Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Moja 6 miesięczna córka nie daje rady wypić na raz 180 ml

Data utworzenia : 2022-07-04 10:30 | Ostatni komentarz 2022-09-13 16:45

Ewanuela

1689 Odsłony
78 Komentarze

Witajcie Mamy, czy Wasze dzieci też tak mają? 

Moja 6 miesięczna córka pije 120 ml mleka modyfikowanego i więcej nie chce, a powinna 180 ml- je na raty bo za jakiś czas upomina się o kolejną porcje. 

2022-07-04 19:15

Nalepiej zrobić spis dobowego picia mleka i czas co ile pije i wtedy masz czarno na białym. Ja na początku mialam aplikację która mówiła mi kiedy karmiłam i ile czasu, jak mi się położna pytała to pokazywałam jej zestawienia. Warto w twoim przypadku zrobić spis, jeżeli masz powody do niepokoju.

2022-07-04 18:20

Ja nawet nie wiem ile moja sześciomiesięczne jest w stanie zjeść dlatego że nie złapie się w ogóle butelki

2022-07-04 16:59

Spokojnie moja córka też tyle piła. Dziecko samo wie ile chce zjeść, nie ma ci na siłę podawać większej ilości. Moja córka idealnie waży nie za dużo nie za mało i nie ma obaw do nie pokoju ,pediatra mówi że rozwija się prawidłowo i to jest najważniejsze :) 

2022-07-04 14:29

Mi się wydaje ze dziecko powinno jeść tyle ile samo chce 

2022-07-04 14:09

Ewa teraz też są takie upały, że dzieci mniej jedzą ;)  i tak jak piszą dziewczyny dziecko nie "musi" jeść wg tabelki. Warto miec to z tyłu głowy ale nie warto na siłę dziecka karmić. Skor dziecko przybiera na wadze odpowiednio. Nic go nie boli i wszystko jest w porządku to widocznie nie potrzebuje tyle mleka.  Wprowadzasz już stałe pokarmy? Przy stałych pokarmach dzieci tez piją trochę mniej mleka potem ;)

2022-07-04 14:09

Ja w sumie nie wiem ile teraz moja córka wypija bo tylko z piersi dostaje mleko, staram się ją jednak ważyć raz na jakiś czas i wagowo ładnie mi przybiera choć są tygodnie, że raz mało jej przybędzie a innym razem dużo więcej 

2022-07-04 13:11

hmmm moja ma prawie 9 miesiecy i nadal tyle nie zjada;) 

czasami jak zje 150 to jest wow; ) 

zlicz sobie dzienną porcje mleka ile spija moze wcale taki dzienna dawka mleka nie jest mała;) 

moze je częściej a mniej?

 

2022-07-04 12:28

mój też  w tym wieku pił koło 130ml czasem więcej. Ja się nie sugerowałam tym co na opakowaniu bo to nie ma sensu . Każde dziecko inne, jak chudnie czy nie przybiera to problem należy zbadać, ale jak dziecko spokojne, przybiera to wszystko okej :) mój jak był mocno chory to pił 50-60 ml i to wiedziałam z czego no i długo nie przybrał, ale wyszedł na prostą po 2-3 miesiącach :) w tedy się przejmowałam, ale był u nas problem