Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67303 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-11-02 18:28

Dokładnie tak jak piszą dziewczyny krople Delicol są dobre.

2015-11-02 12:38

nienormatywna to może nie była nietolerancja tylko niedojrzały układ pokarmowy skoro mineło :) Bo nietolerancja nie mija ale to fakt krople Delicol są bardzo pomocne w tych sprawach i dobrze regulują brzuszek :)

2015-10-27 22:21

Jamartynam - my mialyśmy nietolerancje na laktozę i zupełnie inne objawy. Nie wymiotowała tylko kupki tak jak pisze Artan były pieniste i takie jakby gejzery. Bardzo nam pomogly kropelki Delicol - 5 kropelek przed każdym cycem. I wszystko jak ręką odjął. Ale Wy to macie chyba wieksze problemy ... powodzenia Wam! p.s. u nas sie unormowało po 4 miesiecu życia :)

2015-10-27 19:28

Rozumiem, no to macie się, oj macie. Szkoda bardzo córeczki. Teraz rozumiem wybór tego mleka i dokarmianie. Życzę Wam by sprawy jak najszybciej się unormowały. Najlepiej byłoby karmić tylko piersią, ale najważniejsze by ustąpiły dolegliwości i córeczka zdrowo rosła.

2015-10-27 15:53

Artan dokarmianie zalecono ponieważ dziecko nie przybiera na wadze, ma kolki, wymiotuje, jest nie spokojne, nie śpi, ma suchą skórę, wysypkę (choć wysypka to niby trądzik) i ma problem ze stolcem i gazami, ja sama jak byłam dzieckiem miałam skazę a mąż również jest alergikiem. Dlatego też zalecano dokarmianie, plus by właśnie nie zaniechać laktacji dodatkowe odciąganie pokarmu gdy mała dostaje butlę. Wybrano takie mleko by dodatkowo zmniejszyć ilość białka mleka krowiego itp(szczególnie w godzinach popołudniowych/wieczornych- przed tym gdy pojawiają się kolki) i podtuczyć i obserwować rekcję małej. Wykluczono już infekcje dróg moczowych, kał został zbadany tylko pod kątem rota a krew tylko pod kątem ogólnej morfologii. Teraz na przełomie najbliższych dwóch tyg gdy podaję pepti i nie jadam produktów mlecznych wszystko ma się wyjaśnić gdy ponownie wrócę do produktów mlecznych

2015-10-26 23:55

Jamartynam nie rozumiem tego zalecenia by małą dokarmiać i to Bebilonem pepti gdy myśli się o nietolerancji laktozy. Jeżeli to może byc przyczyną kolek (dziecko oddaje kwaśne, pieniste stolce) to przede wsystkim należy zbadać kał na obecność cukrów redukujących. Jeżeli to się potwierdzi nie trzeba gonić aż za granicę, bo w Polsce jest preparat enzymu laktazy (rozkładającego latkozę) - Delicol. Aby zmniejszyć podaż laktozy z Twoim mlekiem powinaś odciągać pierwszą porcję mleka i dopiero później przystawiać dziecko do piersi. Dokarmianie może wpłynąć na wydajność Twojej laktracji, ale jeżeli już to zaleca się mleka typu comfort czy o-lac o zmniejszonej zawartości tego cukru. Bebilon pepti jest zarezerwowany dla dzieci z objawami alergii na mleko krowie. Może to manifestować się kolkami. Jeżeli to podejrzewa się u Twej pociechy, a jest to osobne zagadnienie od nietolerancji laktozy, i chcesz karmić nadal piersią to faktycznie na pewien czas winnaś wyeliminować z diety produkty pochodzące od krowy. Ale nie możesz przy tym zapomnieć o odpowiedniej podaży wapnia i białka w swojej diecie.

2015-10-26 23:54

oj kolka to coś co budzi we mnie dreszcze ... samo wspomnienie zabiera mi humor :P Ale to co nam pomogło to odkrycie, że mala ma nietolerancje laktozy - więc dostawała enzym, a oprócz tego smaruje jej brzuszek olejkiem z kiminku czarnego - bardzo pomaga mimo, że zapach średni :)

2015-10-26 20:48

Jak synek mial podejrzenie skazy bialkowej musialam tez zrezygnowac z mleka i produktow mlecznych dla mnie to bylo straszne bo je poprostu uwielbiam.