Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmisz piersią? Ty też masz prawo do smaku!

Data utworzenia : 2013-05-16 20:33 | Ostatni komentarz 2016-06-09 09:07

Redakcja LOVI

19338 Odsłony
138 Komentarze

Nie ma chyba innej kwestii związanej z macierzyństwem, wokół której narosłoby więcej mitów, niż karmienie piersią. Jednym z nich jest przekonanie, że karmiąca mama, by uniknąć u dziecka kolek i alergii, powinna jeść tylko ryż, indyka i marchew. Błąd! Menu mamy po porodzie nie tylko nie musi, ale też nie powinno być nudne.

2016-06-09 09:07

Na początku mojemu synkowi praktycznie wszystko przeszkadzało, powodowało bóle brzuszka i niestety musiałam trzymać dietę. Jak mały skończył 6 tygodni tak wszystko minęło i od tamtej pory stopniowo rozszerzałam dietę i tera kiedy ma 5,5 miesiąca jem praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o dzieciaki ze skazą białkową, kiedy będą dobrze prowadzone przez rodziców to prędzej czy później powinny z tego wyrosnąć.

2016-05-30 20:29

Kasiu powiem Ci szczerze, że to już nawet nie chodzi o moją dietę, bo tyle wytrzymałam to dam radę jeszcze, ale dzieciaczki ze skazą mają trudniej moim zdaniem, dlatego bardzo bym chciała, żeby z tego wyrosła i mogła zasmakować budyniu, kakao i wiele innych smakołyków z dzieciństwa mamy :)

2016-05-30 10:26

Magros próbuj raz na jakiś czas. Bo z tego co napisałaś faktycznie Marysia reaguje coraz słabiej więc za chwilkę może się okazać, że już za chwilkę będziesz mogła jeść wszystko co zechcesz. :)

2016-05-30 09:44

agn_kaw, przy takich maluchach te testy nie za bardzo mają sens. Marysia kończy za tydzień 7 miesięcy i powiem Wam, że teraz pozwoliłam sobie na śmietanę, jogurt grecki i nawet kawałek czekolady, oczywiście w małych ilościach na początku i mała nie zareagowała. Dopiero, gdy wczoraj zjadłam jeszcze mizerię to wyskoczyła mała plamka na policzku. ale to i tak dobry znak, bo mała reaguje coraz słabiej. Także mam nadzieję, że powoli wyrasta z tego :)

2016-05-30 06:54

magros a rozważaliście może testy z krwi, w których można oznaczyć kilka frakcji białka na które maleństwo może być uczulone? Z tego co wiem to koszt 100-200 zł za cały pakiet i można dowiedzieć się dokładniej na co dziecko reaguje. Może spróbuj zaczerpnąć informacji u pediatry. Wtedy Ty będziesz wiedziała czego nie musisz unikać a mała będzie zadowolona, bo nic jej nie będzie ;)

2016-05-29 22:51

Zawsze byłam przekonana, że karmienie piersią = zero przyjemności. Dobrze wiedzieć takie rzeczy, może przy drugiej ciąży dziecko będzie jadło chętniej.

2016-05-19 10:44

magiczny to mamy bardzo podobną sytuację. Ja również mocno ograniczyłam, były momenty, że eliminowałam zupełnie a poprawy nie było. Stricte mleka nie piję, ale używam masła i wiele innych produktów, w których de facto mleko jest. Córcia raz reaguje raz nie, w sumie to zastanawiam się, czy aby na pewno to kwestia nabiału. Ale póki co na nic innego nie wpadłam. Co do smażonego to na początku nie mogłam jeść, bo od razu kończyło się to bólem brzuszka u córki, teraz jem i nie ma już problemów.

2016-05-08 10:27

Dobrze wiedzieć że wystarczy ograniczyć tylko. Mam nadzieję, że mi się ta wiedza nie przyda ale w razie czego będę pamiętać.