Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Przygotowanie do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-06-09 13:03 | Ostatni komentarz 2020-01-21 22:48

Redakcja LOVI

17939 Odsłony
278 Komentarze

Aby początki karmienia zakończyły się sukcesem potrzebne będą wiara we własne siły, cierpliwość, wsparcie ze strony bliskich oraz zapoznanie się z garścią wskazówek, które rozwieją lęki i wątpliwości. Podpowiadamy również jak przygotować piersi do karmienia.

2013-03-05 18:51

tak mi sie przypomniało jeszcze bo znalazłam w łazience przed chwila próbke Maltanu, która dostałam na szkole rodzenia. Pani doradca laktacyjny zwróciłą uwagę, ze na opakowaniu jest napisane, by profilaktycznie stosowac dwa miesiace przed porodem ale by tego nie robic bo stanowisko jest takie, ze w przypadku pojawienia sie podraznien stosujemy go, wczesniej jest to bezcelowe. czyli tyle opinii ile ludzi J.Szlek, masz racje, jesli dobrze przystawisz to nie masz problemu:) Ja niestety robiłam to zle i skończyło sie to koszmarnie :(

2013-03-05 18:02

Ja w żaden sposób się nie przygotowywałam do karmienia piersią(no ale też nie karmiłam).Również pierwsze słysze żeby już w ciąży stosowac jakieś maści...i nie rozumiem za bardzo po co i w jakim celu?Przecież podczas ciąży brodawki nie są jeszcze"umęczone"przez złe przystawiaonie dziecka,więc co miałaby zdziałac na maśc na zdrowych,nieporanionych brodawkach... Jedyne o czym słyszałam to hartowanie sutków w przypadku sutków wklęsłych/słabo odznaczonych...Jednak i tutaj opinie są całkiem podzielone.Ja mimo żemam bardzo małe sutki i słabo odznaczone nie hartowałam ich(imożeto było przyczyną że moja córa nie była w stanie uchwycic ich...).No w każdym razie ja tegonie próbowałam bo jakośniespecjalnie zalezłao mi na karmieniu piersią,ale słyszałam że niektóre kobiety "wyciągaja'sobie sutki już przed porodem.

2013-03-05 16:37

Monika, ja również spotkałam się z zaleceniami, aby nie pocierać itd. Ja w żaden sposób się nie przygotowywałam do karmienia piersią, poza nastawieniem, że tego chcę. Siara produkuje się od chyba 16 tygodnia, jeśli dobrze pamiętam, u mnie pod koniec ciąży czasem pod prysznicem wypływała niewielka ilość siary, po porodzie pierwsze karmienie synka odbyło się już na sali położnic, ale w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od urodzenia synka, pomogła mi położna, potem często mi jeszcze pomagały, ale na leżąco źle mi się karmiło i pod koniec pobytu tygodniowego w szpitalu już sama z siebie karmiłam na siedząco, jedna z sióstr była bardzo miła i pomagała mi i doradzała, reszta po prostu przychodziła i pakowała młodemu pierś do buzi ;) ale w domu już sobie radziliśmy sami coraz lepiej :) 3/4 sukcesu to nastawienie moim zdaniem, a poranione brodawki świadczą o złym przystawianiu, ja nie miałam tego problemu od początku!

2013-03-05 16:14

mnie nie!! ale pacjentkom którym to polecam daje, mają mniej poronione brodawki sutkowe! i to zalecam! ale tylko smarowanie! pod żadnym pozorem nie trzeć czy jakieś inne sposoby tylko natłuszczanie!

2013-03-05 14:54

amnka, podczas spotkania w szkole rodzenia z konsulatantką laktacyją podkreślono, że piersi nie trzeba absolutnie niczym przygotowywać do karmienia piersią. Nie należy ich w żaden sposób hartowac poprzez smarowanie czy pocieranie. Gdzie spotkałaś się z taką opinia? Ja podczas ciązy nic takiego nie robiłam, bo uważam że nie było takiej potrzeby i uważam tak nadal. Przy drugim dziecku też nie bedę tego robić. Tobie takie smarowanie coś dało?

2013-03-05 10:33

Pamiętam jak sama urodziłam i karmiłam piersią, eeee na początku wszystko szło dobrze przystawiać nakarmić i położyć! tylko po 3 dniach od porodu miałam nawał mleczny i me brodawki sutkowe były w opłakanym stanie całe poronione! piersi twarde opuchnięte i te przystawianie do żywych ran to był koszmar!! i jeszcze znikąd pomocy! teraz jak sama pracuje w środowisku już dla wszystkich ciężarnych radze dbać o piersi od 20 tygodnia ciąży! radze aby nosiły wygodne i dobrze dobrane staniki i smarowały brodawki sutkowe maścią Maltanem lub lanoliną! a jak wy znosiłyście swoje początki? ktoś wam coś poradził jak byłyście w ciąży? [przygotowanie piersi do funkcji karmienia; wątek utworzony: 2013-03-04 22:15; przeniesiony 2014-06-09]