Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Moja 6 miesięczna córka nie daje rady wypić na raz 180 ml

Data utworzenia : 2022-07-04 10:30 | Ostatni komentarz 2022-09-13 16:45

Ewanuela

1688 Odsłony
78 Komentarze

Witajcie Mamy, czy Wasze dzieci też tak mają? 

Moja 6 miesięczna córka pije 120 ml mleka modyfikowanego i więcej nie chce, a powinna 180 ml- je na raty bo za jakiś czas upomina się o kolejną porcje. 

2022-07-12 10:09

Fajerka to potem trzeba było mu nadrobić i na szczęście organizm sam się domagał :) 

2022-07-12 09:14

Dokładnie, chyba tylko noworodka trzeba wybudzać na karmienie, jeżeli się nie budzi, a potem to już nie trzeba o ile dziecko dobrze przybiera na wadze. Ja mojego małego nie mogłam dobudzić jak leżeliśmy w szpitalu i bardzo spadał z wagi. A potem się zrobił bardzo żółty i wyszło, że trzeba naświetlać. Jak żółtaczka trochę zeszła i wróciliśmy do domu, to co 1,5-2 godziny wołał jeść, także u nas potem nie trzeba było wybudzać :)

2022-07-11 23:43

Aniska ja też przez pierwsze 3 miesiące wybudzałam, bo mała jak usnęła wieczorem to spała by do rana. 

2022-07-11 16:35

jak dzieciaczki nie przybierają na wadze lub wcześniaki to niestety tego czasu trzeba pilnować bo o ile starsze sie wybudza i pilnują nocnego karmienia tak te maluszki jak usną to zapominają o czymś takim jak karmienie;/ ale spokojnie potem potrafią na długo długo;) jeszcze w nocy wstawać na butle kiedy my bysmy sobie w tym czasie jeszcze pospali;D

2022-07-11 09:28

Mamaemmy ja też wybudzałam na karmienie córkę, ale mało przybierała, wiec nie było inne opcji, MIałam nakaz karmić co 2.5 z budzikiem . 

POczątki takie są, że dziecko się uczy jedzenia, więc ma prawo rzucać tym co dostaje choć rodzica to pewnie wkurza chociaż ja tak miałam :D na szczęście syn miał ten etap dosyć niedawno , ale bardziej na zasadzie coś zrzucę to leci w dół dla dziecka to też nowość, 

2022-07-11 00:16

No wlmaise . Na początku rozszerzania dmiaty dziecko bardziej się tym jedzeniem bawi, poznaje smaki , zapachy,konsystencję. To chyba narmalne że wtedy większość jedzenia laduje na podłodze a nie w koszu 

2022-07-10 22:37

No ja dziecko wybudzałam do karmienia ale to inna sytuacja z wczesniakiem . 

 

U nas fazy prob jedzonka więcej laduje na podłodze w oczach i włosach ale robimy to na luzie Em jest radosna może poznawać nowe faktury zapachy smaki. Czasem zje sporo czasem nic i chyba o to chodzi w rd. Dziecko sobie samo reguluje ma wybor .

2022-07-10 21:48

Hehe juz to widze Maziula ;) fajny maly robaczek z niego musicie miec tam wesolo;)