Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Gorączka - dobra czy zła?

Data utworzenia : 2015-12-03 12:43 | Ostatni komentarz 2018-11-07 12:26

Redakcja LOVI

8818 Odsłony
78 Komentarze

Gorączka nie zawsze jest zwiastunem choroby, jednak nie należy jej lekceważyć. Zwłaszcza u niemowlaka, podwyższona temperatura ciała wymaga obserwacji, a nierzadko również konsultacji lekarskiej. Dowiedz się, czemu służy gorączka, jakie mogą być jej przyczyny oraz w jaki sposób pomóc gorączkującemu maleństwu.

2018-11-07 12:26

Fajny ranking termometrów jest na http://rankingtermometrow.pl/ W parę chwil można prześledzić multum różnych modeli porównać funkcje itd. Gdyby nie ta strona to pewnie zamówiłabym ten model co mi koleżanka polecała...a który tu w rankingu był gdzieś na szarym końcu...

Konto usunięte

2017-07-26 15:37

Gorączka u maluszków to bardzo dobra sprawa ponieważ znaczy to że organizm sam próbuję zwalczyć proces zapalny który jest w jego organizmie. Jeśli gorączka nie przekracza 38 i 5 stopni to nie ma potrzeby i zbijania i będziemy dziecku szansę na zwalczenie samodzielnym infekcji. Jeśli gorączka rośnie powyżej to i temperatury zdecydowanie trzeba się obniżać ponieważ Skutki zbyt wysokiej gorączki mogą byc bardzo złe u dzieci

2016-09-26 23:02

Mi położna jak przychodziła do nas na wizyty też mówiła, żeby gorączkę zbijać syropkiem czy też czopkami jeśli temperatura będzie wynosiła około 38,5 stopnia C. Wcześniej nic nie podawać bo organizm walczy i nie należy w to ingerować ale pilnować i mierzyć temperaturę, żeby w razie nagłego skoku szybko reagować.

2016-09-26 17:18

Wiem sama po sobie, że jak przychodził stan podgorączkowy to też szybciej zdrowiałam, a jak jej nie było to męczyłam się długo. U nas podobnie córcia raz miała stan tylko podgorączkowy, choć podobno 37 stopni, to u maluszków nawet nie jest powód do myślenia o stanie podgorączkowym. Czopek podałabym dopiero przy gorączce powyżej 38,5 st. Tak jak adamos też wspomniała, o ile gorączka przy ząbkowaniu aż tak nie stresuje, to przy jakieś infekcji już jest stres dużo większy, u nas obie te rzeczy się teraz nałożyły na siebie, bo córa i przeziębiona i ząbkuje, ale póki co jesteśmy bez gorączki.

2016-09-26 13:32

MI lekarz zawsze mówił, aby zbijać dziecku gorączkę, gdy ta przekroczy 38, 5. Mój synek akurat nie miał nawet 38 więc na szczęście obyło się bez chemii.. Najpierw warto dawać dużo płynów, robić chłodne okłady. To też zależy od czego ta gorączka. Inaczej jest przy ząbkowaniu a inaczej przy infekcji, wtedy raczej samoistnie taki stan nie mija.

2016-09-26 08:45

Dla mnie gorączka oznacza walkę z chorobą.Często mamy postępują tak ,że gdy temperatura wzrośnie powyżej 37 to już podają lek.Ja też nie raz się wahałam czy już mam podać czy jeszcze mogę poczekać.Powinno się podać lek przeciwgorączkowy dopiero ,gdy tem. przekroczy 38. Moja córka dwa razy miała nawet 40 *C,a raz przy tej wysokiej temp. nawet drgawki.Wtedy bowiem jeszcze nie wiedziałam,że podaje się na przemian ibuprofen (np.Ibum,Nurofen) z paracetamolem (np.Panadol).

2016-09-24 02:40

Tak.wlasnie u nas po poludniu pojawil sie stan podgoraczkowy.podaje synkowi wiecej plynow.podejrzewam ze to zabki.wychodzi mu kilka jednoczesnie biedakowi.

2016-09-23 20:37

Stan podgoraczkowy mówi rodzicom że cis się dzieje ale organizm walczy z infekcją i próbuje ją sam zwalczyć, kiedy już pojawia się gorączka najlepiej wtedy zbić temperaturę.