Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wyprawka 2018/2019

Data utworzenia : 2018-09-11 10:32 | Ostatni komentarz 2019-03-31 23:49

IcamxD

15621 Odsłony
1086 Komentarze

Jestem studentka ostatniego roku magisterki, termin porodu mam na polowe stycznia 2019. Przez 4 miesiące czułam się fatalnie, wymioty, zaslabniecia , infekcje. Za 3 tygodnie zaczyna mi się szkoła (wybór promotora, pisanie pracy magisterskiej i bieżąca nauka) kiedy zacząć przygotowywac wszystko dla maluszka? Martwie się ze nie potem moge sie źle czuć i mieć dużo pracy na uczelni a mój facet nie zna się zupełnie na produktach dla dzieci i nie lubi takich zakupow. Mieszkamy we dwoje a nasi najbliżsi 200 km od nas. Także zakupy bede musiala wziac na siebie, a z dużym brzuchem tez nie chcę wychodzic na zimno bo podczas ciąży łapią mnie częściej infekcje. Z jednej strony do konca października chcialabym miec gotowe wszystko a z drugiej myślę ze to za wcześnie. Kiedy zacząć robic wyprawkę?

2018-09-14 12:12

Miałam podobnie ciągle wymioty , senności , nudności pomimo tego zaczęłam kompletować wyprawkę jak bylam w sklepie zawsze kupiłam jakieś ubranka i się nazbierało także to już mamy gotowe. Teraz zaczął nam się 6 miesiąc i czuję się rewelacyjnie także mamy czas na kupienie łóżeczka większych rzeczy. Ale też nie ma co się spieszyć zawsze można obejrzeć w internecie ewentualnie można wybrać się do sklepu i zobaczyć jak wygląda jak wpadnie nam coś w oko. A partner na pewno Ci pomoże . Jak nie masz sił bądź chęci chodzenia po sklepach możesz poszukać w internecie i pokazać jakie produkty Cię interesują i powiedzieć partnerowi jakie ma kupić

2018-09-14 11:00

Ja wyprawkę zaczęłam już od 3 msc wszystko po trochu, żeby nie odczuć finansowo. Ubranka uniwersalne zaczęłam kupować, żeby było też dla rodzeństwa. Co byłam w mieście to jakiś ciuszek wpadł w ręce. Kosmetyki kupiłam jednorazowo około 6 - 7 msc Wszystkie płyny, pampersy, kremy, maści, podkłady, wszystko co z drogerii bądź apteki potrzebne wtedy wydałam coś koło 250 zł ale wszystko zależy na jakie produkty się decydujemy. Łóżeczko i wózek dostaliśmy z "odzysku" ale wypełnienie kupowałam w 8 msc już jako ostatnie rzeczy z wyprawki m.in. Materac do łóżeczka, pościel do wózka i łóżeczka. I tak o to 2 ostatnie miesiące miałam spokój z zakupami i mogłam się zając chociażby praniem prasowaniem reszty rzeczy, gdyż to też zaczęłam już w 7 msc . I mimo, że każdy mi mówił, po co tak wcześnie, że jeszcze nie wiesz co będzie itd. to drugim razem bym postąpiła tak samo. Bo w ten sposób nie odczuliśmy z mężem w portfelu, a wyprawkę zrobiliśmy na 120 %.

Konto usunięte

2018-09-14 03:37

Wszystkie radzimy kompletowanie wyprawki przez internet, sama też Ci tak poradziłam, ake według mnie ubranka najlepiej jest kupić stacjonarnie. Mnie zależało na dobrej jakości materiału i żeby tak było to musisz każdą szyuke dotknąć i ocenić czy to bawełna. Dodatkowo z racji tego, że to Twoja pierwsza ciąża sprawdź czy Sanę ubranko jest wygodne, prawidłowo się rozpina, itd. Ja zawsze sprawdzam gumę w getrach czy nie jest za ciasna, również w skarpetkach robię to samo, dlatego wizka i ubranek online przez wcześniejszej oceny bym nie kupiła

2018-09-13 23:51

IcamxD, ja urodziłam w połowie stycznia. Wyprawkę kompletowałam listopad/grudzień, chociaż ostatnie rzeczy przyszły jeszcze po świętach. Przyszły, bo zamawiałam przez internet, zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży. Większy wybór i przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny. Poza tym, w zaawansowanej ciąży już też ciężko się poruszać, a tu kurier do drzwi przyniesie. Tylko Tobie radziłabym jednak wcześniej - koniec października/listopad - będzie ok.

2018-09-12 11:18

Przy złym samopoczuciu możesz już zacząć kompletować wyprawkę, ja już ciuszki miałam od znajomych i prałam prasowałam sobie nawet w 5 miesiącu ciąży, były ułożone w workach prózniowych i szafie więc nic im nie było ;) wózek, łóżeczko, fotelik miałam juz upatrzone i kupowałam 7-8 miesiąc z racji tego ze do 7 miesiaca sie przeprowadzalismy i nie chciałam przenosic wiecej rzeczy ale gdybym nie ot mysle ze tez wczensiej bym kupowała

2018-09-12 11:05

Jeśli chodzi o drobne rzeczy to bez problemu kupisz je przez Internet. Szukaj promocji, dobrych okasji9. Teraz np.w przedsprzedaży można kupić taniej śpiworki zimowe do wózka. Do sklepu wybierzcie się po wózek. Nie musicie to tam kupować, ale na pewno obejrzec, wybrać. Wygospodaruj też sobie czas na pytanie i uprasowanie ubranek oraz na opakowanie torby do szpitala.

2018-09-12 07:13

Ja wyprawkę zaczęłam kompletować jak tylko dowiedziałam się o płci . Dziewczyny mają rację , dużo teraz można zamówić przez internet . I w sumie to bardzo wygodna opcja dla osób "zalatanych" . Pamiętaj jednak żeby nie kupować dużo z najmniejszego rozmiaru bo w sumie u mnie to rozmiar 56 był na 1,5 tygodnia i nie zdarzylam założyć wszystkiego . Tylko strata pieniędzy . Paulina racja , teraz zobaczyłam twój wpis i faktycznie szukając w lupce znajdziesz podobne wątki ... Tak że zapraszamy do przeszukania forum na temat wyprawki ;)

2018-09-11 21:19

Ja z mężem pojechałam do jednego sklepu gdzie kupiliśmy materac, łóżeczko, przewijak, ciuszki, fotelik, wanienke pieluchy. Całą aptekę kupowałam online i potem już wszystko przez internet. Wózek kupiliśmy po porodzie bo niemieliśmy już funduszy. Wózek warto wybrać stacjonarnie żeby zobaczyć czy sie dovrze prowadzi a reszte myśle że spokojnie możesz zamówić.