Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Powrót do formy

Data utworzenia : 2016-07-19 22:11 | Ostatni komentarz 2024-04-30 15:04

Aga.P

3476 Odsłony
95 Komentarze

Jak szybko po porodzie wróciłyscie do swojej wagi z przed ciąży? I jak szybko po cesarce można uprawiać sport?

2024-04-30 15:04

Mamina a jak duże miałaś rozejście? I ile trwało żeby się zeszło? Ja jestem po wizycie u fizjouro i mam rozejście na 7 cm..

Dostałam też ćwiczenia do robienia w domu. Swoich treningów nie mam zakazanych, ale mam kilka wytycznych typu: kichanie i kaszlenie w zgięcie łokcia ze skręconym brzuchem, wstawanie z łóżka do boku itp.. ;)

2024-04-30 09:37

To bardziej indywidualna sprawa. Co do wagi to zależy od wielu czynników jak np ile przytyło się w ciąży i dlaczego ( ja urodziłam syna 5kg i miałam wielowodzie ). 

Również indywidualne jest kiedy można zacząć ćwiczyć. Ja polecam wizytę u urofizjoterapeuty by sprawdzić dno miednicy i czy nie ma rozstępu mięśni prostych.  Ja miałam rozstęp i niestety praktycznie rok po CC miałam leciutkie ćwiczenia które miały pomóc w zejściu się mięśni a mało pomagały na wage

2024-04-20 11:27

Ja jestem teraz 8 tyg po CC i już wróciłam do ćwiczeń, mam zgodę od lekarza. Chociaż nie robię jeszcze typowych brzuszków czy deski, bo obawiam się jeszcze o ten brzuch (mimo iż lekarz mówił, że wszystko jest dobrze wygojone i nie ma przeciwwskazań), ale po prostu sama jeszcze tego nie czuję. Myślę, że każdy indywidualnie wyczuje na co może sobie pozwolić, nic na siłę.

2024-04-19 14:32 | Post edytowany:2024-04-23 12:41

Jeśli w ogóle nie masz kondycji, to fajnie byłoby ją najpierw zbudować, zanim przejdzie się do treningu siłowego Warto by zacząć od ćwiczeń aerobowych, które są najważniejsze dla naszego zdrowia. Więc wszelkiego rodzaju spacery szybszym krokiem, treningi taneczne typu zumba, aerobik, czy nawet nauka jakiś kpopowych układów. To są takie aktywności, które zbudują wydolność, a bardzo ciężko jest nimi zrobić sobie krzywdę, jeśli nie ma się trenera. Z takich rzeczy, które wymagałyby nadzoru lub dość dużej świadomości ciała, to dla ludzi z alergią na ruch fajny jest pilates. ROwer to również super opcja, szczególnie, ze mozna zacząć bez większej kondycji: https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-mtb,2,15374 Jeśli chcecie robić większe dystanse warto jest zastanowić sie nad mtb elektrycznym.

2024-02-26 17:17

To jest tak bardzo indywidualna sprawa, że póki nie obejrzy nas specjalista to tak naprawdę nie wiadomo. Jednym wystarczy 6 tygodni, innym 3 miesiące.

2024-02-26 15:59

Myślę że 6 tygodni to taki minimum 

2024-02-26 09:58

znajoma nawet dłużej nie ćwiczyła, ale nie wiem czemu miała zabronione po CC tak długo 

2024-02-26 08:01

6 tyg lepiej wytrzymać dla naszego dobra