Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Okres po porodzie / Miesiączka po porodzie

Data utworzenia : 2013-01-16 10:28 | Ostatni komentarz 2024-03-27 20:45

Maria.Z

70434 Odsłony
1216 Komentarze

Kiedy dostałyscie okres? czy was bolal ? czy odstepy miedzy nimi sa regularne? ----- Dziewczyny powiedzcie jak wygląda po porodzie Wasz okres? Jestem po porodzie 14 miesięcy.. A tak na prawdę dopiero drugi miesiąc mam taki prawdziwy okres jak przed ciążą. Do 4 miesiąca karmiłam piersią wiec okresu nie miałam, potem po odstawieniu małej jakoś po półtorej miesiąca dostałam pierwszą miesiączke, ale to było bardziej plamienie które czasami trwało dwa tygodnie.. Teraz dopiero w poprzednim miesiącu miałam okres który normalnie trwał ok 6 dni i krwawiłam "normalnie". Że tak powiem nie po drodze mi do lekarza ale chyba jednak zorganizuje opiekę do małej i się wybiorę. Jak to było u Was?

2014-06-27 15:29

Ewciu ja tez po pierwszej cesarce miałam takie bóle i to one są prawdopodobnie spowodowane zrostami ....możliwe ze te zrosty i bóle są przez złe zszycie ale niekoniecznie to też zależy od innych rzeczy ,,, z tego co piszesz to zajmujesz się sama synkiem ,,. a jak było na początku Ewciu czy ktoś ci po cc pomagał ? Może żle się zrosło bo na początku byłaś zdana sama na siebie i za dużo nosiłaś itd. ...? A i jeszcze jedno nie wiem jak u innych dziewczyn ale moja blizna tez ma zgrubienie i to raczej nie zniknie już bo to sa wlasnie zrosty takie ale wygląd nie powinien cie martwic bo jak się ladne majteczki ubierze to nie widać blizny i facet tez uwagi nie zwraca hihi ,,, a i jeszcze coś tak od siebie dodam ,,, po drugiej cesarce mam ladniejszą i o dziwo mniejszą bliznę niż miałam wcześniej ,, nie wiem jak to możliwe ale tak jest :)

2014-06-27 13:20

Ewcia2, a mówiłaś lekarzowi, że ta rana nadal cię boli?

2014-06-27 13:02

No ja też często chodzę do wc tak jak w 3trymestrzr ciąży, i też budzę się w nocy do siusiania, być może też mnie źle zszyli bo miałam miec cesarke już o 7rano i odrazu mówili ze mogę tam rodzime poinformować i szybko zadzwoniłam po chłopaka, a tu ciagle ktoś był do cc nie zaplanowanego bo były jakieś problemy i musieli mi podawać kroplówki żebym z głodu nie padła, i tak czekaliśmy w stresie zwłaszcza ja do godz 15, myślałam ze zwariuje, i co mieli mnie brać co godzinę to musieli brać kogos innego, i moze juz ze zmęczenia zrobili mi byle jak bo do dzisiaj ta rana mnie boli i w środku, i mam zgrubnienie. Narazie my sie nie spieszy:-P ale lepiej wiedziec:-P a tym bardziej ja mam jeszcze osteoporozę i to z tego powodu miałam cc, ale i tak bym miała bo synek był ułożony miednicowo:-P

2014-06-27 11:55

Ewciu to nie prawda ...ja druga cesarkę przeszłam lżej ... po pierwszej cesarce to w ogóle żle się czułam miałam ją robioną w nocy na szybkiego i chyba mi zrobili byle jak bo po cc wciąż mi się siusiu chciało , miałam częstomocz w nocy po 2 do 5 razy potrafiłam wstawac na siusiu ,,,wszyscy mówili ze to po porodzie i minie a to było przez to ze zle mnie zaszyli ,,, teraz po 2 cc przeszło jak reka odjął , Ewciu ja miałam 3, 5 roku przerwy ale lekarze mi powtarzali ze miedzy jedną a drugą cesarką powinno się 2 lata odczekać .

2014-06-27 09:11

Kasik to całkiem normalne zjawisko i tylko się cieszyć ja tam nie narzekam że nie mam okresu zawsze to lepiej a jeszcze teraz lato jest

2014-06-27 08:57

Jestem 6mc po porodzie i też nie mam jeszcze miesiączki, ale ja karmię piersią i pewnie dlatego:-)

2014-06-27 08:28

Ja karmiłam do 3mc a przez miesiąc czyli do 4mc trochę z piersi ,trochę dokarmialam i od 4tylko z buteleczki, okresu brak, rana czerwona i w dodatku mnie pobolewa. Madziu a jaki miałaś odstęp po pierwszym dziecku po cc.? A to prawda ze jak się miało 1raz cc to drugie cc jest bardziej bolesne?

2014-06-27 07:36

Ewciu ja jestem po dwóch cc .. Po pierwszej dostałam jakieś 2 tygodnie po odstawieniu dziecka od piersi ,,, ( było to 3 miesiące po cesarce),,,teraz karmiłam tylko miesiąc a po dwóch miesiącach od cc dostałam miesiączkę ... Jeśli miesiączka ci się spóżnia a zdarzy ci się karmić piersią sporadycznie to nie masz się czym martwić ... Przewaznie im dłużej się karmi tym miesiączki dłużej można nie mieć ,, moja siostra karmiła 3 lata i póżniej pół roku po odstawieniu nie mogła dostać miesiączki i musiala mieć wywoływaną hormonami . Jeśli już nie karmisz to musisz się przygotować ze miesiączkę możesz dostać w każdej chwili ...cierpliwości :)