Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15640 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2018-09-19 10:24

Zawsze też, jeśli Ci czegoś zabraknie, czy o czymś zapomnisz, może to przywieźć tata bądź rodzina na wizytach w szpitalu.

Konto usunięte

2018-09-19 04:26

Pati, z racji tego że to Twój pierwszy poród pewnie masz wrażenie przytłoczenia. Chcesz mieć wszystko jak najlepsze. Ja tez chciałam mieć wszystko gotowe ze sporym wyprzedzeniem. I powiem Ci z własnego doświadczenia: nie stresuj się bo teraz wszystko jest na miejscu. Jeśli braknie Ci pieluch tetrowych to nic się nie stanie jeśli kilka razy użyjesz chusteczek. Zaufaj mi, ze wszystkim można sobie poradzić wiec nie stresuj się tym jak będziesz miała 2 pieluszki mniej czy nie tyle par bodów jak wieje stron zaleca :)

2018-09-19 00:13

Pati, kompletując wyprawkę zwłaszcza do szpitala, warto zorientować się, czego dany szpital wymaga. Często takie listy szpitalezamieszczają na swoich stronach internetowych. U mnie np. było tak, ze zabrałam ze sobą mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, sugerując się tym co było potrzebne przy pierwszym porodzie, ale w innym szpitalu. Szpital, w którym teraz rodziłam, miał np. taka politykę, żeby nie przegrzewać dziecka. Noworodki leżały więc niejednokrotnie w samych koszulkach i pampersach. Fakt, że na sali było gorąco, a pora była zimowa. Moja przyjaciółka z kolei, która rodziła 6 m-cy po mnie w innym szpitalu, mimo, że było tam równie gorąco (temperatury wiemy jakie były w lipcu), Malutką miała ciasno opatuloną rożkiem, w czapeczce i w niedrapkach. Na poród w styczniu zakupiłam też przecudownie ciepły szlafrok i takie też misiowe baletki. Wiadomo, zima - różnie może być w szpitalu. Szlafroka nie założyłam ani razu, a kapcie w stopy piekły niemiłosiernie, taki był gorąc. Także warto zorientować się wcześniej jakie warunki panują w szpitalu i czego będą tam od Ciebie potrzebowali.

2018-09-18 12:27

Ja się boję , że wszystkiego nie kupię , a później nie będzie czasu na zakupy , a facet to wiadomo jak facet nie zawsze kupi to co trzeba. Dlatego muszę skompletować dobrze opracowaną listę i wówczas sprawdzić co kupić , a co już mam :)

2018-09-17 12:37

Myślę, że początek kompletowania wyprawki to sprawa indywidualna każdej ciężarnej. Niektóre zaczynają ją kompletować, jak tylko dowiedzą się o tym, że noszą w sobie Maleństwo, inne natomiast zostawiają to na koniec tego wyjątkowego czasu. Jednak mając na uwadze Twoje samopoczucie, myślę, że możesz zacząć to kompletować. Wiadomo studia, to będzie mniej czasu na wszystko, ale w ramach chwili odskoczni, czy relaksu w pisaniu pracy, możesz zacząć kompletować, by mieć spokojną głowę o wszystko :) a PArtner? To ostoja. Twoje wsparcie, jak zobaczy, że zaczęłaś już kompetować wyprawkę, sam wpadnie w wir tego wszystkiego i będzie chciał sam to robić :)

2018-09-16 23:07

Dziewczyny next ma u nas sklep online ;) mam bardzo dużo ubrań od urodzenia jednego i drugiego synka ;) bardzo sobie je chwale.

Konto usunięte

2018-09-16 21:48

Mam kilka sztuk bodów zara baby i bardzo je lubię, są z dobrego materiału. Ja na chłodniejsze noce ubieram córkę w body z długim i do śpiworka. Niebawem będę go wymieniać na większy rozmiar. Mnie się udało kupić ubranka z nexta na olx dlatego tam też warto zajrzeć. Jeszcze przypomniało mi się o Pieluchach tetrowych - kupiłam na gemini najgrubsze jakie były. Akurat ceny były bardzo zbliżone, ale wrzuciłam do jednej przesyłki przy okazji. Warto kupić grubsze żeby spełniały swoją rolę. Widziałam też znacznie mniejsze bo „na ramię” ale wydaje mi się, że będą „przepuszczać”

2018-09-16 21:36

mamaGratki Masz racje co do ubranek ja np nie lubie koszulek zwykłych wole body zakładać, na noc spiochy. nie lubie śpioszków na ramiona lub krótki rekaw, nie lubie sztywnych spodni. Ja osobiście polecam firme ciuszków next baby jest to angielska firma, wszystko z ubranek schodzi, kazde zabrudzenie. Niestety sklepów nie ma tej firmy u nas ale ciuszki te są w angielskich lumpeksach i są niesamowicie dobre mimo ze uzywane ( choc ja spotkałam wiele nowych)