Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Jak radzić sobie z rozstępami / zapobieganie rozstępom

Data utworzenia : 2013-02-21 01:09 | Ostatni komentarz 2024-02-10 00:43

Konto usunięte

71635 Odsłony
1767 Komentarze

Z pewnością każda z nas wie o czym mowa rozstępy czyli szpecące nas blizny które powstają przy gwałtownym wzroście wagi np w ciąży. Ale to czy będziemy mieć rozstępy czy też nie zależy w dużej mierze od naszej genetyki. Jednak znam kilka sposobów aby zapobiegać aby potem nie leczyć: -odpowiednia dieta (unikajmy słodkich przekąsek oraz słodkich napojów gazowanych) - odpowiedni ruch jak np spacer chociaż raz dziennie - natłuszczanie i nawilżanie swojego ciała min 2 razy dziennie i regularnie (najlepiej zwykła oliwką dla dzieci) -można stosować kremy od ok 4 miesiąca ciąży zapobiegające rozstępom i ujędrniające nasze ciało

2013-10-23 23:28

Tak naprawdę to rozstępami powinnismy sie martwic po porodzie, tyle, ze wtedy ten brzuszek troche przeraza, boimy sie go dotykać itp. A jak po cc to nawet dotyk boli wiec nie ma jak smarować... Ja mam kilka rozstępów, nieznacznych, ale pojawiły sie po ciazy. Jak zlecialy mi te kilogramy (na leb na szyje, ze tak powiem) to rozstępy sie pojawily, co z tego, ze w ciąży smarowalam sie bio-oil, ziajka itd. W drugiej ciąży juz nie panikowalam bo wiedzialam, ze to nie od kremów zależy, smarowalam sie bo mnie strasznie swedzialo a kremy czy mleczka na rozstępy pomagaly przy rozciaganiu sie skory i w zwiazku z tym swędzenie bylo lagodniejsze.., znam tez takie dziewczyny, ktore na mysl o rozstepie panikowaly jak nie wiem... Aż to smieszne, rozumiem, ze kazda chce wyglądać ladnie, ale czasem jednak ciaza duzo ściągnie z naszych organizmów... To nic wstydliwego, a nawet maz mowi, ze jestem bardziej atrakcyjna dla niego :)

2013-10-23 20:37

Oj niestety tak to juz jest z tymi naszymi rozstepami, ze lubią się pojawiać na naszych ciałkach. Ja jestem zdania ze warto nawilżać i poprostu jak to Marta napisała zapobiegać, bo wtedy napewno nie bedziemy miały sobie nic do zarzucenia. Ja uważam ze nawet ten z niskie polki będzie lepszy niż żaden. Ja sama używałam ziajki i mam gdzieniegdzie kilka kreseczek ale nie wygląda to tak tragicznie.

2013-10-23 08:41

Rozstępy w ciąży to nie reguła więc nie martwcie się bo może Was ta " przyjemność " ominie :) Ja nie robiłam nic w celu uniknięcia rozstępów, a na brzuchu nie mam ani jednego, dopadły mnie na biodrach ale na szczęście nieliczne. Oczywiście lepiej zapobiegać niż się potem martwić, a oliwka na pewno nie zaszkodzi.

2013-10-22 12:57

U mnie rozstępów nie było widać w ciąży - nic a nic.. Po porodzie, gdy spojrzałam na brzuch to się troszkę przestraszyłam, bo cała lewa strona w nich była. Dodatkowo, gdy zgubiłam zbędne kilogramy rozstępy pojawiły się na pupie i udach. Używałam kremu ziaji i oliwkę - pewnie gdybym nic nie stosowała wyglądałoby to znacznie gorzej. W ciąży rozstępów może nie być widać ze względu na to, że skóra powoli się rozciąga i wciąż jest napięta.

2013-10-22 12:39

Lusi636 rozstępy pojawiają się między 6 a 9 miesiącem ciąży. A u niektórych kobiet dopiero po. Macie rację główny wpływ ma genetyka, ale nawet picie 2l wody dziennie i nawilżanie najlepiej oliwą z oliwek lub z pestek winogron poprawia nawilżenie skóry i jej podatność na rozciąganie. Więc rozstępów może być mniej. Kremy nawet najdroższe działają podobnie do tych najtańszych. Płaci się głównie za markę a nie skład.

2013-10-22 11:08

Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i póki co rozstępów nie mam ... I wierzę, że będzie tak do końca. Smaruję się kremem babydream z rosmanna polecam nie jest drogi a skuteczny :)

2013-10-22 10:33

oj znam to, też zawsze byłam najwyższa w klasie i chyba też na przełomie 13/14 roku życia nagle wyrosłam z patyczaka na kobietę czego skóra po prostu nie wytrzymała ;) smarujmy się więc obie dalej może rzeczywiście będzie to jakaś pociecha i szansa dla innych mam- że da się oszukać (albo wspomóc) naturę :)

2013-10-22 10:25

Basiu1984 ja mam dokładnie tak samo. Moja skóra też jest pokryta rozstępami. Miałam już je w wieku 13 lat, na udach, tyłku i na krzyżu. Wtedy miało to związek z bardzo szybkim wzrostem (przez długi okres byłam najwyższa w klasie). Teraz smaruję się zwykłym kremem na rozstępy za 19 zł, a wcześniej w pierwszym trymestrze zwykłą oliwką i póki co żadnych nowych, ale mam jeszcze czas bo to dopiero początek trzeciego trymestru.