Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Data utworzenia : 2014-08-01 12:37 | Ostatni komentarz 2017-01-19 20:28

Redakcja LOVI

18444 Odsłony
112 Komentarze

Mamy ważną informację dla świeżo upieczonych rodziców: eksperci do spraw żywienia w maju uaktualnili schemat żywienia niemowląt. Jest on zgodny z najnowszymi światowymi wytycznymi, bardziej przyjazny dla rodzica, a także nastawiony na indywidualne potrzeby dziecka.

2014-08-08 10:18

O! nie wiedziałam, że można:-) To tak zrobie, bo nie chce wyrzucać:-( Mój mąż to w ogóle karmić nie umie....wczoraj, jak mnie nie było podał mu w misce tak rzadką kaszkę i się dziwił, że jesc nie chciał....a ta kaszka to prawie sama woda była....

2014-08-08 10:13

Kasik dolej trochę przegotowanej wody i wymieszaj z tym obiadkiem bobovity. Mój też zbyt gęstych jeszcze nie chce łykać. Zresztą moj najchętnej je, gdy tatuś go karmi...

2014-08-08 10:04

samo chyba podam, bo to jego pierwsze bedzie, to sie sie ze smakiem zapozna i nie chce mu mieszac z innymi smakami, ktorych i tak nie je :-(

2014-08-08 09:56

Może mu tez tak jak mojemu ta Bobovita nie pasi. A jajeczko chcesz podać samo czy do obiadku dołożyć?

2014-08-08 09:53

Beata, no właśnie z bobovity daje....kupiłam bo w promocji były 3 słoiki za 10zł.... Dzi mu dam jeszcze jajeczko, które zblenduje, no i brzoskwinki kupiłam toteż mu zblenduje i zobaczymy czy zje.... Mam jeszcze dwa duże słoiczki z bobovity, sprawdze czy zje....a jak nie to zmienie na gerbera, bo cos do hippa nie mam przekonania....

2014-08-08 09:38

Angie z Babydrama możesz znaleźć juz prawie wszystko. Kasik po 6 miesiącu dziecko powinno jeść już conajmniej jeden posiłek w ciągu dnia. A na obiad próbowałaś mu dać samą marchewkę ze słoiczka? Na samym poczatku dzecko powinno zjesc około 4 łyżeczek i stopniowo każdego dnia troche więcej. Jak dasz marchewkę to dajesz ją kilka dni z rzędu, potem wprowadzasz inny smak tez w małej ilości. A z jakiej firmy kupujesz obiadki? Bo mojemu Bobovita calkowicie nie odpowiadała i miał po tych słoiczkach odruch wymiotny bo byly dla niego za gęste. Teraz jak od czasu do czasu dam mu słoiczek to wybiera tylko Gerbera, a jak byl mniejszy to wolał Hippa.

2014-08-08 09:26

Angie ale on nie chciał w ogólę tego obiadku- pluł nim. A zresztą nie mam blendera :D

2014-08-08 09:03

Babydream ma kaszki ma, mleko też. Ja chciałam mu podać kaszkę z Nestle owoce leśne, tylko że ona była nie na wodzie a na mm i może dlatego nie chciał..... Dziewczyny, a do jakiego czasu dziecko moze byc na samym cycu? pytam bo mój naprawde ma opory z tym jedzeniem....nie wiem czy nie pojsc z nim do pediatry....codziennie podaje mu kaszkę, albo obiadek i deserek. I najlepiej to mu deserki podchodzą, bo reszte to zje ok. łyzeczek tylko.....:-( czy to jest normalne?