Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wymioty,mdłości kiedy poczulyscie pierwsze ?

Data utworzenia : 2018-01-14 17:07 | Ostatni komentarz 2022-03-31 19:57

Konto usunięte

50972 Odsłony
1702 Komentarze

Chętnie się dowiem kiedy najwcześniej mamy tu obecne pierwszy raz doświadczyly porannych mdłości czy wymiotów w ciąży. Do końca nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży ale pamiętam że było podobnie choć wtedy nie skojarzyłam że jestem w ciąży. W sumie miesiączke miałam niedawno więc tak chodzi mi po głowie czy to możliwe że od początku ciąży ma się mdłości. Jak to z wami było w którym tygodniu się u was pojawiły pierwsze oznaki tzn mdłości czy wymioty ?

Konto usunięte

2018-01-15 13:32

Ja nie miałam ani jednego dnia mdłości i ani razu nie wymiotowałam w ciąży, to był dla mnie mega szok, bo we wszystkich książkach podają to jako pierwsze oznaki ciąży i dużo znanych mi osób miało te objawy :O Z perspektywy czasu i wysłuchanych historii niektórych biednych koleżanek cieszę się, że mnie to ominęło, ale czego się nie nasłuchałam na ten temat to moje...wróżenie płci po tym, że nie masz mdłości, że dziecko może być chore jak się w ciąży nie wymiotuje, że będzie łyse bo zgagi też nie miałam, a urodził się mały z czuprynką :) Także współczuję szczerze kobietą, które tego doświadczają. Jestem ciekawa jak będzie u mnie w 2 ciąży, bo każda podobno też inna, czy któraś mama miała tak, że 1 ciąża super, bez uciążliwych objawów, a druga to jakiś koszmar? :) chętnie poczytam :)

2018-01-15 11:31

Agnieszka, uważam że to nie jest regułą. Moja mama będąc w ciąży z moim bratem musiała mieć ze sobą woreczki foliowe, bo gdzie się nie ruszyła tam wymiotowała. Natomiast że inna i moja siostra był spokój. Moja koleżanka też z początku wymiotowała, a urodził się chłopak.

2018-01-15 09:31

U mnie delikatne mdłości w ciąży pojawiły się bardzo wcześnie, bo od około 4tc i kilka lekkich zawotów głowy w pracy, plus wrażenie wyczulonego węchu. A i jeszcze nie mogłam wypić kawy, męczyłam jeden kubek poł dnia i ostatecznie wylałam do zlewu. Z tym, że można było to wszystko pominąc i nie zauważyć, bo ja np. miałam wrażenie, że to okres idzie no i przemęczenie w pracy. Za kilka dni zrobiłam test i wyszedł pozytywnie. I od około 6 tc mdłości się zaczęły nasilać, węch wyczulony do maximum chyba, wszystko mi śmierdziało. Ostatnie moje mdłości i wymioty były w 14 tc. Później jak ręką odjął. Czyli książkowo wraz z końcem 1 trymestru. Powodzenia życzę :-)

Konto usunięte

2018-01-15 08:52

Rewers, mi lekarka powiedziała, ze przy dziewczynkach się3 wiecej wymiotuje, choc wiadomo nie ma na to reguły, ale jak robiłam rozeznanie wsrod kolezanek i rodziny to sie ta teoria potwierdziła. U mnie na Córcię tez było wymiocinowo.

2018-01-15 08:41

Około 7tc ale wtedy juz wiedzialam ze jestem w ciazy bo wcześniej zrobilam dwa oznaczenia hcg przez jakieś wewnetrzne przeczucie i wyszło ze tak. Pierwsze oznaczenie jeszcze przed dniem.spodziewanej miesiaczki. U mnie ksiazkowo trwało cały pierwszy trymestr (nie ksiazkowo trwaly calą dobę i noc:/) i jakoś po 20tc zaczeły sie zmniejszać, moglam zaczac pić wode co bylo wielkim sukcesem i obecnie moge sie cieszyc ich brakiem . Objawy moga sie pojawic juz podczas implantacji w postaci ostrego bolu brzucha czy nawet plamienia a pozniej dopiero gdy zaczna sie wydzielac hormony w większej ilości to i objawy typu wlasnie mdlosci czy bol piersi. Tak wiec w zależności od momentu owulacji i dlugosci cyklu moze byx ro juz nawet w 4/5tygodniu. No i zycze córeczki tak jak sobie wymarzylas, bo chyba nastawienie masz córeczkowe z tego co pisałaś :p

2018-01-15 08:37

Ja w tej ciazy dowiedzialam sie ze jestem w 3 tyg, mdłości bez wymiotów chyba miałam od początku zagniezdzenia. Ale w 4-5 tyg tak sie nasiliły razem z bólem brzucha ze wyladowalam na izbie przyjęć. Kazali brać no- spe i patrzyli na mnie jak na głupia a ja byłam juz tak wyczerpana ze ledwo na nogach stalam. Wymioty ustały jakos w 5 miesiącu i do tej pory ani śladu po nich... (W brzuszku dziewczynka) W pierwszej ciazy mdlilo mnie tylko wtedy kiedy robilam mężowi rano kanapki i nie daj boże byla zwykła kiełbasa w laskach w lodowce. (Synek)

2018-01-14 23:57

Mdłości tylko w 3 ciąży miałam jakoś od 9 tygodnia chyba ale trwało to dlugo

2018-01-14 20:59

U mnie mdlosci sie zaczely ok 6 tygodnia, dlatego zrobilam test ciazowy, bo oprocz mdlosci momentami strasznie mi sie w glowie krecilo.. :-) mdlosci mialam rano, popoludniu, nawet w nocy sie budzilam - nie bylo na to reguly :-) trwalo to gdzies do 18tc.. Powodzenia, czekamy na wynik :-)