Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15624 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2019-03-05 12:02

Eresz w związku z tym, że jestem na diecie cukrzycowej nie mam stresu związanego z za dużym przyrostem masy ciała - wręcz odwrotnie, nadal ważę mniej niż przed ciąża. A Maluch przybiera całkiem nieźle, dr nawet sugerowała że ponad normę i żeby większa uwagę zwrócić na poranny cukier, bo to on może być przyczyną. Liczę się z tym, że mogą to być błędy pomiarowe, ciekawa jestem jak dzisiaj lekarz wymierzy Malucha.

2019-03-05 11:02

Pati- czyli odbija sobie teraz to czego nie miała przez wiele lat przy mężu- a robi to w sposob bardzo skondensowany, bo chce sie tym nacieszyć jak najszybciej i ile sie tylko da. Zastanawiam sie jak kiedyś sama będę rozmaeiała o seksie ze swoją córką- bo to temat trudny i wymagający bardzo dużo zrozumienia, szacunku względem dziecka i jego poglądów. A jak ta kolezanka i jej mama rozmawiają o seksie w sposob wulgarny spłycając jego wartosc i w pewien sposob pokazują swoje do niego.podejscie, jako raczej do formy czysto fizycznej a nie erotycznej, emocjonalnej. Nie chciałabym abym ja sama czy moje dziecko traktowała seks tak instrumentalnie;/ Mamameg- ale i tej wadze powiem Wam coś ciekawego. Bo niby tak ok. 15 kg powinno sie przytyć w ciąży. Ja prawie podwoiłam tą wartość i u mnie wszystko ok. Miałam robione wszystkie badania, w tym czy nie ma wielowodzia itd. Ale wssystko według badań ok i lekarz też stwierdził, że taka moja uroda. Także też nie ma co sugerować sie sztywno wytycznymi, bo każda z nas jest inna i inny jest punkt odniesienia. A te wytyczne to średnia. A od średniej zawsze są wychyły w prawo lub lewo. Jak wszystko z mamą i jej brzuszkiem jest ok to nie ma co sie stresować że przytyło sie za dużo.

2019-03-05 10:35

Oj ja też sprawdzam wagę codziennie rano, po porannej toalecie, przed posiłkiem i koniecznie w samej bieliźnie. Fakt, że są jakieś drobne wahania, ale to normalne, wolę jednak codziennie mieć nad tym kontrolę.

2019-03-04 17:55

Mama.gratki ja w ciąży ważyłam się codziennie rano przed posiłkiem w cienkiej koszuli , czasami jak wchodziłam na wagę wieczorem to tak jak mówisz humor już był inny :) Eresz owszem jest tak jak mówisz czasami człowiek budzi się z przysłowiową ręką w nocniku że się nie wyszalał , a czasami jak mojej koleżanki mama ma się życie takie a nie inne gdzie nie masz prawa nic robić później uwalniasz się od takiego męża i czasami w głowie się miesza . Ja np nie rozumiem takich zachowań jaka moja koleżanka ma z mamą taki kontakt ze rozmawiają o sexie i to tak wulgarnie itd ja nawet z najlepszą koleżanką nie rozmawiam o takich szczegółach jak one.

2019-03-04 10:31

Pati- trzeba umieć cieszyć sie życiem ale w pewnym wieku ma to poprostu inne formy. Nie jesteśmy odizolowani od społeczeństwa i żyjemy w pewnym.normatywnym systemie społecznym i pewne młodzieżowe zachowania poprostu nie przystoją pani koło 50 i są już społecznie uznane za dziwaczne. A ludzie przez młodzieżowe zachowanoa niestety chcą sobie udowodnić swoją niezależność czy wolność,bo z tym właśnie kojarzy sie młodosc. A człowiek dorosły który za młodu nie poszalał,budzi sie z ręką w nocniku, że przespał w swoim życiu ten wyjatkowy czas i chce nadgonić. Ale pojawia sie dysonans poznawczy, bo z jednej strony większość znajomych w jego wieku ma rodziny i dzieci i zmienił sie format ich życia i czasem poprostu nie ma juz z kim imprezowac. I taka osoba szuka sobie młodszych znajomych lub równie emocjonalnie i społecznie niedojrzałych.w swoim. Mama- przyznaje Ci w pełno racje- powinno sie mierzyc siebie bez ciuchow i z pustym brzuszkiem, czyli najlepiej rano przed jedzeniem. Bo wystarczy zjesc syty posiłek i sie zdziwić po wejsciu na wage:D Widzisz u maluszków to wogóle jest ciekawie,bo moja Mała je sporo, ale sie nie objada, bo tego pilnuje. Ale szybko rośnie i wogole jest spora. Ale teraz z wagą przystopowała bo wszystko co zjada to przepala raczkując albo chodząc przy meblach, pchaczu albo z mamą za rączki. Także też nie ma co sie w pewnym.momencie sygerowac że dziecko wsuwa jak wór, jak jest bardziej aktywne, bo poprostu potrzebuje energii bardzo duzo. A waga w pewnym wieku u maluszka już zaczyna powoli zwalniac i nie przybiera tak szybko jak wczesniej.

Konto usunięte

2019-03-04 09:21

Macie rację z mierzeniem i tak samo jest z wagą jak u malucha, nie ma sensu ważyć się każdego dnia bo są skoki wagi, np pół kilo, kilo, a wiem, że każdy dkg na plus stresuje :) najlepiej jest ważyć się raz w tyg o tej samej porze np przed śniadaniem i najlepiej tylko w bieliźnie - wtedy mamy wyznacznik bo nie ma sensu ważenie się raz rano bez ubrań, a za trzy dni wieczorem w dżinsach :D - że chyba chcecie pogorszyć sobie humor :)

2019-03-03 22:51

Oj tak jak ktoś nie zdaje sobie sprawy że mięsnie ważą to po mimo ćwiczen mozna się zdziwić wchodząc na wagę. Masz rację ja się wyszalalam za mlodu i teraz siedze na tyłku . A znam osoby co szaleją np koleżanki mama nie miała lekkiego życia jest grubo po 40 może nawet koło 50 i przeżywa drugą młodość i nie wygląda to fajnie bo zachowuje się jak małolata takie dla mnie nie smaczne wiesz na pewno co mam na myśli

2019-03-03 11:52

Pati- ojjj tak, konkretnie:D Młodość rządzi sie swoimi prawami. I jest takie mądre stwierdzenie- jak ktos sie nie wyszalał za młodu to później sobie odbija to w życiu dorosłym. A jak ktos przeszedł aktywnie okres buntu, jego charakter ksztaltuje sie na tyle że później juz tego nie potrzebuje;) Dlatego jak ktoś zrzuca tłuszzyk to zamiast sie ważyć to powinno sie mierzyć centymetrem, bo można na wadze sie zdziwić, że pomimo siłowni zamiast zrzucic, to sie nabrało:D masz racje, to wygląd sylwetki jest ważny a nie waga.