Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Jak radzić sobie z rozstępami / zapobieganie rozstępom

Data utworzenia : 2013-02-21 01:09 | Ostatni komentarz 2024-02-10 00:43

Konto usunięte

71639 Odsłony
1767 Komentarze

Z pewnością każda z nas wie o czym mowa rozstępy czyli szpecące nas blizny które powstają przy gwałtownym wzroście wagi np w ciąży. Ale to czy będziemy mieć rozstępy czy też nie zależy w dużej mierze od naszej genetyki. Jednak znam kilka sposobów aby zapobiegać aby potem nie leczyć: -odpowiednia dieta (unikajmy słodkich przekąsek oraz słodkich napojów gazowanych) - odpowiedni ruch jak np spacer chociaż raz dziennie - natłuszczanie i nawilżanie swojego ciała min 2 razy dziennie i regularnie (najlepiej zwykła oliwką dla dzieci) -można stosować kremy od ok 4 miesiąca ciąży zapobiegające rozstępom i ujędrniające nasze ciało

2013-06-01 16:20

Uzywam teraz bio-oil, jestem zadowolona, bo nie jest strasznie tlusty a wydajny, tyle, ze ja jestem w koncowce ciazy wiec duuzo wiecej potrzebuje i buteleczka mniej wiecej na dwa tygodnie starcza, moze ciut dluzej przy regularnym stpspwaniu dwa razy dziennie, kosztuje 30-32zl w aptece, a dodatkowo smaruje sobie w ciagu dnia mleczkiem nawilzajacym nivea :)

2013-06-01 15:45

A ja od początku ciąży używam Pharmaceris Foliacti. Można go stosować od 2 trym. ciąży ale ja już w pierwszym delikatnie raz na jakiś czas smarowałam brzuszek udana i pośladki by już nawilżać skórę a nie dopiero gdy zacznie swędzieć bo szybko się rozciąga. Jestem bardzo zadowolona do tej pory a jestem w 33 tygodniu nie mam żadnego rozstępu. Dodatkowo na zmianę piersi smaruje raz Foliacti a raz kremem do Biustu z Pharmaceris seria M. Skóra jest bardzo fajnie nawilżona a w 1 trym. gdy bardzo bolały mnie piersi to krem ten łagodził ból efekty przy bolących piersiach i brodawkach wtedy były super!

2013-05-17 08:30

Musteli nie moge dostac w zadnej aptece, a ze pracuje w branzy to nawet hurtownie farmaceutyczne byly ruszone i Musteli brak:( co myslicie o zakupie tego kosmetyku przez allegro?

2013-05-09 07:40

Z racji ze jestem z branzy farmaceutycznej, wiele teoretycznych plusow ma Mustela, jednak ja jestem niedowiarek!:) ale wyproboje. Jak narazie stosowalam maslo kakaowe ziaji i emulsje specjalna z emolium. Jak narazie odpukac :)...

2013-05-08 10:52

Używałam kosmetyków Mustela, Mamamil, Palmer's - nic nie podziałało, kiedy brzuch rósł jak szalony ;) Cóż kiedyś chyba zbieleją, mam taką nadzieję :)

2013-05-07 20:20

W pierwszej ciąży nie pomagało nic. Ani masaż z oliwki ani wcieranie Musteli. W drugiej, o dziwo, pomógł balsam Babydream z rossmanna (w pierwszej nie stosowałam)- przeciw rozstępom.

2013-05-07 20:17

Nie wiem na ile to kwestia genów, na ile kosmetyku, ale ja stosowałam Pharmaceris Foliacti i na brzuchu, biodrach czy udach nie mam ani jednego rozstępu. Mam na piersiach, ale tam powstały mi zanim zaczęłam stosować ten krem (używałam wtedy tylko oliwki). Krem ten jest regularnie w promocji w Superpharmie, można go kupic za ok 27 zl, starcza na miesiąc przy stosowaniu 2x dziennie, bardzo dobrze się wchłania, zapach nie drażni.

2013-05-07 18:06

Ja używałam kosmetyków z bielendy przeciw rozstępom, koszt to kilkanaście złotych, fajnie się wchłaniają i jestem już na finiszu ciąży i rozstępów nie wiem, ale może faktycznie to kwestia genów. Odradzam natomiast oliwki, przynajmniej według mnie za długo się wchłaniają.