Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15623 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2018-09-20 11:10

Mama gratki oczywiscie,że można później jednak ja nie marzyłam o niczym innym jak tylko świętym spokoju siedząc w domu :) naszczescie nikt nam go nie zaburzał. Mąż kupował na bieżąco rzeczy, których brakowało :)

Konto usunięte

2018-09-20 10:43

Pati, wiele rzeczy przez kilka tygodni jest zbędnych.najwazniejsze to żeby maluch był pojedzony, przebrany i dobrze spał. Całą resztę można dokompletowac później :)

2018-09-19 23:08

Mamo Gratki, zgadza się. W potocznym jednak znaczeniu to też synonim brodawki sutkowej:)

2018-09-19 18:43

Dziewczyny teraz jestem w szpitalu w którym mam zamiar rodzić chyba , że znajdę coś lepszego i jak na razie się dowiedziałam że tutaj ubranka rożki itd dla dzieci mają więc jak coś to tylko na wyjście bym potrzebowała. Resztę muszę doczytać akurat teraz mam dużo czasu. Mama_Gratki tak jak mówisz wszystko bym chciała jak najlepsze i dopięte na ostatni guzik. Powiem wam szczerze, że się nie stresowałam szpitalem porodem itd ale już będąc tutaj wiem , że na pewno dopadnie mnie stres już teraz się rzucają myśli czy dam radę . Wczoraj były 4 porody i 4 łóżka już jedna pisała smsa do męża że jej nie zobaczy także mocno się przejęła. I tutaj jest dobra opieka do ordynatora oddziału chodzę prywatnie na wizyty więc go dobrze znam i też inaczej się patrzą jak widzą jego nazwisko w mojej książeczce , ale jak będę rodzić i w tym czasie inne kobiety to nikogo do mnie nie wpuszczą chyba że wpadnę w histerię jak wczoraj dziewczyna. Muszę się uspokoić

2018-09-19 11:54

W lanoline myślę, że można się zaopatrzyć. Ja miałam z Mamma mia z Ziaji, małe opakowanie, w sumie nie drogie, 100% lanolina i pomogło na początkowe bolączki :)

2018-09-19 11:34

Ja też mam termin na połowę stycznia i póki co mam już ubranka (nie tylko te najmniejsze rozmiary ale i trochę większych, że względu na to, że sporo koleżanek oddało mi ciuszki po swoich szybkach). Ubranka są wyprane i ułożone w komodzie, chociaż wiem, że i tak czeka mnie ponowne pranie i prasowanie. Mam wybrane łóżeczko, wózek, przewijak. Jednak z ich zakupem poczekam chyba do listopada, bo jestem jeszcze na etapie konczenia szykowania kącika dla Synka (ściany pomalowane, komoda też, jeszcze szafa czeka na 'odswiezenie'). Jeśli wiesz już, że będziesz miała mniej czasu, zacznij sobie planować wszystko już teraz - dodaj do zakładek upatrzone wózki czy łóżeczka, zrób listę, czego będziesz potrzebować a co już masz. I spokojnie odchaczaj następne punkty. ;)

Konto usunięte

2018-09-19 11:28

Ten preparat, który poleciłaś jest dość drogi, są tańsze Np ziaja. Ja lanoliny użyłam raz i cieszę się, że miałam próbkę bo ona mi w zupełności wystarczyła. Próbki można otrzymać na targach, warsztatach dla młodych rodziców, czasopismach, można tez skierować taką prośbę do danej firmy. Próbka pomoże przetrwać najtrudniejszà chwilę a jeśli będziesz potrzebowała więcej produktu to będzie czas na jej zakup. Brodawki można smarować również kobiecym mlekiem i sporo wietrzyć - pomaga na wszystkie podrażnienia JZ, P.Sz brodawka to brązowa otoczka, a sutek to pierś :)

2018-09-19 10:30

Co mi teraz przyszło do głowy - i co warto mieć ze sobą to lanolina do sutek. Maleństwo będzie często i mocno ssało, mogą porobić się strupki, dodatkowo przy karmieniu czuje się ogromny ból. Trzeba to przetrwać, to tylko kilka dni zanim minie, ale warto zaopatrzyć się np w preparat Medela. Ja o tym zapomniałam, na całe szczęście w szpitalu u położnych mogłam nabyć. Łagodzi podrażnienia, nawilża i chroni sutkę, pomaga w regeneracji.