Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1163 Wątki)

Złość i płacz przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2015-07-08 19:28 | Ostatni komentarz 2015-12-14 22:32

Anna-1

24356 Odsłony
170 Komentarze

Witam Wszystkie Forumkowiczki, zwracam się z prośbą o pomoc i propozycje. Otóż mój 8-tygodniowy synek, po przystawieniu do piersi po ok. 2-3 minutach ssania zaczyna się złościć i płakać, puszczać i łapać pierś, prężyć i wyginać. Sytuacja powtarza się praktycznie przy każdym karmieniu w dzień, w nocy ogólnie podczas karmienia przysypia więc jest spokojnie. Kiedy dostaje butelkę (zdarzyło się) to je spokojnie i wszystko jest w porządku. Czy macie jakieś pomysły lub czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

2015-12-14 22:32

Jeśli chodzi o mnie to nieważne co zjadłam i czy bym nic nie jadla, synek miał problemy z chwytaniem piersi, bo jak zassał się prawidłowo, to potrafił ssać nawet 30 minut, ale takie karmienia zdarzały się raz na 30... przy czym każda z 30 prób przystawiania kończyła się histerią... Ale butla z odciągniętym pokarmem dała radę i jak wspominalam i ja spokojny i dziecko najedzone :)

2015-12-14 17:09

Hej! Może kup kapturki na brodawki? Dziecko będzie myślało, że ssie z butelki. Ja tak miałam na początku dopóki nie zaczęłam ich używać. Mały nie potrafił ssać i wgl.

2015-12-09 21:50

Nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm ! Prędzej nie może prawidłowo chwycić brodawki lub podczas karmienia łyka powietrze. Wtedy trzeba pomóc dziecku w odbiciu i karmić dalej.

2015-12-09 21:40

pewnie się maleństwo denerwuje, że musi bardziej ssać niż z butelki...a może zmieniłaś coś w swojej diecie co zmieniło smak mleka i maleństwu przestało odpowiadać? czosnek, mięta i ostre przyprawy tak działają..

2015-12-09 14:47

Przy pomocy położnych w szpitalu, mój synek jakoś jadł, choć i wtedy bywało, że się irytowal, wyginał, nie umiał chwycić piersi... W domu to się nasiliło... Było nieraz tak, że synek przez 10 minut łapał brodawkę... a jak złapał to źle i mnie bardo bolało, albo po 2 minutach puszczał i znowu to samo... Poddałam się po części... Z racji tego, że chciałam synkowi dać to co najlepsze, zaczęlam odciągać pokarm laktatorem. Przez 4 tygodnie męczyłam się ręcznym laktatorem, ale później już elektrycznym. Ja byłam spokojna i synek zadowolony :) I tak to u nas trwało 8,5 miesiąca :)

2015-12-09 09:54

miałam tak samo! Może masz tak zwany za chudy pokarm , małowartościowy albo po prostu maleństwo boli brzuszek zaczyna się kolka :) obserwuj dziecko czy podkula brzusio i czy brzuch jest twardawy :)

2015-09-13 20:24

ewelinka to nie jest tak do końca prawda z tą butelką. Jeśli dziecko napije sie z butelki 2 razy w tygodniu to się nie oduczy, ale jeśli by dziecko butelkę dostawało kilka razy dziennie no to raczej wybierze ją.

2015-09-13 12:30

Też miałam ten problem. Położna mówiła, żeby absolutnie nie dawać mleka butelką, bo dziecku nie będzie się chciało poźniej ssać mleka z piersi. Na szczęście mała po czasie załapała co i jak, i już jest OK :)