Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

9 miesięcy na sportowo

Data utworzenia : 2013-01-16 11:11 | Ostatni komentarz 2024-01-25 10:41

Redakcja LOVI

11294 Odsłony
74 Komentarze

Ciąża to nie powód, żeby rezygnować z aktywności. Sprawna mama to przecież same korzyści – nie tylko dla dziecka, ale i dla niej samej. Jak zadbać o to, by być w formie przez całe dziewięć miesięcy, podpowiada Katarzyna Sempolska, autorka programu treningowego dla kobiet w ciąży.

2024-01-25 10:41

Podziwiam rodzenie na stojąco..  ja jestem zaś z tych panikar i mimo, że pokazują które ćwiczenia są bezpieczne to ja i tak myślę, czy aby na pewno nie zaszkodzę. A poćwiczę, coś zaboli to znów myśli, że pewnie przez to :D

2024-01-22 20:37

Tak naprawdę większość rzeczy jest dozwolona, oprócz np. leżenia na brzuchu. Polecam jednak chociaż jakieś lekkie ćwiczenia typu joga dla ciężarnych. Ja dzięki ćwiczeniom w 9 miesiącu mogłam sobie zrobić pedicure i wiązać buty do końca. Zazwyczaj mi się nie chciało ćwiczyć, ale wiedziałam, że to dla dobra mnie i dziecka. Mobilność jest potrzebna przy porodzie, może właśnie dzięki tym ćwiczeniom urodziłam w 4 godziny i miałam siłę rodzic przez większość czasu na stojąco.

2024-01-22 01:16

W pytaniu na śniadanie było o lekkoatletyce, ktora do końca ciąży ćwiczyła, podnosiła ciężarki itd ale wiadomo. Robiła to już lata wcześniej więc organizm przyzwyczajony. Ja raz puściłam sobie jakieś ćwiczenia dla ciężarnych i byłam w szoku ile ćwiczeń jest dozwolonych 

 

Na obecnym etapie ciężko mi czasami się schylić więc odpuszczam sobie 

2024-01-18 17:59

Też nie ma co się forsować na siłę. Ja ostatnie parę tygodni też bardziej postawiłam na spacery i rozciąganie.

2024-01-17 21:14

Dokładnie już bliżej niż dalej.

2024-01-17 19:25

Kochana już tylko troszkę, dasz radę 

2024-01-17 17:14

Ja też całą ciążę głównie spacerowałam i ogólnie dobrze się czułam, ale teraz jestem w 35tc i ledwo się już ruszam, tak mnie brzuch ciągnie i kłuje w dole.. Podziwiam dziewczyny, które do samego końca są tak aktywne fizycznie;o.

2024-01-17 15:11

Ostatnio w PNŚ leciało o aktywności sportowej w ciąży :) Ale nie miałam okazji zobaczyć :) U mnie aktywnością były spacery :) W każdej ciąży bardzo dużo spacerowałam :)