Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (745 Wątki)

Trudnosc w nawiazywaniu kontaktow

Data utworzenia : 2018-08-28 15:21 | Ostatni komentarz 2024-06-03 09:04

olka00

1970 Odsłony
52 Komentarze

Witam, Bardzo prosze o porade. Moja 2latka ma problem w nawiazywaniu kontaktow z dziecmi. Jesli chodzi o dzieco do roku czasu to nawet sie nimi interesuje i pptrafi sie niesmialo nimi bawic ale jezeli jakies dziecko nie wiele strasze od niej badz starsze jak i rowniez dorosli ktorych nie zna odezwie sie do niej , podejdzie nie komiecznie dotknie to wpada w paniczny placz, boi sie i widac ze jest zestresowana, jezeli juz pozna dziecko ,chociaz dosc dlugo jej to zajmuje to potrafi sie ladnie z tym dzieckiem bawic. Rozwija sie dobrze, duzo powtarza, potrafi powiedziec caly alfabet zna kolory liczby ale jesli chodzi o obcych bardzo sie ich boi nie wiem dlaczego tak sie zachowuje i czy cos moze to znaczyc. Martwi mnie to . Dodam ze ogolnie posiadamy malo znajomych malo ludzi nas odwiedza, rodzice rowniez malo sie interesuja wnuczka glownie spedza czas ze mna i mezem oraz moim bratem i jego rodzina. Moze ma zbyt maly kontakt z ludzmi dlatego tak jest? . Jeszcze przytocze taka sytuacje jak jestesmy w sali zabaw to potrafi bawic sie sama w otoczeniu z dziecmi ale jesl8 tylko ktores chce nawiazac z nia komtakt zaraz jest placz i panika , ucieczka. Prosze o porade.

2018-09-10 22:17

Moja Hania ma rok i bardzo podobnie reaguje jak Twoja córka. Kiedy tylko jakieś dziecko pojawia się zbyt blisko zaczyna panicznie płakać. Najchętniej bawi się sama. Próbuje ją zachęcać do zabawy z rówieśnikami ale nic na siłę. Moja córka należy do dzieci spokojnych i bardzo ostroznych. Zauważyłam że boi się tych dzieci które są głośne i predkie. Mam nadzieję że po prostu z tego wyrośnie. Rozmawiaj dużo ze swoją córeczką, tłumacz że dzieci nic złego jej nie zrobią. Że fajnie jest się bawić w grupie.

2018-08-31 19:06

Witam, Dzieci do ok. 2,5-3 roku życia zazwyczaj radośnie reagują na inne dzieci, ale raczej bawią się obok siebie niż razem. W wieku 2 lat dla dziecka jeszcze ważna jest zabawa z dorosłym. Jak widać w przypadku córci z dobrze znanym dorosłym. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy jest coś czym można się już martwić. Są dzieciaczki, które mają bardziej introwertyczny temperament i wolą bawić się z boku. Z drugiej strony może być coś na rzeczy i może córcia ma np. nadwrażliwość dotykową i dlatego nieznajome osoby w tym rówieśnicy wywołują w niej takie emocje. Małe dzieci zachowują się nie przewidywalnie i mogą dotknąć, puknąć, zaskoczyć zachowaniem i może to stresuje córcie. Jeśli jest Pani zaniepokojona proponuje wybrać się na konsultacje psychologiczną. Dodatkowo, żeby sprawdzić czy coś nie dzieje się w sferze sensorycznej może Pani udać się na konsultacje również w tym zakresie. Co roku jesienią w całej Polsce organizowana jest akcja "Ogólnopolski tydzień bezpłatnych konsultacji w zakresie integracji sensorycznej". Jeszcze nie ma informacji na temat edycji w tym roku, ale myślę, że można się już dowiadywać czegoś w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2018-08-29 09:32

Olka ona ma dopiero dwa latka takie dzieci czują się najlepiej wśród domowników. Ja bym się nie martwiła. Mój dwulatek z nikim się nie bawił teraz ma prawie 2,5 i bardzo chce ganiać z dziećmi. Zazwyczaj koło 3 roku życia dzieci robią się odważniejsze jedne wcześniej inne później. Mam w rodzinie dziewczynkę która się dzieci bała prosiła mamę żeby ją zabrała z placu zabaw a teraz jest przebojową 5 łatką.

Konto usunięte

2018-08-28 21:58

Miałam podobnie z najstarszą córka, obecnie.ma.7 lat i bardzo dobrze się rozwija ale jeszcze czasami woli się bawić sama i swoim towarzystwie :) wydaje mi się, że powinnaś dziecku zapewnić jak najwięcej kontaktu z innymi ludźmi. Najlepiej zabierać na zakupy, na placce zabaw i we wszystkie inne miejsca gdzie będzie miało kontakt z ludźmi. Ale postaraj się być zawsze blisko aby czuło sie bezpieczne