie jest. Moja koleżanka mieszka w Niemczech i w szpitalu nie dostała zaleceń aby podawać witaminę K i się zdziwiła ze ja w Polsce mieszkam i muszę podawać bo oni tylko wit. D3 mieli w zaleceniach szpitalnych, Za to moja kuzynka już w innej częsci Niemiec rodziła w zupełnie innym szpitalu i od 7 doby musiała podawać więc nie wiem tak na prawdę czym to jest spowodowane że co lekarz/szpital to inne zalecenia :)

2015-11-14 21:51

Metod jest wiele kazda mama musi wylrobowac co bedzie dzialalo na jej dziecki. My obylismy sie bez kolek, za to moj maz jak byl maly tp do 3 miesiaca zycia kazdej nocy mial kolke wtedy owijali go w kocyk i na dwor ale przez to dostal zapalenia pluc :\