Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Jak radzić sobie z rozstępami / zapobieganie rozstępom

Data utworzenia : 2013-02-21 01:09 | Ostatni komentarz 2024-02-10 00:43

Konto usunięte

71776 Odsłony
1767 Komentarze

Z pewnością każda z nas wie o czym mowa rozstępy czyli szpecące nas blizny które powstają przy gwałtownym wzroście wagi np w ciąży. Ale to czy będziemy mieć rozstępy czy też nie zależy w dużej mierze od naszej genetyki. Jednak znam kilka sposobów aby zapobiegać aby potem nie leczyć: -odpowiednia dieta (unikajmy słodkich przekąsek oraz słodkich napojów gazowanych) - odpowiedni ruch jak np spacer chociaż raz dziennie - natłuszczanie i nawilżanie swojego ciała min 2 razy dziennie i regularnie (najlepiej zwykła oliwką dla dzieci) -można stosować kremy od ok 4 miesiąca ciąży zapobiegające rozstępom i ujędrniające nasze ciało

2014-04-18 19:19

Tak czytam i czytam, kochane no u mnie i skóra była do bani i genetyczne rozstępy, teraz jestem 3 tyg po porodzie i mam ich cały ogrom, mimo stosowania najróżniejszych kremów niestety nic nie pomogło ale powiem Wam, i może kogos podtrzymam na duchu : dziewczyny Mamy ręce nogi , jesteśmy zdrowe, mamy cudowne dzieci, i czego chcieć więcej ;) Dla naszych dzieci zawsze będziemy najlepszymi i najpiękniejszymi mamami ;)

2014-04-18 18:56

daryska poszukaj na allegro lub aptekach internetowych, jest naprawdę sporo taniej:)

2014-04-18 18:12

ja uzywam musteli ale ale chyba wlasnie przezuce sie na bio oil bo slyszalam bardzo pozytywne opinie tylko wlasnie jest drogi.

2014-04-18 05:08

MonikaKra co do Bio Oilu to faktycznie drogi ale można czasem kupując dwa kupić w fajnej cenie, ale jeśeli chodzi o jego właściwości to jak dla mnie jest idealnym rozwiązaniem pielęgnacji skóry. Stosowałam od ok 3-4 miesiąca ciąży , żadnego rozstępu się nie dorobiłam , a jeszcze jaka aksamitna skóra się mi zrobił to widać było po ok miesiącu stosowania. Ale może faktycznie sprawa dziedziczenia choć moja siostra przy pierwszym dziecku nie miał a przy drugim strasznie dużo rozstępów. Ja mogę Ci go spokojnie polecić , na mnie działalo ale może są tez inne opinie. Ja kupowałam np. przez internet w aptece to wychodził mi przy 3 po 26 zł

2014-04-18 01:02

mysza13 - no właśnie ja słyszałam też od swojego dermatologa, że to czy mamy rozstępy w trakcie ciąży na brzuchu czy udach (itp.) to raczej jest kwestia dziedziczna.. choć i tak wykoncypowałam sobie, że zapewnienie skórze odpowiedniej elastyczności, nawilżenia - albo wręcz sam odruch masowania, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. Dlatego też smaruję sobie brzuch i uda Mustelą od II trymestru i w zasadzie mogę powiedzieć, że jest ok. Nie pojawiły mi się rozstępy (jeszcze?!) ;) Słyszałam też, że rewelacyjnie na wszelkie rozstępy działa BioOil - ale z tego, co zdążyłam się zorientować jest dość drogi :/ używałyście go może?

2014-04-17 06:46

nic mi nie pomagało.... a mało przytyłam... położna mi powiedziała, że to prze hormony i kwestie dziedziczna:( ale smaruje kremami i mało co widać;) więc po co się tym zamartwiać:)? stosowałam całą masę oliwek i balsamów mimo, że widziałam, że się pojawiają nowe:) więc nie poddajemy sie drogie mamy i dbamy o jędrność skóry

2014-04-16 13:39

Ponieważ jestem u rodziców i robię porządki znalazłam bardzo ciekawy poradnik, aż z 2007 roku dla kobiety w ciąży i ot co znalazłam o rozstępach. Sposób na rozstępy dla kobiet po porodzie, które nie karmią piersią (ważne, żeby już nie karmiły bo substancja może mieć zły wpływ na dziecko) Tretinoina- wazne żeby ją stosować na świeże rozstępy, działa obkurczająco. Nie spowoduje, że całkowicie znikną rozstępy,a le zmniejszy je. Ja przyznam szczerze na laser mnie nie stać, więc jeszcze dziś zapytam w aptece o tretinoinę i wypróbuje na sobie. Obiecuję zdać relację:)

2014-04-04 16:18

Myślę, że to czy u danej kobiety w ciąży pojawią się rozstępy ma duży wpływ rodzaj skóry. Nie ma złotego środka czy kosmetyku, który może przed tym uchronić. Ja w ciąży stosowałam raz-dwa razy dziennie dwa kosmetyki, które mimo, że nie są aż tak tanie jak zwykła oliwka Bambino, zdały swoje zadanie i nawilżały skórę i przygotowywały ją do rozciągania. Są to balsamy przeciwko rozstępom dla kobiet w ciąży: PHARMACERIS i PALMERS.