Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67231 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-05-30 08:55

Oj uwaga z tym kopre,m, bo w wielu przypadkach działa odwrotnie

2015-05-30 06:51

Nienormstywna spróbuj pić koper włoski albo coś takiego żebyś i Ty gazów nie.miała i najważniejsze nie denerwować się nawet jak mała boli brzuch bo każdy stres źle wpływa na laktacje i pokarm.ja pije melise i koper i mała ma mniej kolki a jak ma to sama biorę espumisan łykam i widzę że jej też lzej

2015-05-30 05:18

Tak jak napisała Artan, koncerny farmaceutyczne chronią się na wszelki wypadek przed wystąpieniem ewentualnych skutków ubocznych kropli z Espumisanu. Ponieważ nikt nie przeprowadził takich badań, przed ukończeniem 1 miesiąca nie zalecają przyjmowanie kropelek o ile lekarz nie zaleci inaczej

2015-05-29 22:24

Nienormatywna, w Polsce nie ma innego preparatu zawierającego enzym laktaza, który jest stosowany u niemowląt (jest jeszcze preparat w kapsułkach dla dorosłych). Jest tylko Delicol i trzeba szukać tańszych opakowań w internecie. Kiedyś widziałam u jednej z koleżanek preparat chyba z Anglii, ale nie pamiętam nazwy. A jeśli chodzi o laktozę jest to cukier mleczny, zawarty w mleku ssaków czyli i w kobiecym i krowim. U niemowląt zdarza się nietolerancja laktozy i może m.in. wynikać z niedojrzałości organizmu do odpowiedniej produkcji enzymu laktazy (nie wnikam w inne schorzenia genetyczne). Nie można jednak generalizować, że każda kolka z tego wynika i ot tak lekką ręką dawać Delicol. Natomiast jeżeli chodzi o Espumisan. Pisałam parę postów wcześniej. W Niemczech jest taki preparat Sabsimplex który podobnie jak espumisan zawiera simeticon (nawet w wyższej dawce). Tylko że Niemcy dopuszczają ten środek od 15 dnia życia, a u nas nie ma badań u noworodków i dlatego firma musi napisać na preparacie, że stosować dopiero po skończonym 1 miesiącu. Ja dawałam Espumisan małej jak miała 3 tyg. bez działań niepożądanych. Czy to tak skutecznie kolkę eliminowało? Na pewno działało mi na głowę :-), a mała była spokojniejsza. Ale u mnie generalnie było mało kolek. O Biogaia też już pisałam powyżej, więc nie będę dublować. Pzdr

2015-05-29 21:21

Enzym np. Delicol w cenie ok. 20 zł w aptece Melissa. http://www.apteka-melissa.pl/apteka/search/1/0/wyszukiwanie.html?q=Delicol

2015-05-29 19:20

No to niestety też i ja mogę się już dołączyć do tematu. Córcia urodziła się równy tydzień temu i odkąd zeszła jej smółka - płacz histeryczny, wywijanie sie na wszystkie strony, twardy brzuszek jak kamień. Nie wypróżniała się sama - musiałam jej pomagac termometrem, a kupka była jak siku, bardzo płynna tylko miała białe grudki w sobie no i wydostawała sie jak gejzer z małej. Od poniedziałku jestesmy w domu i dopiero dziś przespaliśmy w miarę normanie noc, a to tylko dlatego, że mąż spędził godziny szukając przyczyny takiego zagazowania i okazało się, że mała ma objawy nietolerancji laktozy. Kupiliśmy enzym (bez recepty jest i dla noworotków od dnia 1) i jak ręką odjął. Mała przespała całą noc, budziła się tylko na jedzenie, kupkę robi samodzielnie, nie płacze histerycznie i jest najspokojniejszym dzieckiem na świecie. Położna natomiast która dzis nas odwiedziła powiedziała dziwną rzecz - że laktozy nie ma w mleku matki jeśli ona nie je białka krowiego (?????????????????) z tego co pamiętam z biologii, to laktoza jest głównym cukrem w mleku matki bez względu na jej dietę. Ale może się mylę? Moje pytanie jednak brzmi - czy są jakieś tańsze (nasz kosztuje 44 zł za 15 ml) preparaty z enzymem laktazy? I inne pytanie - dlaczego espumisan w kropelkach można dziecku podawać dopiero po 1 miesiącu życia a nie wcześniej? Pozdrawiam :)

2015-05-28 20:52

Słuszna uwaga.

2015-05-28 20:39

Nie można stosować go często, aby nie dopuścić do "rozleniwienia" jelit, co w konsekwencji upośledza perystaltykę jelit.