Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Data utworzenia : 2014-08-01 12:37 | Ostatni komentarz 2017-01-19 20:28

Redakcja LOVI

18435 Odsłony
112 Komentarze

Mamy ważną informację dla świeżo upieczonych rodziców: eksperci do spraw żywienia w maju uaktualnili schemat żywienia niemowląt. Jest on zgodny z najnowszymi światowymi wytycznymi, bardziej przyjazny dla rodzica, a także nastawiony na indywidualne potrzeby dziecka.

2014-08-13 12:41

Kasik banan do reki od około 8 miesiąca, tak samo jablka i inne owoce. Czemu tak wcześnie? Bo miała juz 8 zębów, umiała gryźć, radziła sobie z jedzeniem owoców. Obecnie ma 14 mcy, wszystkie owoce je samodzielnie.

2014-08-12 20:31

Kasik ja tak nie daję, bo mój to tylko nim o ziemię rzuci bo banany mu nie smakują.

2014-08-12 15:58

Artykuł super!! myślę że wielu rodziców z niego skorzysta, co ważne daje wiele swobody i w końcu jest całe żółtko a nie pół!!! :) hehe

2014-08-12 14:30

Marcelkag, bo chyba to starsze pokolenia już tak ma:-) nie zdają sobie sprawy, że dziecko i naje się i napije tylko z samej piersi....Moja też się dziwiła. Tak samo jest z kwestią przegrzewania.dzieci.... Najlepiej słuchać własnego instynktu:-) Dziewczyny, a banana tak do ręki kiedy dawałyście?

2014-08-12 13:47

Nie słuchaj teściowej, to już są takie wredne babka. Moja nafaszerowała córkę jakimiś jabłkami ( a ona nawet jeszcze nie miała rozszerzonej diety ) jak z męzem byłam w kosciele i corka potem miała problemy z brzuszkiem i biegunkę. Oczywiście nie powiedziała mi ze jej to dała. Potem za tydzień tylko się spytała czy jej coś było i ja jej o wszystkim powiedziałam to się jeszcze na mnie obraziła.

2014-08-12 13:40

Czytałam schemat żywienia niemowląt i nawet położna w szkole rodzenia nam o nim mówiła, uważam że jest bardzo dobry i dobrze mieć wiedzę na ten temat. Wczoraj trochę się zirytowałam, gdy podczas wizyty teściowej gdy powiedziałam, że będę dążyła to tego żeby synka karmić tylko piersią przez pół roku odpowiedziała mi, a gdzie herbatki, soczki i woda? Ja na to że jest to niepotrzebne tak małemu dziecku, poza tym zaburza proces laktacji, a układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze na tyle dojrzały żeby podawać takie płyny kilkudniowemu dziecku, na to moja teściowa, że już jej niedobrze na samą myśl że dziecko będzie jadło samo mleko... Chyba jej nie zostawię z synkiem, bo pewnie zacznie mu coś wciskać. Nie wiem dlaczego nie może uszanować mojej decyzji, w końcu to ja jestem mamą i chcę jak najlepiej dla mojego dziecka.

2014-08-12 10:00

Według mnie co firma to warzywa w ich słoikach mają inny smak. Mojemu najbardziej smakują te z gerbera. Może inna odmiana marchewki, inna ziemia i potem są różnice w smaku.

2014-08-11 22:17

Kontrole są na pewno. Hipp się chwali, że chyba 270 przechodzi każdy słoiczek o ile dobrze pamiętam ;)