Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Jak radzić sobie z rozstępami / zapobieganie rozstępom

Data utworzenia : 2013-02-21 01:09 | Ostatni komentarz 2024-02-10 00:43

Konto usunięte

71728 Odsłony
1767 Komentarze

Z pewnością każda z nas wie o czym mowa rozstępy czyli szpecące nas blizny które powstają przy gwałtownym wzroście wagi np w ciąży. Ale to czy będziemy mieć rozstępy czy też nie zależy w dużej mierze od naszej genetyki. Jednak znam kilka sposobów aby zapobiegać aby potem nie leczyć: -odpowiednia dieta (unikajmy słodkich przekąsek oraz słodkich napojów gazowanych) - odpowiedni ruch jak np spacer chociaż raz dziennie - natłuszczanie i nawilżanie swojego ciała min 2 razy dziennie i regularnie (najlepiej zwykła oliwką dla dzieci) -można stosować kremy od ok 4 miesiąca ciąży zapobiegające rozstępom i ujędrniające nasze ciało

2014-04-04 14:30

Ja używam Ziaja mammia na rozstępy od 4 miesiąca ciąży i rossmanowski balsam dla mam w ciąży babdream :) póki co nie zaobserwowałam jeszcze żadnego rozstępu,aczkolwiek jestem świadoma,że jeszcze mogą się pojawić! wszystko kwestia genów :) odnośnie oliwki babmino- słyszałam,że nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem- lepsze są kremy,bo oliwka się tak dobrze nie wchłania. No ale nic nam nie pozostaje,jak przeciwdziałanie ;) a czy skuteczne- okaże się :)

2014-04-04 14:01

Na rozstępy najlepsze jest Nawilżanie natłuszczanie polecam oliwkę bambino zastosowaną na mokrą skórę po kąpieli rano i wieczorem.Oczywiście rozstępów jak ognia każda z nas się wystrzega lecz to tylko i wylącznie kwestia dziedziczna na którą możemy wpłynąć tylko w minimalnym stopniu

2014-04-04 11:42

Mi niestety pojawiło się kilka rozstępów od wewnętrznej strony ud oraz dwa na brzuszku, ale zaczęłam stosować bio oil i widzę poprawę, także jestem zadowolona, mimo iż stosuję go niecały miesiąc. Do tego zapach mi odpowiada, także polecam.

2014-04-04 11:01

Hej hej :) Sama jestem teraz na etapie smarowania ciała dwa razy dziennie :) Napiszę tak, masz racje że każda skóra się bardzo różni ale... tak czy tak warto ją nawilżać ! Ja mam bardzo ale to bardzo suchą skórę, i preparaty które dotychczas używałam nie pomagały zbytnio, gdy pewnego dnia poszłam do Rossmana a tam Panie doradziły mi krem który najczęściej jest brany przez kobiety w ciąży i bardzo chwalony, jest to " Sexy mama " firmy Bielenda, smaruję nim ciało od ponad miesiąca, ale również do każdej ale to każdej skóry polecana jest oliwa z oliwek ! Jej też używam jako dodatek, kilka razy w tygodniu robię taką kuracje, smaruje się cała oliwą zakładam sobie reklamówkę i owijam się ręcznikiem...a następnie idę do łóżka biorę książkę i czytam do brzuszka tak ok 40min :) Po czym idę pod letni prysznic i zmywam to mleczkiem z oliwek delikatnie tak aby troszkę tłustego zostało...zakładam bawełnianą piżamkę i kładę się spać :) a rano bielenda :)ponoć po 21 dniach włącza się rutyna, przyzwyczajenie... mi na początku bardzo ciężko było się zmusić do smarowania :( ale teraz to jak najbardziej normalne ! :)Pozdrawiam !

2014-04-04 10:42

Proponuję zajrzeć też tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/1/229/1 http://lovi.pl/pl/forum/1/38/1

2014-04-04 10:26

Na rynku jest wiele kremów, balsamów itp. które działają zapobiegawczo lub "naprawiają" rozstępy. Macie swoje sprawdzone kremy ? Zamierzam kupić owy krem - niestety mam coraz więcej rozstępów :( Znalazłam krem : Linoderm mama balsam przeciw rozstępom - używałyście takiego ? Wiadomo każdy ma inna skore ale może chociaż podpowiecie na swoim przykładzie ;) Proszę o polecenia, odradzania i pomoc w wyborze ;) Buźka dziewczyny ! ;* [pytanie rozpoczynające wątek "Rozstępy ! Jak sobie z nimi radziłyście? ;)" dołączone: 2014-04-04 16:48 Redakcja LOVI]

2014-03-13 21:35

No niestety czasem bywa tak ,że ma się po prostu skłonność do rozstępów i nie pomagają nawet drogie kremy. Ja na szczęście nie mam skłonności ,bo brzuch mam bez rozstępów. Ale na piersiach się zrobiły. Cokolwiek bym nie robiła i tak się ich nie uda pozbyć. Nie ma co się jednak przejmować. Ważne ,że mam obok swoje maleństwo i reszta jest bez znaczenia

2014-02-28 22:14

Dużo czytałam na temat rozstępów w ciąży .Przede wszystkim dowiedziałam się ze są dziedziczne czyli jeśli mama ma to prawdopodobnie ty też będziesz mieć .Moja mama nie ma więc z tego punktu widzenia tez nie powinnam mieć .Mimo wszystko dziennie brzuch smarowałam oliwką Bambino i rozstępów nie ma .Czyja to zasługa , nie bardzo wiem .Może geny może oliwka :)