Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67265 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-11-13 10:37

Roxi a te mamy karmiły piersią? Ja bym nie podjęła takiego ryzyka, bo widziałam na prezentacji dwa przypadki zgonów kilkutygodniowych dzieci z powodu krwawienie do OUN, u których ne stosowano profilaktyki. A co z dziećmi nękanymi kolkami na mm? Trochę ta teoria naciągana, choć jak masz link to wrzuć, chętnie poznam to stanowisko.

2015-11-13 10:25

jest jeszcze jedna teoria że to od witaminy K są kolki u dzieci karmionych piersią. I zastanawiam się może coś w tym jest ? znam 3 mamy które po odstawieniu tej witaminy pożegnały się z kolkami na dobre. I to z dnia na dzień po tej witaminie kolki minęły.

2015-11-13 07:13

Moi synkowie kolek nie mieli :-) na szczęście, ale też czytałam,że jeśli chodzi o koki to tak jak pisze magiczny pazur nie ma jednego cudownego lekarstwa tak samo jak nie ma jednej prostej zasady co zrobić żeby tych kobiet nie było. Niektóre kobiety mało co jedzą, bo się boja kolek - nie prawda. Jedne mamy będą są na ścisłej diecie i ich dzieciaczki mogą mieć kolki a inne będą jadły wszystko a dzieciom nic nie będzie. Ważne,żeby jeść wolno, dobrze przeżuwać, powoli łykać i sporo pić (ale nie podczas jedzenia) Na pewno dostępne środki na rynko w jakimś stopniu złagodzą kolkę i pomogą,ale całkowicie jej nie zwalczą. Moja koleżanka kupiła rureczki do odgazowywania brzuszka i bardzo sobie je chwali.

2015-11-12 22:17

Wiecie a ja na kolke nie stosowałam żadnych specjalistycznych leków. Od czasu do czasu tylko espomisan hmm bo taka to była kolka lekka. Może i wpływ miało odpowiednie jedzenie moje w końcu to też w dużej mierze może powodować kolke a może ciągły sen małej na brzuchu gdzie to baczki porządnie szły. Nie na sposobu na kolke jednego na wszystkie dzieci :/ Jedni powiedzą samochód bo uspokoi dzecko inni noszenie, bliskość mamy a jeszcze inni wymieniają całą listę leków. Najpierw propnuje sięgać naturalnych metod a później leków. Każda mama chce na pewno w tym czasie jak najszybciej ulżyć dzecku.

2015-11-12 22:04

jamartynam no bo na kolki tak naprawdę lekarstwa nie ma. Naukowcy do tej pory nie do końca potrafia powiedzieć od czego to zalezy. Główną teorią pojawiania się kolek jest niedojrzały układ pokarmowy i żadne leki świata nie spowodują, że kolki zanikną całkowicie. Układ pokarmowy musi dojrzeć i tyle. Ale te sposoby ci wymienilam, łacznie z kropelkami, zdecydowanie je łagodzą. Ogólnie kiedyś udowodniono, że ciąża u kobiet powinna trwać około roku. Wtedy wszystko byłoby dojrzałe(wszystkie układy etc) i dzieci nie mialyby takich problemów, z jakimi borykają się dziś. Jednak zadna kobieta nie potrafiłaby urodzić tak ogromnego dziecka. Dlatego maluszki pchają się na świat szybciej :)

2015-11-12 16:44

Jest coś takiego jak przejściowa nietolerancja laktozy wynikająca z niedojrzałości przewodu pokarmowego, która z czasem ustępuje :-). Takie prawdziwe nietolerancje z całkowitym brakiem enzymu laktazy nie zdarzają się często i faktycznie skazują daną osobę na dietę przez całe życie.

2015-11-12 14:30

magicznypazór sposoby o których piszesz są dobre na koleczki a nie na kolki :) z racji tego że krople kolaktaza są mega ciężkie w dostaniu zdecydowaliśmy się na delicol które mają podobne funkcje do spełnienia. Odstawienie przeze mnie białka mleka krowiego, kropelki delicol, woombie i specjalne mleko mm choć nie rozwiązało wszystkich problemów bardzo nam pomogły! choć raz musieliśmy zastosować czopki viburcol bo mała aż się zanosiła i krztusiła po kilku godzinach płaczu- po czopkach po 20 min był spokój, dojadła i poszła spać.

2015-11-07 14:07

u nas nie było kolek, na całe szczęście, za to męczyło nas uporczywe ulewanie Ale co do kolek to najlepszym sposobem jest delikatnie masowanie brzuszka okrężnymi ruchami, podawanie herbatki rumiankowej albo koperkowej. A jak to nie zadziała to Espumisan w kropelkach dla najmłodszych maluszków, ewentualnie kropelki na kolkę Delicol lub SabSimplex