Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67301 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-10-26 16:43

ja też wyeliminowałam mleko i produkty mleczne z pożywienia ale nie wiem jak długo tak pociągne :)

2015-10-26 14:35

Niektóre mamy same nie piją mleka w ogóle albo z laktoza może ma to jakiś sens a widzialam ze są takie mleka w biedronce nawet napisane bez laktozy i może wtedy jak mama pije mleko dziecko nie ma kolki albo nie taka dokuczliwa jest warto spróbować

2015-10-26 14:07

Podobno w sklepach niemieckich można kupić kropelki na kolkę i podobno są skuteczne

2015-10-26 14:04

U nas kropelki typu espumisan, masaże brzuszka, podginanie nóg, noszenie itp nie zdają egzaminu :( kupiliśmy woombie i czekamy aż dojdzie- zobaczymy czy jest taki świetny jakie ma opinie, dodatkowo chcemy kupić kropelki kolaktaze (też ma pozytywne opinie). Dodatkowo oprócz piersi zalecono by podawać mm bebilon pepti by obniżyć laktozę itp. Ciepłe kąpiele nie wchodzą w grę bo nasz Krecik nie lubi się kąpać:) Chwytamy się wszelkich sposobów by ulżyć małej. Niestety w dalszym ciągu przyczyna kolek nie jest w medycynie do końca znana tak samo jak i "złoty środek" by sobie z nimi poradzić. Jak już nic nie pomaga trzeba zacisnąć zęby gdy dziecko płacze i czekać aż przejdzie

2015-10-19 10:57

u nas pojawiła się kolka jak dotychczas tylko przez parę dni i nawet nie wiem do końca czy można nazwać to kolką czy może bólem brzuszka. Wiem że po wypiciu kawy mała krzyczała i była niespokojna ( nie nie była to mocna kawa bo ja generalnie piję kawę mleko z kawą a nie odwrotnie). Raz pamiętam zerwaliśmy się z mężem na równe nogi o 23 w nocy bo mała zaczęła się prężyć krzyczeć i płakać. Szybko zareagowałam poleciałam zgrzać pieluszkę w mikrofalówce, położyłam ją córce na brzuszku, mocno ją do siebie tuliłam i kołysałam, gdy przestała na trochę płakać położyłam ją na pleckach, masowałam brzuszek i dociskałam kolankami do brzuszka żeby może uleciały gazy. Na szczęście mała przestała płakać i zasnęła, ale się bałam że ta noc może być nie przespana ale jednak było odwrotnie i mała spała do rana. Powiedziałam o tym mojej mamie , która też szybko zareagowała. i przywiozła mi olejek kminkowy niemiecki preparat sab simplex i kazała masować brzuszek olejkiem i dawać 15 kropel tegoż preparatu, na szczęście od tamtej pory mała nie ma takich epizodów i przyznam szczerze, że wolę żeby moja córka pachniała ogórkami kiszonymi niż miała płakać z bólu.

2015-09-15 12:58

O tak Aga ale skończyła się kółka zacznie się ząbkowanie

2015-09-14 22:13

Moja Miśka miał dwie z mojej własnej głupoty 2 tyg po porodzie zjadłam kurczaka z marynatą czosnkową a 2 raz z mocnej herbaty u nas ciepła kąpiel pomogła

2015-09-14 20:46

No właśnie jak to jest podczas pierwszej wizyty położnej środowiskowej jej słowa mnie zdziwiły że kilka może się pojawić pk 3tyg po narodzinach dopiero w sumie tak się stało bo wcześniej się cieszylismy ze nic nie ma a tu bach nie były na szczęście długotrwale i metody które znałam pomagały najbardziej tulenie dziecka do siebie i mój spokój. Parę razy ciepła pieluszka tetrowa czy masaże to raczej często w ciągu dnia ale to że pojawia się codziennieco tej samej porze dla mniec to jakiś mit... Dokładne Marta ważne że to już za nami a dzieciaczki szczęśliwe :-)