Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Jak poradzić sobie z flustracją?

Data utworzenia : 2014-06-19 23:40 | Ostatni komentarz 2016-07-30 10:51

Ola_007

8544 Odsłony
45 Komentarze

Witam. Karmie córeczkę już prawie 3 miesiące. Przezwyciężyłam trudy poporodowe, popękane i krwawiące brodawki, a nie mogę sobie poradzić z uczuciem przykrych emocji które towarzyszą mi podczas kamienia córeczki. Wpadam w błędne koło i ciągle myślę, że mam za mało pokarmu i że się córka nie najada. Uczucie to nasila się kiedy mała płacze. A przecież gdyby była głodna to by nie przesypiała ładnie 4-6h i nie wstawałaby uśmiechnięta...? Niby o tym wiem, a jednak! Jak Wy drogie mamy poradziłyście sobie ze złymi emocjami?

2016-07-30 10:51

Jak dzidzi przybiera na wadze to nie ma powodu do zmartwień przystawiac do piersi i karmić jak najczęściej :)

2016-07-29 22:45

Jezeli wprowadzamy karmienie mieszane stopniowo bedzie zanikal nam pokarm.kazde nakarmienie malca mm to sygnsl dla mozgu ze o tyle mniej dziecko potrzebuje naszego mlekai zmniejsza sie jego produkcja.

2015-02-28 00:46

Jeśłi dziecko przybiera na wadze (oceni to położna patronazu nawet) to znaczy że dziecko sie najada.Zdrowe głodne dziecko będzie płakać nie spać. To inni wzbudzają w nas karmiących takie lęki, czy aby mamy mleko, czy ono jest chude czy nie, a przeciez nie istnieje chude mleko, a jedynym sprawdzianem czy dziecko sie najada, jest jego rosnąca waga. Ja bym butelki nie podawała, może przez to być problem z laktacją. Chyba ze po karmieniu piersią jak dziewczyny piszą i to butelke z własnym mlekiem. Najlepiej jeśli to mleko "nocne", bardziej tłuste. Nie wolno omijac nocnych karmień.

2014-08-16 20:20

Olu możesz podać pierś i jeśli dziecku będzie mało to po niej podaj jeszcze butelkę, a z piersi dodatkowo odciągaj pokarm systemem 7-5-3 nawet jak nic nie poleci.

2014-08-16 15:18

Olu tak jak radzi Beata nie omijaj zadnego karmienia jeśli chcesz zwiekszyc produkcje mleka lub jeśli podasz zamiast karmienia butle to tak jak mowi Beata odciągnij mleko i możesz je wykorzystać w ciężkiej chwili.

2014-08-16 11:29

Olu próbuj jak najczęściej, najlepiej zaraz po karmieniu dodatkowo odciągać pokarm. Dasz wtedy organizmowi sygnał, że ma zwiększyć produkcję mleka. Nie robiłabym czegoś takiego, że całkowicie zamiast 1 karmienia podałabym butelkę. W ten sposób znowu pomniejszysz ilość mleka. Chyba, że dziecku dasz butelkę, a ty w tym czasie pokarm odciągniesz.

2014-08-16 03:14

Magdalena oczywiście musi dokarmiać dziecko bo skoro waga spada. A na jakim centylu dziecko się urodziło i było do tej pory czy jest to duzy spadek centylowy. Jeśli laktacja będziesz próbowała rozkrecic i będziesz odciagac po karmieniach to uciułasz troszkę swojego mleczka i być może nawet nie będziesz musiała dokarmić mm tylko swoim mleczkiem. Zycze wytrwałości i dużo pozytywnego myslenia.

2014-08-15 19:59

Ola mnie w takiej sytuacji uratował laktator elektryczny rozkręcił laktacje i mleko mi wróciło ,,, cała sytuacja z wagą i karmieniem dodaje Ci zmartwień ,,,może to być powód tego że masz mniej pokarmu ,,, jeśli córeczkę każą dokarmiać to niestety trzeba tak robić ...dziewczyny radzą ale czasami nic nie pomaga nawet najlepsze rady ,,, ale nie możesz dać się martwić na zapas bo im emocji więcej tym mleka mniej a poza tym dziecko bardzo odczuwa nasze emocję ,,, jeśli pokarm całkowicie ci zaniknie to trudno czasami tak po prostu się dzieje i u niektórych kobiet nic niie działa ,,,