Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wiara a wychowanie

Data utworzenia : 2014-01-03 22:15 | Ostatni komentarz 2015-10-31 22:13

konto usunięte

6680 Odsłony
35 Komentarze

Drogie mamusie, co o tym sądzicie, jak się zapatrujecie? Mamy okres, w którym księża łażą po domach i wpadł mi taki pomysł na temat. Czy zwracacie dużą uwagę na to, żeby wasze dzieci od małego były oswajane z wiarą. Chciałybyście, aby do tego tematu podchodziły racjonalnie, czy ufały bezgranicznie księżą, pastorom czy innym duchownym.

2014-01-06 19:39

Ja też jestem osobą wierzącą ale w przeciwieństwie do Basi się wypowiem. Uważam, że niektórzy rodzice są zakłamani. Chrzczą dzieci, posyłają je do pierwszej komunii czy bierzmowania, a tak naprawdę poza okresami przygotowawczymi ich dzieci do tych sakramentów ich noga w kościele nie postanie. Po co to wszystko? Na pokaz, bo wszyscy tak robią? Ja mam zamiar wychować Karolinkę zgodnie z wiarą katolicką, ale jeżeli któregoś dnia jak już będzie na tyle duża i będzie rozumiała wszystkie aspekty wiary powie mi że to nie dla niej nie będę z tego powodu robić afery. Chcę by miała możliwość wyboru. Silje a księża nie łażą po domach lecz chodzą z wizytą duszpasterską by pobłogosławić dom i jego mieszkańców. Nikt nas nie zmusza do tego by ich przyjąć. :-)

2014-01-04 11:08

Basia dlaczego tak uważasz? To jest temat jak każdy inny. Od razu chcę zaznaczyć, że dla mnie nie ma znaczenia kto w co wierzy i nie o to pytam. Tylko o to, czy duże znaczenia ma dla was fakt wiary w wychowaniu.

2014-01-04 10:25

ja jestem osobą wierzącą, ale uważam że forum to nie miejsce na takie tematy takie jest moje zdanie