Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Wigilijne menu ciążowej mamy

Data utworzenia : 2015-12-03 11:52 | Ostatni komentarz 2017-01-01 18:11

Redakcja LOVI

7465 Odsłony
131 Komentarze

Boże Narodzenie to czas pełen radości, rodzinnej atmosfery i pysznego jedzenia. Będąc w ciąży z pewnością zastanawiasz się, czego możesz spróbować z suto zastawionego wigilijnego stołu. Podpowiadamy, co możesz jeść bez ryzyka, a co skończy się niestrawnością.

2015-12-03 15:50

Ja w ciąży jeszcze nie byłam w Boże narodzenie(25 grudnia dopiero tworzyliśmy bobasa :D ) a teraz będę :) ale chyba będę jeść wszystko bo wiem że moja babcia zna się na grzybach i nie da nam trujaków :) w tamtym roku byłam w ciąży ale jadłam krokiety z kapustą i grzybami będąc w 6 miesiącu a też ponoć lekkostrawne ale nie odczułam skutków ubocznych w postaci wzdęc :)

2015-12-03 14:25

W drugiej ciąży dziecko było bardzo nisko ułożone i często musiałam leżeć z poduszką pod pupą, żeby maleństwo nie naciskało na spojenie łonowe. Okres świąteczny przypadał wtedy na 32tc. i lekarka zabroniła mi jeść potrawy wzdymające: wszelkie potrawy z kapustą, grochem, cebulą, mówiąc, że wzdęcia mogą nasilić ucisk. Nie potrafiłam się jednak oprzeć pierogom z kapustą i grzybami, za którymi przepadam. Myślę, że jedzenie wszystkiego z umiarem nie zaszkodzi dziecku, a organizm mamy sam najlepiej da znać, czego potrzebuje, a co szkodzi.

2015-12-03 13:37

ja jadłam praktycznie wszystko, ale nie w dużych ilościach. Byłam wtedy na przełomie 9/10 tygodnia, więc dopiero początki A jadłam od pierogów, po paluszki rybne, kapustę z grochem i grzybami, po smażonego karpia i sernik :) Na całe szczęście nie miałam żadnych niestrawności :)