Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Wymioty,mdłości kiedy poczulyscie pierwsze ?

Data utworzenia : 2018-01-14 17:07 | Ostatni komentarz 2022-03-31 19:57

Konto usunięte

50725 Odsłony
1702 Komentarze

Chętnie się dowiem kiedy najwcześniej mamy tu obecne pierwszy raz doświadczyly porannych mdłości czy wymiotów w ciąży. Do końca nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży ale pamiętam że było podobnie choć wtedy nie skojarzyłam że jestem w ciąży. W sumie miesiączke miałam niedawno więc tak chodzi mi po głowie czy to możliwe że od początku ciąży ma się mdłości. Jak to z wami było w którym tygodniu się u was pojawiły pierwsze oznaki tzn mdłości czy wymioty ?

2018-01-14 20:33

Ja wiedziałam już w 4 tygodniu że jestem w ciąży. Po pierwsze było mi strasznie niedobrze i czułam się senna. Pobiegłam do ginekologa sprawdzić czy pęcherzyk jest w macicy. :P Jakaś taka fobia na tym punkcie, a zaraz później na TSH, z racji hashimoto. Trzymamy kciuki ;)

2018-01-14 20:23

Ja już w nocy czułam się słabo w ciąży z synkiem to był koszmar całe 9 miesięcy nie mogłam nic normalnie zjeść jedynie nabiał jako tako hamowal uczucie mdłości ale codziennie wymiotowalam tyle pamiętam teraz znów podobnie się czuje zrobię test w dniu planowanej miesiączki może faktycznie to ciąża.

2018-01-14 18:37

Ja nie mam i nie miałam wymiotów w czasie ciąży. Teraz połowa drugiego trymestru. Jedynie co na początek to ból brzucha i ciągle znużenie. Na stojąco mogłabym wtedy spać.

Konto usunięte

2018-01-14 18:12

Aisa, u mnie wymioty zaczęły się ok. 8 tygodnia, a trwały gdzieś do 16 tygodnia. Ciągnęło się to w moim odczuciu niemiłosiernie. Zakładalam też w tym temacie wątek. Wymioty były codziennie, zazwyczaj rano i do poludnia, choc pozniej tez sie zdarzały. Nie przekraczały 3 sytuacji dziennie. Nasilaly sie u mnie po xjedzeniu nabiału na czczo lub np. banana. Ale nie bylo na ti reguły, bo po chlebie z masłem tez wymiotowałam choc nie tak intensywnie. Najgorsze było to ze nie zdażylam dojesc nawet sniadania do konca a juz leciałam do lazienki. Bylo to dla mnie wyczerpujace nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, bo bylam bezradna. Wyprobowałam doslownie wszystkiego i nic nie pomagało, nawet tabletki ktore przepisal mi lekarz. Na szczescie ok. 16/17 tygodnia wymioty zaczely wystepowac coraz rzadziej, az w koncu calkowicie zanikły. Choc nawet 2 tygodnie temu zdarzylo misie zwymiotowac po bananie na czczo. Cos mi te banany nie podchodza... Pocieszalam sie mysla, ze wszedzie czytalam, iz wymioty w ciazy to dobry zwiastun, bo mowia nam o tym, ze zarodek się prawidłowo zagniezdza i rozwija. Powodzenia kochana :*

2018-01-14 17:32

Mam wrażenie, że mdłości miałam praktycznie od początku. Zorientowałam się w jakimś 5 tygodniu ciąży (czyli faktycznie jakiś tydzień - dwa po implementacji) i zaczęło się o tego, że tak, jak nie sypiam w dzień tak zaczęłam padać na twarz o dowolnej porze. A niemal zaraz potem zaczęły się mdłości. Takie permanentne, całodzienne. Mało wymiotowałam, zaledwie kilka razy w całej ciąży, ale w zasadzie cały pierwszy trymestr kojarzy mi się z nieustannym odczuciem, że mi niedobrze. I kawał drugiego też. O ile się orientuje, jest to związane z reakcją organizmu na zwiększone wydzielanie hormonów, które podtrzymują ciąże. A te uwalniają się szybko :) Szczyt podobno przypada na około 10-14 tydzień ciąży. Niestety, podrażniają też śluzówkę żołądka a mój i tak jest wrażliwy. Do tego doszły też zapachy, które drażniły mnie bardzo - głównie w pracy było mi ciężko.

2018-01-14 17:08

Dodam że nie znalazłam podobnego wątku w lupce więc stworzyłam nowy.